gebe
  1. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0

Gebelikte mide yanmasindan sikayet edenler buraya...

Konu, 'Gebelik' kısmında ESDE tarafından paylaşıldı.

gebelikte mide yanmasi mide yanmasi hamilelikte mide yanmalari cozumu nedeni tedavisi konulari burada meleklerim Sevgilili Melekler, Gebelikte mide yanmasi yasayan varmi aranizda? Benim iki ucgundur midemde yanma basladi ama cok fena, gecen gece uykumdan uyandim midem nasil eksimis acimis, hala etkisi devam ediyor, ve eksimeden dolayi midem bulaniyor, aslinda nerdeyse 3 aylik olacak ama, bu zamana kadar cok sukur mide bulantisi yasamamistim hic, aksine cok fazla yiyorum, Mide yanmalari daha ileri safhalarda basliyor olmasi lazim? yanlis bilmiyorsam tabi...Hani bebegin saci cikiyor ondan miden yaniyor derdi eskiler:))
    Bu durumu yasayan melekler, mide yanmasini nasil gecirebilirim neler yapmam lazim? yardim edermisiniz lutfen???

2. Lara74

Lara74 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    48
    Canim,öncelikle gecmis olsun,Allah yardimcin olsun.Haklisin,aslinda mide yanmalari hamileligin daha ileri evrelerinde basliyor ama bazen istisnalarda olabiliyor.Mesela benimde mide yanmalarim 24.hafta civarlarinda baslayip,dogum sonrasina kadar devam etmisti.Ama benim hamilelikte bebegin mideye yaptigi basincin disinda birde mide ve yemek borusu arasindaki kapakcigin iyi kapanmamasiydi.Bu yüzden ne yersem yiyeyim ve neredeyse günün 24 saati boyunca canimdan bezdirdi beni yanmalar.Badem yada findik icini iyice cignedikten sonra yutmayi yada soguk süt icmeyi deneyebilirsin.Birde hamilelerinde kullanabilecegi bazi ilaclar var ama onlari fazla uzun süre kullanmamak öneriliyor yada uzun süre kullaninca etkisini kaybediyorlar zaten.Birde yediklerine ve ictiklerine dikkat etmeni tavsiye ederim.

3. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Ben 31+4haftalık oldum bebişiminde saçları uzamış amaa MAŞALLAH miğde yanmalarım başlamadı inşallahda başlamaz... Alllahım yardımcın olsun .. Hamilelikte hersey yasanıyor umarım en kısa zamanda atlatırsın...

4. TUNAA

TUNAA Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3.068
    Ödül Puanları:
    113
    canım geçmş olsun. ben de 25 haftalık hamileyim. yaklaşık 2 haftadır mide yanması var. yoğurt iyi geliyor bana. bir de oğlumda rennie diye şurup kullanmıştım o iyi gelmişti. umarım senin de işine yarar. bir de tabi yediklerin acı-baharatlı falan olmasın.

5. sefaletinprensesi

sefaletinprensesi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    ya ben öldüm ya o mide yanmasından bebeğim şimdi 28 haftalık, ben 2 aylık olduğundan beri bu şikayeti yaşıyorum hemde ne yaşama, heralde 20 şişe gaviscon şurup içtim. 3 kutu rebnie tablet çiğnedim. yapacak bişi yok. gaviscon FONDİP..... ama baharatlı, acı, ekşi yiyince dah çok oluyor.

6. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 5 ayima girdim bu hafta, dinmisti mide yanmalarim bir haftadir tekrar basladi, ozellikle salata falan yiyince limonlu limonlu sabaha kadar olduruyo beni:( limonlu eksili seylerede bayilirim herzaman, artik doktora gidince bi ilac isticem bunla ilgili ...

Gebelikte mide yanmasindan sikayet edenler buraya... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mide yanması tedavisi

Mide yanması tedavisi

mide yanması tedavisi, nasıl geçer, neden olur, nedir, ne iyi gelir, nedenleri, sebepleri, için, Yine sıkça karşılaştığımız sağlık sorunlarından biridir mide yanması. Peki neden olur ve ne yapmak gerekir, yani nasıl geçer; buyrun öğrenelim Melek'lerim. Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Kasım Kazbay, mide yanması şikayetleriyle ilgili merak edilenleri anlatıyor… Mide yanması nedir? Mide...
  2. Mide yanması

Mide yanması

mide yanması, mide ağrısı, mide ekşimesi, mide ekşimesine ne iyi gelir, mide ekşimesi neden olur, mide ekşimesi nedenleri, mide ekşimesi tedavisi, mide ekşimesi yanması MİDE YANMASI (EKŞİMESİ) Mide yanması 20 ile 50 yaş arasında birçok insanda görülen çok yaygın bir rahatsızlık. Midede yanma hissi yemekten önce, yemek sırasında ya da yemekten 2-3 saat sonra hissediliyor. Besinler, sindirim...
  3. Karinda yaglanma sikayeti olanlar buraya!

Karinda yaglanma sikayeti olanlar buraya!

karinda yaglanma karin bolgesi kilolar karin bolgesinde yaglanma karin bolgesini eritmek icin karin yaglari eritmek icin neler yapabiliriz konulari burada melekler Merhaba Melekler, Neredeyse butun meleklerin sorunu bolgesel kilolardir, kimimizin vucudu musaittir kilo alimina, kimimiz dogumdan sonra veremeyiz kilolarimizi, kimimizin hormonal bozuklugundan ileri gelir,kimimiz kilo vermek...
  4. Sabahları Mide Yanması Nedenleri

Sabahları Mide Yanması Nedenleri

Sabahları Mide Yanması Nedenleri nelerdir benim her sabah midem yanıyor ne yapmam lazım lütfen bildiklerinizi yazın
  5. Hangi Bitkiler Gebeliği Kolaylaştırıyor merak edenler buraya

Hangi Bitkiler Gebeliği Kolaylaştırıyor merak edenler buraya

gebelik gebeliğe hazırlık Bebek sahibi olmak için çeşitli yöntemler deneyen, doktora başvuran ama bir türlü hamileliğe ulaşamayan çiftler için şifalı bitkiler alternatif bir yol olabilir mi? Kimine göre faydasız koca karı ilaçları kimine göre doğanın bahşettiği yöntemler bunlar. Şifalı Bitkilerin Tercih Edilme Nedenleri Tetkik sonuçlarını takiben şifalı bitkilere yönelme birkaç farklı...

Sayfayı Paylaş