gebe
  1. fuzuli

fuzuli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Gecikmiş Bir Gül Yazısı

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında fuzuli tarafından paylaşıldı.

gül yazısı Bir gül yazısı için mevsim geç gibi görünebilir, mayıs gerilerde kaldı, haziranlı günlerdeyiz. Ancak yine de bir gül yazısı yazmak için vakit hiçbir zaman geç değildir.
    Hayat ile yazı, sanat ile gerçek, gül ile kelam arasında kaldığımızda, hiç kimse gülün varlığından, dahası gülün anlamlarına ilişkin kelimelerin de var olduğunan habersiz değildir çünkü. Çünkü kalbe konuşur gül ve herkesin kalbi vardır. Öyleyse gül herkes iledir ve herkes içindir.

Bilen biliyor gören görüyor, “Gülü tarife ne hacet ne çiçektir biliriz”, deyip bir tarafa çekilmek mümkün iken ve aramızdaki bunca eski hikayeye rağmen gülle küsü önleyen yine gülün kendisidir. Gülle küsülmez, gül reddedilmez. Yalnızlık kuşatması altında acı verirken bunca, suya dökülen tek sap gül, yine de bütün acıların son bulabileceği yegâne yerdir.

Gül sonuç değil sebeptir. Tezahür değil kaynaktır. Gurbet değil sıladır. Dağınık değil mutlaktır. Suret değil asıldır. Geçmişe ve geleceğe ertelenemez gül, hakikat-i sabitedir, o kadar ki adı kendinde saklıdır. Her defasında yenidir gül, yeni gibi değildir. Gül tükenmez ışığı ödünç değildir. Işığı tükenirse gül gül değildir.

Gecikmiş bir gül yazısı oluyor bu. Lâkin her mevsimi yağmura vakfedilmiş kendin sokaklarında güle en uygun düşen zaman da her zamandır az kuşkuyla. Yaşadığım kente yağmur yağıyor. Yağmur, gül yapraklarını yıkamaya başlayınca, yazıcı ne yapar? Söylemiştim, bir gül yazısı yazmak için vakit hiçbir zaman geç değildir.

Nazan Bekiroğlu

Gecikmiş Bir Gül Yazısı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eski Bir Mısır Tapınağındaki Duvar Yazısı

Eski Bir Mısır Tapınağındaki Duvar Yazısı

eski duvar yazıları eski duvar yazilari mısır yazıları yazısı tapınaktaki yazı Gürültünün ortasında sükunetle dolaş; sessizliğin içinde huzur bulduğunu unutma.Başka türlü davranmak gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalış. Sana bir kötülük yapıldığında verebileceğin en iyi karşılık unutmak olsun.Bağışla ve unut...Ama kimseye teslim olma. İçten ol; telaşsız, kısa ve açık, seçik...
  2. bir sizofrenin yazısı..

bir sizofrenin yazısı..

Vay be, Yine qün aqarmakta, yine qözlerim Kan canaqı. Yine uykusuz bır qun. Ben Yine birşeylere kızıp yazıyorum. Aman Tanrım, ne cok kızılacak sey varmış meger. Ben hepsıne kızıp yazıyorum. " ULan İnsan Sevdıqını durduk yere hıc uzer mı be ! " Buqun Adamın bırı sevdıqı kadını durduk yere hıc sebebsız azarlıyordu. O anda " len dur bakalım " dıyesım qeLdı ama. Diyemedim,...
  3. Eski Bir Tapınak Yazısı

Eski Bir Tapınak Yazısı

Gürültü, patırtının ortasında sükunetle dolaş; sessizliğin içinde huzur bulunduğunu unutma. Başka türlü davranmak açıkça gerekmedikçe herkesle dost olmaya çalış.Sana bir kötülük yapıldığında verebileceğin en iyi karşılık unutmak olsun. Bağışla ve unut. Ama kimseye teslim olma, içten ol; telaşsız, kısa ve açık seçik konuş. Başkalarına da kulak ver. Aptal ve cahil oldukları zaman bile dinle...
  4. mutluluğu yakalayan bir erkeğin yazısı (:

mutluluğu yakalayan bir erkeğin yazısı (:

İstatiksel olarak, boşanmaların %100 ü evlilikle başlıyor... diğer bir istatistiğe göre de bu fikri savunan erkeklerin %100 ünün kafası itina ile düdüklü tencereyle vurulmak suretiyle kırılıyor!!! (şiddete hayır ama hakkını da vermek lazım):piha: Karım ve ben bir evliliği sonsuz yapmanın sırlarını keşfettik... Haftada iki kere, güzel bir restoranda gideriz, biraz şarap, biraz güzel...
  5. Küçüğüm – Bir aşk yazısı...

Küçüğüm – Bir aşk yazısı...

Aynı sokakta oturuyorduk Her gün bir kızla geliyordu eve Adı ESRARENGİZDİ Herkes onun hakkında Farklı şeyler söylerdi Fakat kimse gerçeği bilmezdi Kirli sakalları vardı Yeşil gözlü esmerdi Mahallenin kızları hayrandı ona Bense nefret ederdim Hiç kimseyle konuşmaz Sadace gelir geçerdi Birgün onunla yolda karşılaştık Çok güzel bir yüzü vardı Bana gülümsedi Şaşırdım Ama yinede onu...

Sayfayı Paylaş