gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Gebelikte toksemisinin tedavisi

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hamilelik toksemisi gebelik toksemisi nedir GEBE, toksemisinde kesin istirahata alınır. Gebelerin sakin ve dinlendirici bir ortamda bulundurulması şarttır. Gereğinden fazla kilo alması önlenir. En az sekiz saat uyku uyuması sağlanır. Yatıştırıcı bir takım ilâçlar verilir. Tuz alınması kısıtlanır. Eklampsi kuşkusu olmadan gebenin tuz ihtiyacının kısıtlanmasının tehlikesi olacağı bilinmelidir. Gebelik toksemilerinde tuz kısıtlanabilir. Annede kansızlık söz konusu ise bunun düzeltilmesi gerekir. Beklenen doğum tarihinden iki hafta önce gebe mutlaka hastaneye yatırılarak tedavi edilir. Gerektiğinde ağrı ile doğum başlatılır.
    Gebelik toksemileri annede, plasentanın rahim duvarından ayrılmasına, kafa içerisinde kanama ve buna bağlı felçlere, yol açabilir. Aynı zamanda kan basıncı yüksekliği, artık annede, sürekli ve ömür boyu sorun yaratacak bir hastalık olarak yerleşebilir. İleri şekillerinde komaya sokabilir hatta bazen ölümle sonuçlanabilir. Bütün bunlar zamanında teşhisi konulup tedbir alınmasıyla önlenir. Doğum öncesi izlemelerin en önemli sebeplerinden biri bu ve buna benzer durumların önlenmesidir.
    Gebelik toksemisi ölü doğumlar getirebilir. Bebeğin beyni, oksijensiz kalır ve sinir sistemi, zekâsı etkilenir. Rahim içinde gelişme, geriliğine sebep olur. Akciğerlerde kanama yapar. Bebek normal ağırlığının altında doğar. Plasentada yetmezlik sonucu rahim içinde beslenemez.

Gebelikte toksemisinin tedavisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte dis tedavisi

Gebelikte dis tedavisi

Evet arkadaslar dis tedavisinden korkanlar, bilgi sahibi olmak isteyenler. en iyi bilgiyi burdan alabilirsiniz. Hamilelik sırasında diş tedavisi yapılabilir mi? İlk üç aylık dönem: Gebeliğin ilk üç ayında bebeğin organları gelişme aşamasındadır. Bu safhada neden olunan bir bakteriyemi bebeğin organ gelişimini olumsuz yönde etkileyebilmekte, gereksiz müdahaleler düşüğe sebep olabilmektedir....
  2. Gebelikte Basur Tedavisi

Gebelikte Basur Tedavisi

Gebelikte Basur Tedavisi nasıl oluyor lütfen yardım edin, dr gitsem ilaç verse bebeğime zarar verir mi acaba?
  3. Gebelikte Uykusuzluk Tedavisi nasıl olmalı

Gebelikte Uykusuzluk Tedavisi nasıl olmalı

Merhaba arkadaşlar 6 aylık hamileyim ve uykusuzluk sorunu yaşıyorum bir türlü uyuyamıyorum gözlerimi tam kapatıyorum daldığım anda geri kalkıyorum bu normal bir durum mu sizce? Aranızda benim gibi bu sorunu yaşayıpta Gebelikte Uykusuzluk Tedavisi gören varsa bana yazsın lütfen.
  4. Dış gebeliğin tedavisi varmıdır?

Dış gebeliğin tedavisi varmıdır?

dış gebelik nedir,dış gebeliğin belirtikleri,dış gebelik nasıl anlaşılır,dış gebe olduğumu nasıl anlarım,dış gebelik hakkında bilgiler Tüp bebek uygulamaları dışında yumurtayla spermin ilk karşılaştığı ve döllenmenin gerçekleştiği yer kadının fallop tüpleridir. Daha sonraki günlerde embriyo gelişimine devam ederken rahim içine hareket eder ve orada tutunarak büyümeye devam eder. Bu...
  5. Gebelikte Myom Tedavisi

Gebelikte Myom Tedavisi

hamilelikte myomu olanlar,hamilelikte myom tedavisi,hamilelikte myom nasıl geçer,gebelikte myom düşüğe neden olurmu,hakkında bilgiler Myomların ilk 3 ayda düşük yapma riski vardır. Özellikle rahmin içine doğru büyüyen submuköz myomlarda düşük ihtimali daha yüksektir. Bunlar özellikle belli boyutlara gelirlerse %40 civarında düşüğe yol açabilirler. Bu oran %15-20 gibi normal insanların...

Sayfayı Paylaş