gebe
  1. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0

Gebeyim Fakat Grip oldum Bebeğime Bir Zararı Olur mu Diyenler BURAYA

Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

gebelikte grip bebeğe zarar verir mi,gebelikte grip bebeği etkiler mi, Anne adayları bildiğimiz üzere mevsimin geçişlerin den etkilenerek bir çoğumuz gribe yakalana biliyoruz.Peki bu durum anne karnındaki bebeğe bir zarar veriyor mu yada bebeğiniz bu gripten etkiler mi diye merak ediyorsanız bu konu tam size göre..

Grip mevsimi geldiğinde alınan her türlü önleme karşın anne adayları, bu hastalığa yakalanabilirler. Normal insanların bile günlük yaşam süreçlerini aksatan grip hastalığı, anne adayları için daha ağır bir hale gelebilir.

Gripte yaşanan öksürük, burun akıntısı gibi belirtileri hafifletmek için ilaç almanın da bebeğe zarar verebileceğini düşünen anne adayları, ilaç kullanmayı redederek grip sürecini atlatmakta zorlanabilirler. Öte yandan hamileliğin son dönemlerinde gribe yakalanan bir anne adayının doğum sonrası hastalığını bebeğine geçirme riski de vardır.

Grip virüsü normal koşullarda bebeğe geçmesi beklenen ve bebekte istenmeyen durumlar yaratan bir hastalık değildir. Ancak bazen grip, zatürree gibi hayatı tehdit eden durumlara yol açabildiğinden, özellikle de hamilelikte hafife alınmaması gereken bir hastalıktır.

Gebeyim Fakat Grip oldum Bebeğime Bir Zararı Olur mu Diyenler BURAYA konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kürtaj oldum bebeğimi aldırmak zorunda kaldım diyenler buraya buyrun..

Kürtaj oldum bebeğimi aldırmak zorunda kaldım diyenler buraya buyrun..

hayatta bazen istenmedık durumlar yaşanabilir bunlardan biriside kürtajla bebeğini aldırmak gibi..kimi mecburiyetten kimi daha cok erken oldugundan hazır olmadıgından,kimisi yasaklı bir ilişkıden dolayı,yada bebeği olmasını çok istediği halde karnında öldüyse vs..vs...bu böle uzar gider...peki sizler neden kürtaj olmak zorunda kaldınız sizin sebebiniz neydi bizimle paylasmak isteyenler...
  2. Benim Rahmim Doğuştan Ters Kısırlığa Neden Olur mu Diyenler Buraya

Benim Rahmim Doğuştan Ters Kısırlığa Neden Olur mu Diyenler Buraya

ters rahim ve gebelik,ters rahim ve hamilelik, Sevgili melekler aranızda rahmi ters olan böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar var mı..? Ben bu rahim tersliği nedir önceden bilmiyordum ben bir arkadaşım vesilesiyle öğrenmiştim.Bana demişti ki benim çocuğum olmazmış daha doğrusu doktoru ona öle söylemiş senin çocuğun olmaz demiş ama ben böyle bir şeye inanmıyorum sebebini de söyleyeyim...
  3. Göbeğim henüz çıkmadı bir sorun mu var diyenler buraya

Göbeğim henüz çıkmadı bir sorun mu var diyenler buraya

Göbek büyümesi ne zaman olur ay ay gelişim selam kızlar insan hamile iken herşeyi kuruyor göbeğiniz eğerolması gerektiği kadar büyümedini düşünüyorsunuz endişelenmeyin Annenin karnının geç belli olması bir sorun olduğunu gösterir mi? Hayır, göstermez. Bazı anne adaylarında karın daha erken belli olurken bazılarında daha geç belli olabilir. Aynı boyda ve aynı kiloda olan hatta ultrasonda...
  4. Gebelik Belirtileri Psikolojik Olur mu Diyenler Buraya...

Gebelik Belirtileri Psikolojik Olur mu Diyenler Buraya...

Hamilelik Belirtileri Psikolojik Olurmu Hamilelik Belirtileri Psikolojik Olabilirmi Sevgili melekler, regl gecikmesi, sırt ağrısı, rahim ağrısı, mide bulantısı gebelik belirtisi olabilir ancak bu belirtiler kişiden kişiye değişir. Tabi ne yazık ki aynı belirtiler psikolojik te olabilir. Bebek olayını çok fazla kafaya takmış kişilerde görülebilecek bu durum çok can sıkıcıdır. En iyisi olayı...
  5. 11 haftalık gebeyim bebeğin cinsiyeti belli olur mu?

11 haftalık gebeyim bebeğin cinsiyeti belli olur mu?

bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur,bebeğin cinsiyetini ne zaman öğrenirim,bebeğin cinsiyeti kaçıncı ayda belli olur,bebeğin cinsiyeti kaçıncı haftada belli olur,bebeğin cinsiyeti hakkında bilgiler Gebe kalan her kadınların ilk olarak dileği bebegini sağlıkla dogurmaktır ve bir diger sorunuzda bebeginizin cinsiyet ne zaman belli olur teleşıdır. özellikle uzman doktorlar bebeklerin...

Sayfayı Paylaş