gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Gebelikte Mide Bulantısı

Konu, 'Gebelik' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

gebelikte son aylarda mide bulantısı her gebelikte mide bulantısı olurmu her hamilelikte olurmu hamilelikte son aylarda akşamları Gebelikte mide bulantısı ve kusma gebelik hormonları nedeniyle olur. Genellikle belli koku ve tatlara karşıdır. İlk 3-4 ayda görülen mide bulantısını uygun diyet ve önerilerle hafifletebilirsiniz. Sabah yataktan kalkmadan kraker, bisküvi veya bir parça ekmek atıştırın.
    Az miktarda ve sık sık yiyin. Öğün sayınızı artırın.
    Çok sıcak şeyler yemektense ılık ya da soğuk yiyecekler tercih edin.
    Peynir çeşitleri, tuzlu gıdalar bulantıyı azaltabilir. Mideniz bulandığında bu gıdalardan tüketebilirsiniz.
    Kırmızı ve çiğ etten gebeliğinizin ilk aylarında uzak durun. Çünkü bunlar bulantıyı artırıcı gıdalardır.
    Mideniz bulandığı zaman kısa yürüyüşler yaparak temiz hava almaya özen gösterin.
    Öğle ve akşam yemeklerinde haşlanmış tavuk ve sebzeleri tercih edin. Yemekleri az yağlı ve baharatsız şekilde tüketin.
    Kusmalarda sıvı kaybettiğiniz için bol miktarda sıvı alın.
    Öğün aralarında kabuğu soyulmuş meyve veya meyve suyu tüketin.
    Çayınızı açık için.
    Şikayetleriniz devam ederse lütfen doktorunuza başvurunuz.

Gebelikte Mide Bulantısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte mide bulantısı ne zaman başlar

Gebelikte mide bulantısı ne zaman başlar

gebelikte mide bulantısı neden olur gebelikte mide bulantısı olmaması gebelik mide bulantısı ne zaman geçer hamilelik mide bulantısı ne zaman geçer hamilelikte mide bulantısı ne zaman başlar hakkında detaylı tüm bilgiler burada arkadaşlar. Hamilelik sorunları arasında tıpkı hamilelik kiloları gibi başı çekmektedir hamilelikte mide bulantısı sorunları. Peki hamilelikte mide bulantısı ne zaman...
  2. Gebelik mide bulantısı ne zaman geçer

Gebelik mide bulantısı ne zaman geçer

gebelikte mide bulantısı ne zaman geçer hamilelikte mide bulantısı ne zaman geçer hamilelik mide bulantısı ne zaman geçer hamilelikte mide bulantısı ne kadar sürer gebelikte mide bulantısı ne kadar sürer buyrun bu yazımızda hepsini öğrenelim arkadaşlar. Az önce sizlere hamilelikte mide bulantısı ne zaman başlar diye bilgiler aktarmıştık. Şimdi ise gebelik mide bulantısı ne zaman geçer diye...
  3. ilişkiden kaç gün sonra mide bulantısı başlar

ilişkiden kaç gün sonra mide bulantısı başlar

Arkadaşlarım ilişkiden kaç gün sonra midemiz bulanmaya başlıyor yada sizin ne kadar süre sonra başladı teşekkür ediyorum.
  4. Gebelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer lütfen yardım edin!

Gebelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer lütfen yardım edin!

Selam kızlar ben 3 aylık hamileyim ve mide bulantılarından ne yatabiliyorum ne de yemek yiyebiliyorum bu mide bulantıları nasıl geçer lütfen yardım edin siz hamile hanımlar Gebelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer bana da söyleyin:(
  5. Erkek bebek gebeliğinde mide bulantısı çok olurmu?

Erkek bebek gebeliğinde mide bulantısı çok olurmu?

erkek bebek hamileliğinde mide bulantısı,erkek bebek belirtileri,erkek bebek gebeliği bebeğin erkek olduğu bulantıyla anlaşılırmı,erkek bebek hakkında bilgiler Erkek bebeğin içinizde daha fazla testosteron (erkeklik hormonu ) dolaşmasına , bu nedenle daha fazla bulantıya neden olduğu konusunda bir kuram vardır.Aynı kurama dayanarak sivilcesi ( akne) olan anne adaylarının erkek bebek...

Sayfayı Paylaş