gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Gece Bir Türlü Uyuyamıyorum Diyorsanız Konumuza Bir Göza Atın !

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

gece uyuyamıyorum gece uyuyamıyorum ne yapmalıyım

Sevgili melekler, gece uyuyamıyorum şikayeti pek çok insandan duyduğumuz bir sorundur. Gerek psikolojik gerekse sıcaklarda meydana gelen gece uyku tutmaması durumu çözümü için kendi kendinize uygulayabileceğiniz çeşitli yollar da mevcut. Eğer bu çözüm yolları da işe yaramazsa mutlaka bir uzmana danışmalısınız diyoruz ve gece uyuyamıyorum ne yapmalıyım diyenlere bitkisel çözümler dışında çözüm önerileri sunuyoruz.. :)

Gece yeterli sürede, sağlıklı uyku çekmek, günlük hayatınız için çok önemlidir. Gündüz uykusu, gece karanlığındaki uykunun yerini tutmaz. Eğer yatma vaktiniz geldiğinde, uyumakta problem yaşıyorsanız, gün içinde yaptığınız birşeyler size etki ediyor olabilir.

YATAK ODANIZ

Yatağınız çok yumuşak ve nevresimleriniz kirli olmamalı. Alerjiye neden olacak ya da ortopedik olmayan yastıklar kullanmayın. Yatak odanızın duvarlarını çok parlak renklere boyamayın. Işık ve ses uyku kaçırır. Yattığınız yerde televizyon veya bilgisayar bulundurmayın. Odanızı havalandırın, ortam soğuk ve taze hava dolu olmalı.

YEMEK

Gece atıştırmalarına bir son verin. Televizyon karşısında bir şeyler atıştırmaktan vazgeçemeyenlere önerimizse; elma, ton ve kalkan balı, enginar, badem, yumurta, şeftali, ceviz, kayısı, kuşkonmaz, yulaf, patates ve muz gibi uyku getirici özelliği olan besinler. Uykudan hemen önce metabolizmanızı uyandırmayın. Sizin için uygun akşam yemeği yağsız az miktar karbonhidrat ve bol sebzedir.

İÇMEK

Yatmadan önce kahve ve gazlı içeceklerden uzak durun. Ihlamur, mine çiçeği, papatya gibi bitki çayları yatıştırıcı ve huzur verici özellikleri sayesinde rahat bir uyku uyumanızı sağlar. Alkol kötü rüyalara ve baş ağrısına neden olur. Eğer uykusuzluk probleminiz sürekli ise, bir bardak sıcak süt içine bir kaşık bal çin uyumadan önce, etkisine şaşırabilirsiniz.

STRES

Stres uykunun en büyük düşmanı… Kafanızdan gündelik problemleri uzaklaştırmaya çalışın, uyandığınızda hiçbir yere kaybolmuş olmayacaklar nasıl olsa… Yakın zamanda ciddi bir duygusal şok geçirdiyseniz, bir profesyonelden yardım almakta tereddüt etmeyin.

BANYO

Uyumak için vücut ısısının gün içindekinden 2 derece daha düşük olması gerekir. Sıcak bir banyo vücut ısısını düşürür ve daha kaliteli bir uykuya yatmanızı sağlar.

MÜZİK

Sizi aklınızı meşgul eden düşüncelerden uzaklaştırmaya yarayacak en büyük yardımcılardan biri müzik. Klasik müzik ya da gerilim ve hareket duygularını uyandırmayan sakin müzikler etkili olacaktır.

SPOR

Meditasyon, yoga ya da hafif plates hareketleri uykudan önce rahatlamanızı sağlar. Akşamları kendinizi ağır egzersizlerle de çok yormaya kalkmayın.

2. eslin kacar

eslin kacar Forum Okuru

İnşallah olur olmasa ne yapicam bilemiyorum

3. ece aydın

ece aydın Forum Okuru

4. suude caka

suude caka Forum Okuru

nerdeyse hergun sinav stresten 1,5 senedir uyuyamiyorum (7. siniftayim)

5. adem cayır

adem cayır Forum Okuru

2'5 hafta dir uyuyamiyorum.ise gitmeme bir iki saat kala uyuyorum oda yetmiyor.ayrıca mahvediyor insani.bedenim çok yoruldu hic halim kalmadi artik.:(

6. THESECRET

THESECRET "Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    63
    adem bey size öncelikle papatya çayı tavsiye ederim çok işe yarıyor insanı rahatlatıp sakinleştiriyor ve akşam yemeğinizden sonra 1 kase yoğurt yiyin

7. ben uyamiyorum

ben uyamiyorum Forum Okuru

Bende hic uyamiyorum kotu ruyalar ve ayrica stres var bende rahat yatamiyorum ancak sabha katsi uyuyorum ve ayrica (6 yasindayim)

