gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Gece ay şahit

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Yaşadım her yokluğu, açlığı, kahrı, Gücümü savurmadım boşa..
    Bir sana güçsüzlüğüm, bu tuhaf tutarsızlık,
    Yok, boşuna çıkılmıyor başa..

Ne yana dönsem yüzünde doğuyor güneş,
    Ya deli olur ya yanarım...

Ne büyük aşklar bitti bir ömür geçti,
    Ağladı gönül pes etmedi..

Eski ve yeni bütün zamanlar, o zamanlara dair tüm yaşanmışlar, yığıldı bir bir açık bıraktığım penceremin önüne...
    Sana ait ne varsa güldüren, ağlatan çekip aldım içinden yaşanmışların..

Gözlerin değiyor gözlerime.. Sensiz geçen her günün, her saniyenin hesabını, ne sana sorabiliyorum, ne de kendime..
    Son cümlesi kurulmamış bir hikayenin, bilmediğim bir satırında bıraktığım seni, alıp ta oradan devam ediyorum cümlelerime...

Artık susmak istemiyorum sana. Ne varsa içimden geçen, acıtan, sancıtan, yarım kalan, ertelenen, bağırmak istiyorum..
    Bunca yıldır biriktirdiğim gözyaşlarımı yüreğimden değil, gözlerimden dökmek istiyorum, karşında utanmadan ağlamaktan...

Hiç beklemediğim bir anda, hiç ummadığım bir zamanda tutuyorsun ellerimden. Tam kendimi kapatıp aslıma, suretime açarken kapılarımı.. Tam da aydınlığa giden yollardan geri dönüp, karanlığa doğru ürkekçe atarken adımlarımı. Mutlulukları yadsıyıp, benim olmasalar bile sahip çıkarken hüzünlere. Bulutların arkasına gizlenmiş güneş misali, yüreğimi göstermekten korkarken sevdaya. Senli zamanları bırakıp ardımda, sensizliğin rüzgarına kapılıp bırakmışken ruhumu, umarsızca...

Korkular sarıyor tüm benliğimi.. Öylesine alışmışım ki yalnızlığa, öylesine benimseyip sahip çıkmışım ki yokluğuna.. Ne hissettiğimi kendime bile tanımlayamıyorum.

Tutkumsun belki de.. Nedenini hiç bulamadığım, ya da kendime soramadığım, sorsam da hiç bir cevap alamadığım..
    Görünmez bir güç çekiyor beni sana adeta. Savunmasız kalıyorum..

Aklımdan geçen bütün düşünceleri bırakıp ta bir kenara, yüreğim ne diyorsa onu yapmaktan korkuyorum.. Başa dönmekten korkuyorum...

Böyle değildim ben oysa.. Ne varlığınla başa çıkabiliyorum, ne de yokluğunla.

Sensizliğe alışıp, bitirdiğimi zannederken seni bende,
    Aslında her gün yeniden başlıyorum sana...

Bir sana yıkıldı bir bir içimin dağları,
    Asi, başımın belası sevdiğim...

Kayıbım sende kayboldu, gece ay şahit,
    Ya deli olur ya yanarım...

Gece ay şahit konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ay ve Gece

Ay ve Gece

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. 12 ay gece,12 ay hüzün,12 ay hazan...aylardır yoksun...

12 ay gece,12 ay hüzün,12 ay hazan...aylardır yoksun...

on iki ay gece - on iki ay hüzün - on iki ay hazan - aylardır yoksun_ telaş içerisinde gittim istasyona. nefesim kesilmiş yetişmeye çalışırken. çalan düdüğün varış mı, ayrılış mı olduğunu ayırt edememişim. gitmişsin... belki de hiç gelmedin.. içerimi taşlamış, gözlerimi kanlamışlar... dudağımda lisanı yabancı bir tutam hece... yüreğim aceleci, ellerim titrek, anladım ki;...
  3. Nilüfer - Aylar Geçse

Nilüfer - Aylar Geçse

yar benim kaderim yalnızlık değil geçen bu günlerim hiç iyi değil kime gider bu yürek bir defa söyle sözlerin emir bana dinlerim öyle yar beni yanına al bir gün yeter bilirsin sende bütün dertler biter aylar geçse yıllar geçse geçemem senden ömrüm bitse aylar geçse yıllar geçse geçemem senden ömrüm bitse
  4. bir şahitin vasiyeti :(

bir şahitin vasiyeti :(

BİR ŞEHİTİN VASİYETİ Gene hangi dua’yı okudun anne, Vurulduğum yerde güneş açtı Yine mi ağlıyorsun anne, Cennetime yağmur yağdı Üzülme anne ağlama, sırtımdan yedim kurşunu kalbimden değil. Öylece duruyor hayallerim, vatanım şerefsizlere yar değil. İzin günümde be anam. Yârime mektup yazdım o gün. Kınalı ellerinin kokusunu özledim demiş, Bir kalp çizip içine de şafağımı yazmıştım....
  5. Ramazan Ayının 27.Gecesi, Bu Gece  Kadir Gecesi...

Ramazan Ayının 27.Gecesi, Bu Gece Kadir Gecesi...

bu gece kadir gecesi ne yapılır nasıl ibadet edilir önemi nedir ile ilgili bilgiler burada melekler 11 Ayın sultanı Ramazan ayının sonuna yavaş yavaş geliyoruz melekler :) Ramazan ayının 27.gecesi olan bu gece, bin aydan daha hayırlı olarak nitelendirilen Kadir gecesi. Eskilerin ''Kurtların kuşların bile oruç tuttuğu gün'' olarak bizlere öğrettiği Kadir gecesinin özel olmasının...

Sayfayı Paylaş