gebe
  1. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0

Gebeyim YOGA yapsam bana faydası Olurmu diyenler buraya..

Konu, 'Çöplük' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

yoga,gebeyken yoga yapmak

hamileyken yoganın faydaları
    (PRENATAL YOGA)

Gebeyim anne olmaya hazırlanıyorum yogaya başlasam olurmu?
    Yoga bütünlük birleşme manasındadır. Yoganın hamilelerde ve diğer insanlarda fiziksel ve ruhsal çok sayıda faydaları belirlenmiştir. Yoga fiziksel ve ruhsal bütünlüğü sağlamayı amaçlar. Yoga çalışmalarında çeşitli hareketler ve nefes alma-verme teknikleri uygulanır.

Gebelikte yoga yapılmasının faydaları:
    - Kaslara esneklik, kuvvet kazandırır
    - Annenin kendini fiziksel olarak daha formda hissetmesini sağlar
    - Annenin psikolojik ve ruhsal olarak daha iyi hissetmesini sağlar
    - Kegel egzersizleri ile pelvik taban yani doğum yolunu çevreleyen kaslar güçlenir
    - Gebelikte en önemli kaslarlan biri olan sırt-bel kaslarını güçlendirerek sırt-bel ağrılarını önler
    - Gebelikte daha sağlıklı kilo almanızı sağlar
    - Krampları azaltır
    - Nefes alma ve verme teknikleri ile anneye nefes almayı öğretir, bu sayede anne doğumda daha iyi nefes alır ve doğum sırasında daha rahat eder
    - Bütün egzersizlerde olduğu gibi doğum sonrası annenin vücudunun daha kolay toparlanmasını sağlar

Diğer egzersizler gibi yogaya da gebeliğin 3 ayı bittikten sonra başlanılması önerilir. Doğuma kadar yapılabilir. Doğumdan sonrada egzersiz veya yoga yapılması anne vücudunun eski haline dönmesi açısından faydalı olacaktır. Tabi her egzersiz gibi yogaya da başlamadan önce doktorunuza danışmalısınız ve mutlaka yoga uzmanı eşliğinde yapmalısınız.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Mayıs 2012
Gebeyim YOGA yapsam bana faydası Olurmu diyenler buraya.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebeyim Ama Ateş Basması Oluyor Bu Normal mi Diyenler Buraya Lütfen

Gebeyim Ama Ateş Basması Oluyor Bu Normal mi Diyenler Buraya Lütfen

gebelikte ateş basması,gebelikte ateş basması olur mu, Sevgili melekler bir çok gebe arkadaşımız ateş basması yüzünden belkide bu şikayetten yakınıyordur.Ateş basması sorunu bendede var diyen melekler bu konu tam size göre.Neden ateş yani sıcak basması oluyormuş burada öğrenelim ve ona göre hareket edelim.Bu tip durumlar bildiğimiz gibi tamamen hormonlara bağlı olarak gerçekleşir.O yüzden...
  2. Gebeyim Fakat Grip oldum Bebeğime Bir Zararı Olur mu Diyenler BURAYA

Gebeyim Fakat Grip oldum Bebeğime Bir Zararı Olur mu Diyenler BURAYA

gebelikte grip bebeğe zarar verir mi,gebelikte grip bebeği etkiler mi, Anne adayları bildiğimiz üzere mevsimin geçişlerin den etkilenerek bir çoğumuz gribe yakalana biliyoruz.Peki bu durum anne karnındaki bebeğe bir zarar veriyor mu yada bebeğiniz bu gripten etkiler mi diye merak ediyorsanız bu konu tam size göre.. Grip mevsimi geldiğinde alınan her türlü önleme karşın anne adayları, bu...
  3. Gebeyim Daha Doğum Yapmadım Ama Göğsümden Süt Geliyor Diyenler BURAYA

Gebeyim Daha Doğum Yapmadım Ama Göğsümden Süt Geliyor Diyenler BURAYA

gebelikte memeden süt gelmesi,gebelikte memeden kan gelmesi, Melekler belkide sizlerinde başına gelmiştir böyle bir durum gebelik döneminde daha doğum yapmadınız ama göğsünüzden süt gelmeye başladı endişelenebilirsiniz belkide.Ama tamamen vücudun kendisini hazırlamasından kaynaklanan hormonlara bağlı bir durumdur fakat yinede doktorunuzla görüşmenizde fayda vardır.Şimdi konumuza bir göz...
  4. Ateş Ölçme Yöntemiyle Nasıl Gebe Kalabilirim Diyenler Buraya

Ateş Ölçme Yöntemiyle Nasıl Gebe Kalabilirim Diyenler Buraya

ateş ölçme yöntemiyle hamile kalmak,ateş ölçme yöntemiyle gebelik, Arkadaşlar bu yöntemi pek çok kişi duymuştur ateş ölçme yöntemiyle gebe kalmak belkide şuan uygulamaya bile başlamışlardır.Bu yöntemi doğru bir şekilde uygulayabilirsek eğer çabucak hamile kalabiliriz.Şimdi ateş ölçme yöntemiyle nasıl gebe kalınırmış bir bakalım konumuza. Bazal vücut ısısı ölçme yöntemi Yumurtlama...
  5. Gebe Kalmayı Planlayarak Kalmayı Başardım Diyenler Buraya!!

Gebe Kalmayı Planlayarak Kalmayı Başardım Diyenler Buraya!!

planlı gebelik,planlı gebelik nasıl olur, Arkadaşlar kimler aranızda gebeliğini planlayarak gerçekleştirdi bildiğimiz üzere çoğu kadın planlamadan kendini bilmeden habersiz bir şekilde gebe kalır ve böylelikle öğrenir ama bazıları da vardır ki gebeliğini önceden planlar ve ona göre hareket eder sizler nasıl yaptınız bizimle paylaşır mısınız? Planlı hamilelik özellikle kariyer yapma...

Sayfayı Paylaş