gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Gece Uyandığınızda Hangi Duaları Okuyabilirsiniz ?

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Gece Uyanınca Peygamberimizin okuduğu dualar Gece Uyanınca Okunacak Dualar
    Sevgili melekler, bu yazımızda geceyarısı uykunuzdan uyandığınızda okuyabileceğiniz, Peygamber Efendimizin okuduğu duaları sizlerle paylaşıyoruz... :)

Hz. Âişe(r.anha)validemiz,Peygamber(s.a.v) Efendimizin geceleyin uyandığında şu duayı da okuduğunu söylemiştir:

Lâilahe illallâhul Vâhidul Kahhâr,Rabbüs-semâvâti vel-ardı ve mâ beynehümel-Azîzü’l-Ğaffâr.

Anlamı:Kahhar ve Vâhid olan Allah’tan başka ilah yoktur.O,yerlerin ve göklerin ve bu ikisi arasındakilerin Aziz ve Ğaffar olan Rabbidir.

Rasûlullah(s.a.v) Efendimiz gece uyandığı zaman okuduğu diğer dua ise;

Rabbiğfir ver-ham vehdi lis-sebîli’l-akvem.

Anlamı:Rabbim,beni bağışla,bana merhamet eyle,beni mutedil bir yola hidayet et.

Gece Uyandığınızda Hangi Duaları Okuyabilirsiniz ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adet döneminde kadınlar dua okuyabilirler mi

Adet döneminde kadınlar dua okuyabilirler mi

ARkadaşlarım adet döneminde biz kadınlar dua okuyabilir mi, mezar ziyaretine gidebilir mi bu konu hakkında bilgi rica ediyorum
  2. gece yatmadan önce hangi duaları okumalıyız

gece yatmadan önce hangi duaları okumalıyız

Kızıma gece yatmadan önce dua etmesi gerektiğini anlatıyorum ve onun şimdiden öğrenebileceği dualar konusunda yardımınıza ihtiyacım var hangi duaları öğretebilirim?
  3. Kunut Dualarını Bilmeyenler Vitir Namazında Hangi Duaları Okuyabilir?

Kunut Dualarını Bilmeyenler Vitir Namazında Hangi Duaları Okuyabilir?

vitir namazında okunacak dualar vitir namazı duaları kunut duaları Yatsı namazından sonra kılınan ve üç rekat olan vitir namazının son rekatında rukuya varmadan önce eller bağlanıp kunut duaları okunur. Kunut dualırını bilmeyenler ise hangi duayı okuyabilir diye merak edenler için gerekli dini bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Kunut duaları ayet değildir. Bu yüzden bu duaları bilmeyenler...
  4. Öfkelenince Hangi Duayı Okumalıyız?

Öfkelenince Hangi Duayı Okumalıyız?

öfkelenince okunacak dua, öfkelenince hang dua okunur, öfke duası Hepimiz zaman zaman öfkemize yenik düşebiliriz. Boşuna dememişler "öfke ile kalkan zararla oturur" diye... Öfkelendiğimiz zaman duaya sarılmak aslında en güzeli...Öfke anında aşağıda ki duayı okursanız faydasını göreceksinizdir. Euzu ve Besmele" den sonra,yani önce istiaze sonra Besmele okunarak:...
  5. Adetli Kadın Dua Ayetlerini Okuyabilir mi?

Adetli Kadın Dua Ayetlerini Okuyabilir mi?

Bu durumdaki kadınlar, dua ayetlerini dua maksadı ile okuyabilirler. Cenab-ı Hakk'ı zikredebilirler, Tesbih edebilirler. O'na hamd ve şükürde bulunabilirler. Besmeleyi okuyabilirler. Selef-i salihinden rivayet edilen duaları okuyabilirler. Çünkü dinimiz, inanmış bir kimsenin hiçbir zaman gönül gafleti içinde kalmasına razı değildir. İnsanın kalbi, her hâl ü kârda ALLAH Teâlâ’yı zikretmeli ve...

Sayfayı Paylaş