gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

gebeyim ve sürekli kabız oluyorum sizde de oluyormu normal mi?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşlar gebeyim ve kabız olmaya başladım gebe olduğumu öğrendiğimden beri. Bu durum normal mi? Çok rahatsızım ne yapmalıyım ? Teşekkürler..

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113
    Gebelerde sık karşılaşılan bir durum kabızlık.Yani sadece size özgü değil.Bol miktarda lifli yiyeceklerle beslenmenizi öneririm.Yeterli derece de sıvı tüketin.Yoğurt yiyin.Bitki çayları nane ,elma ve ıhlamur tüketin.Düzenli aralıklarla yürüyüş yapın.Ve tuvalet ihtiyacınızı ertelemeyin.Sevgilerimle...

3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    ilk aylarda kabızlık olmaz ama son aylarda bebeğin baskısıyla olabilir sen boll lifli gıdalar tüket sebzeye ağırlı ver ve sabahları aç karına 4 kuru kaysıyı bol ama boll suyla tükett çok iyi gelirr
    çok aşırıysa gece uyumadan bi tatlı kaşığı saf zeytin yağı içç iyi gelir

4. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113
    Bende son gebeliğim de ilk aylarda çok fazla kabızlık ve gaz sorunu yaşadım. İkiz bebek olduğu için ıkınmaya korkuyordum acaba düşer mi diye ama sonra ki aylarda düzeldi. Bol sıvı ve lifli besinler alınız.

gebeyim ve sürekli kabız oluyorum sizde de oluyormu normal mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebeyim Ama Ateş Basması Oluyor Bu Normal mi Diyenler Buraya Lütfen

Gebeyim Ama Ateş Basması Oluyor Bu Normal mi Diyenler Buraya Lütfen

gebelikte ateş basması,gebelikte ateş basması olur mu, Sevgili melekler bir çok gebe arkadaşımız ateş basması yüzünden belkide bu şikayetten yakınıyordur.Ateş basması sorunu bendede var diyen melekler bu konu tam size göre.Neden ateş yani sıcak basması oluyormuş burada öğrenelim ve ona göre hareket edelim.Bu tip durumlar bildiğimiz gibi tamamen hormonlara bağlı olarak gerçekleşir.O yüzden...
  2. Hamileyim  Ellerimde ve Ayaklarımda Şişlikler Oluyor Bu Normal mi Diyen Melekler

Hamileyim Ellerimde ve Ayaklarımda Şişlikler Oluyor Bu Normal mi Diyen Melekler

gebelikte el ayak şişmesi,gebelikte el ayak uyuşması, Sevgili melekler gebesiniz ve bir takım sorunlar yaşıyorsunuz bunlardan bir taneside el ve ayaklarınızda oluşmuş şişlikler yada uyuşmalardır. Şunuda belirtmek gerekir ki hamilelikte oluşan şişlikler tansiyon normal olduğu sürece tek basına şişlik önemli bir saglık sorunu olarak kabul edilmez. Peki bu şişlikler neden kaynaklanır...
  3. Kızlar sizce normal doğum mu sezaryan mi ?

Kızlar sizce normal doğum mu sezaryan mi ?

Kızlar yakında doğum yapacağım ama ben tam olarak ne doğumu yapacağıma karar veremedim. Acaba normal doğum mu yapayım sezeryan mi bu aradabu benim ilk doğumum olacak fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim. Çok acı çekiliyor mu kızlar normal doğumda ?
  4. Gebeyken Denize Girebilir miyim?

Gebeyken Denize Girebilir miyim?

gebeyken denize girilir mi hamileyken denize girilir mi Sevgili melekler, yaz geldi, tatil sezonu açıldı. Bembeyaz kumsallar ve masmavi deniz sizi bekliyor. Eğer gebeyseniz bu sizin için sorun değil. Çünkü denizin temizliğinden eminseniz ve gebeliğiniz normal seyrinde ilerliyorsa, yüzmek sizin için son derece faydalı bir egzersiz. İşte uzmanların verdiği bilgiler... Hamileler için...
  5. Gebeyken Denize Girilir mi?

Gebeyken Denize Girilir mi?

hamileyken denize girilir mi, gebeyken denize girmek, gebeyken denize girebilir miyim Sevgili melekler, yaz aylarında sıcaktan bunalan anne adaylarının merak ettiği konulardan biri denize girip giremeyecekleridir. Evet, gebeler denize girebilir. Hatta anne adayları için an faydalı ve uygun spor yüzmedir. Ancak gebelerin de denize girmelerinin sakıncalı olabileceği durumlar mevcut. Jinekolog...

Sayfayı Paylaş