8. Uykusuz

Uykusuz Forum Okuru

Çoook aşırı uykusuz olsam dahi yatamıyorum bir sene önce rahat şekilde yatardım kötü bir aile sorunu geçirdim 1 yıl benden 10 yılımı aldı ne yapsam yatamıyorum (16 yaşındayım

9. hahahahahaha

hahahahahaha Forum Okuru

hahahahahahaha 6 yaşındasın ha yalanına ben senin :D

10. hahahahahaha

hahahahahaha Forum Okuru

11. Uykusuz

Uykusuz Forum Okuru

Yeter artık sanırım delirmek üzereyim hafızamı kaybediyorum uykusuzluktan 15yaşındayım ve artık uykusuzlultan yüzüm çöktü. 3senedir uyku problemimyasıyorum uydugum 1gün bile yokk ilaçlar işe yaramıo hatta ilaçlar yüzünden kilo aldım yeter artık yardımcı olun ölsem daha ii zaten ortalıkta ruh gibi doşanıyorım benim uyumam gerek beyin sağlığım körü durumdaa

12. EneSss

EneSss Forum Okuru

Uyyamiyom yardım- mm yaş 15

13. Uyuyamayan biri

Uyuyamayan biri Forum Okuru

Ya 8 yldr uyuyamıyorum 13 yasındayım off

14. Aslilal

Aslilal Forum Okuru

Ben denemedsim inşallah olur.Kendimi yorgun hissediyorum.Ne yapsam olmuyor.uykusuzluktan salak oldum yaa.Bir de benim televizyon takîntım var eğer bulunduğum odada televizyon yoksa asla uyuyamıyorum.(10 yaşındayım.)

15. Mekan Korpe

Mekan Korpe Forum Okuru

Her gece saat 2 ve 3 arasinda iki haftadir kalkyorum ve ondan sonra hiç uyamiyorum bu bende ilk defa olyo ne yapicagimi bilmiyorum bildigin her gun 3saat uyoyorum bilginiz olsa bana bi yardimci olun

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 19 Ekim 2015
Gece Bir Türlü Uyuyamıyorum Diyorsanız Konumuza Bir Göza Atın ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bir kadının türlü türlü değişimi

bir kadının türlü türlü değişimi

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Bir Türlü Vazgeçemediğimiz Huylarımız..

Bir Türlü Vazgeçemediğimiz Huylarımız..

bir türlü vazgeçemediğimiz huylarımız, nelerdir, hangileridir, nedenleri, sebepleri, ile ilgili resimleri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Bazı huylarımız vardır, bir türlü önüne geçemeyiz.Tik gibi yerleşmişlerdir üzerimize..Yapılan bir araştırmaya göre bakın ne garip huylardan vazgeçemiyor muşuz.. ►%82,35 Çekirdek yemek ►%51,47 Bir şekilde dile dolanan tamamı bilinmeyen...
  3. Bir Türlü Geçmeyen Cilt Lekeleri

Bir Türlü Geçmeyen Cilt Lekeleri

geçmeyen cilt lekeleri cilt lekeleri için cilt lekeleri nasıl geçer cilt lekeleri nasıl tedavi edilir ile ilgili bilgiler burada melekler. Pek çok sebepten dolayı cilt lekeleri oluşabilir melekler . Güneşten kaynaklanan cilt lekeleri, gebelikte oluşan cilt lekeleri ya da akne izleri gibi pek çok sebep cilt lekelerini oluşturur. İlerleyen teknoloji sayesinde günümüzde pek çok cilt lekeleri...
  4. uykusuzum bir türlü uykum gelmiyor

uykusuzum bir türlü uykum gelmiyor

merhaba ben gece çok geç yatıyorum sabahta saat 12:00da okula gidiyorum saat 10:15 gibi de kalkıyorum bana sadece 2 saat kalıo gece uykumu nasıl getirebilirim.
  5. ''Ne Yaptıysam Bir Türlü Kilo Veremedim'' Diyorsanız Mutlaka Okuyun

''Ne Yaptıysam Bir Türlü Kilo Veremedim'' Diyorsanız Mutlaka Okuyun

kilo vermenin yolları kilo vermenin sırları Sevgili melekler, eğer siz de ''Ne yaptıysam kilo veremedim'' diyenlerdenseniz orada bir durun ve makalemizi bir okuyun. Mutalaka bir yerlerde hata yapıyorsunuz demektir. Bilinçsizce yaptığınız tehlikeli diyetlerin size ilerde birer sağlık sorunu olarak döneceğini unutmayın diyoruz ve kilo vermenin sırları hakkında bazı tüyolar vermek...

Sayfayı Paylaş