gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

gebeyken eşimle birlikte olmam tehlikeli mi?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba.Eşim gebe olduğum için bebeğe zarar gelir düşüncesiyle benden uzak duruyor.Acaba böyle birşey varmıdır?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Hamileliğin Son üç ayında bazı kadınlarda görülen erken doğum tehlikesi rahmin kontrolsüz olarak erkenden kasılmaya başlaması bir risktir.Doktorlar Normal devam eden bir hamilelikte de son iki haftada cinsel ilişkinin kesilmesinin uygun olduğu düşüncesindeler. bu haftalarda zaten kadın cinsel ilişki sırasında rahatsızlık hissediyor. Bir de bu dönemde az da olsa, bebeğin içinde yüzdüğü su kesesinin ilişki esnasında patlaması riski bulunuyor. Bu konudaki tek sözü hastanın doktorunun söylemesi gerekiyor.
    Bazı geciken doğumlarda doğumun başlaması için cinsel ilişkiye girilmesi bile önerilebiliyor. Hamilelikte kısıtlayıcı olan şey hamileliğin kaçıncı ayı olduğu değil, sadece hamilelikte bir sorun olup olmadığıdır.Hamilelikte ğer düşük riski, erken doğum riski, kanama, enfeksiyon gibi durumlar var ise hamilelerde cinselliği kısıtlananiliyor.

gebeyken eşimle birlikte olmam tehlikeli mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eşinden boşanmış olanlar öldükten sonra aynı eşlerle mi birlikte olacak

Eşinden boşanmış olanlar öldükten sonra aynı eşlerle mi birlikte olacak

Bana o kadar eziyet ettiki kocam, ondan ahirette ondan kurtulamayacak mıyım ya ben :) Zulmedenlerle mazlumlar nasıl aynı yerde olurlar kı, tamam teknik olarak kimle evli isen ahirette onunla birlikte olacaksın ama. Ne bilim ya bu durum bana biraz karışık geldi. Tam olarak bu hususta yardım edebilir misiniz. Ben şimdi bu zulümcü dombiliyi bi kez daha çekemem ha ahirette. Nihat Hatipoğlu olcak...
  2. gebe olma ihtimalim % kaçtır?

gebe olma ihtimalim % kaçtır?

Merhaba, ben 3 haftadır gebelik belirtilerinin hemen hemen hepsini taşıyorum. ve normal olarak 3 haftalık olduğumu düşünüyorum. belirtilerimi sizinle paylaşmak istiyorum: ilk hafta boyunca kasıklarım şiddetli bir şekilde ağrıdı. şiddetli baş dönmesi, aşırı iştah artışı, çok üşüme, akıntıda artış, göğüs uçlarımda iğne batar gibi sızlama, ağız tadımda değişiklik, bel ağrısı, adet sancısı gibi...
  3. Gebelik Belirtisi Olmadan İnsan Gebe Olabilir mi ?

Gebelik Belirtisi Olmadan İnsan Gebe Olabilir mi ?

Hamilelik Belirtileri Olmadan Hamilelik Hamilelik Belirtileri Olmadan Hamile Olma Ayrıntıya girmeden önce Hamilelik Belirtileri Olmadan Hamilelik olur mu diye merak edenlere hemen cevap verelim evet olunur. Bu yüzden rahat olun melekler ve sizlerle en son paylaştığımız gebelik belirtileri ne zaman belli olur konumuzun ardından bu kez Hamilelik Belirtileri Olmadan Hamile Olma konusu ile...
  4. gebeyken eşimle birlikte olabilirmiyim

gebeyken eşimle birlikte olabilirmiyim

Merhaba.Ben 3.5 aylık gebeyim ve doktor kontrollerimde bir türlü cesaret bulup doktoruma soramadım.Acaba bu zamanda eşimle birlikte olmam sorun olurmu?Yoksa 9 ay boyunca uzakmı durmalıyız?
  5. Hamileyim eşimle birlikte olmamda sakınca varmı?

Hamileyim eşimle birlikte olmamda sakınca varmı?

Gebeliğiniz yolunda gittiği sürece cinsel yaşamda kısıtlama yapacak herhangi bir sebep yoktur. Üstelik hormon düzeylerindeki artış nedeniyle daha kolay uyarılabileceğinden ve doğum kontrol kaygısı olmadığından çoğu kadın için daha zevk verici olabilir. Gebelik süresince cinsel istek ve beklentiler kişiye göre değişiklik gösterir. Fakat birçok kadında hamileliğin ilk aylarında ve son...

Sayfayı Paylaş