gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Gebelikte tüketilecek meyveler nelerdir

Konu, 'Gebelik' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Hamilelikte yenen elma astımdan koruyor Hamilelik sırasında annenin yediği elmanın, bebeği astımdan koruyabileceği bildirildi.
    Hollandalı ve İskoç bilim adamlarının yaptığı araştırma çerçevesinde, yaklaşık 2 bin hamile kadının beslenme biçimleri izlendi ve 1253 bebeğin akciğer işlevleri kontrol edildi.
    Utrecht Üniversitesi'nden S. M. Willers'ın yazarlığını yaptığı araştırmada, 5 yaşlarına geldiklerinde 145 çocuğun astıma yakalandığı görüldü.
    Thorax dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, annelerin gebelikleri sırasında tükettikleri yiyeceklerden çocukların astıma yakalanmasında koruyucu etkiye sahip tek gıdanın elma olduğu tespit edildi.
    Anneleri haftada 4'den fazla elma yiyen çocukların astıma yakalanma riskinin, haftada hiç ya da bir elma yiyen annelerin çocuklarından yüzde 53 daha az olduğu gözlendi.
    Araştırma ayrıca, hamilelik sırasında balık yemenin, çocuklarda egzamaya yakalanma olasılığını azalttığını gösterdi. Haftada bir kez ya da daha fazla balık tüketen gebelerin gebelerin çocuklarında, diğerleriyle kıyaslandığında egzama riskinin yüzde 43 daha az olduğu belirtildi.

Gebelikte tüketilecek meyveler nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Domates Neden Meyvedir?

Domates Neden Meyvedir?

Domates nedir, neden meyvedir, nasıl ortaya çıkmıştır, sebzeler, resimleri hakkında detaylı bilgi alalım arkadaşlar. Domatesi bu güne kadar ne sebze ne de meyve sınıfına koymamıştım ben. Ama bilim adamlarının yaptığı açıklamaya göre domates meyveymiş. Haberin hep birlikte okuyalım melekler. Genellikle meyveler çiğ olarak (tabii yıkandıktan sonra),sebzeler ise pişirildikten sonra...
  2. Meyve Tohumlarının Faydaları Nelerdir ?

Meyve Tohumlarının Faydaları Nelerdir ?

Meyve Tohumlarının Faydaları Meyve Tohumlarının Faydaları Hanği Tohum Neye İyi Geliyor Meyve tohumları pek çok alternatif tıp tedavisinde kullanılıyor melekler :) Bu tedavileri öğrenmek için makalemize göz atabilirsiniz :tik: Meyveler kadar tohumlarının da besleyici olduğu, bu nedenle mutlaka değerlendirilmeleri gerektiği bildirildi Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fen Fakültesi...
  3. meyvenin cilde faydaları neler ?

meyvenin cilde faydaları neler ?

Selam kızlar :) Ben meycve yemeyi hiç sevmiyorum ama meyvenin faydalarından da haberdarım.Yalnız benim cildim çok bozuk acaba diyorum meyvenin cilde de faydası var mı ?
  4. meyvelerdeki vitaminler nelerdir

meyvelerdeki vitaminler nelerdir

selamlar bana hangi meyvede hangi vitamin olduğuna dair bilgileri verebilirmisiniz.
  5. Demirhindi meyvesinin faydaları nelerdir?

Demirhindi meyvesinin faydaları nelerdir?

Afrika kıtasında fillerin uysallaşması için yedirilen demirhindi meyvesi, Osmanlı İmparatorluğunda susuzluğu kesmesi, kusma ve ateş ve rahatlama için kullanılmıştır. Geleneksel Tıp içinde yaprakları, tohumları sıklıkla kullanılır. Baharat olarak, meyveleri bütün olarak kullanılır. Günümüzde, sanayide şekere kıvam verici, alerjik reaksiyonlarda kullanılır. Demirhindi meyvesi içinde, A, B1,...

Sayfayı Paylaş