gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Gel aldanma bu dünyaya ilahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

kefen ilahisi aldanma dünyaya ilahisi aldanma dünyaya sözleri Gel aldanma bu dünyaya Sonu viran olur bir gün
    Senin bu sürdüğün demler
    Elbet yalan olur bir gün
    Mala mevkiye güvenme
    Sarılacaksın kefene
    O da çürür kalır yere
    Tenin yeksan olur bir gün
    Mezarından kalkacak halk
    Kimi açık kimi çıplak
    Yalınayak başı kabak
    Herkes üryan olur bir gün

Yağar kar gib defterler
    Görünce onu titrerler
    Cümle halkın teni terler
    Ulu divan olur bir gün
    Kiminin yüzü kararacak
    Orada perişan olacak
    Dine uyan kimse ancak
    Şaduhandan olur bir gün

Gel aldanma bu dünyaya ilahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neyleyim Dünyayı İlahisi

Neyleyim Dünyayı İlahisi

dünya fani neyleyeyim ilahisi dünya fani neyleyeyim sözleri bu dünyayı ilahisi Neyleyim dünyayı Bana Allah'ım gerek Gerekmez mâsivayı Bana Allah'ım gerek Ehl-i dünya dünyada Ehl-i ukbâ ukbâda Her biri bir sevdada Bana Allah'ım gerek Dertli dermanın ister Kullar sultanın ister Aşık cihann ister Bana Allah'ım gerek Fani devlet gerekmez Dürr ü ziynet gerekmez Haksız cennet gerekmez Bana...
  2. gel ilahisi

gel ilahisi

gel imanım gel ilahisi imanım suyum sıcak oldu suyum sıcak oldu dinle Azral geldi canıma Şeytan başladı çalıma Şeyhin bakınsın halime Gözüm yaşla doldu gel gel Son nefeside alıyor Biri çenemi bağlıyor Çoluk çocuğum ağlıyor Evim figan doldu gel gel Camide sela verdiler Uzaktakiler geldiler Gözümü açık gördüler Gözüm açık geldi gel gel Can boğazımda duruyor Şeytan imanım çalıyor Dilim...
  3. yalan dünya değilmisin ilahisi

yalan dünya değilmisin ilahisi

muhammedi benden alan yalan dünya değilmisin dünya yalan beni benden alan beni ilahisi Kim umar senden vefâyı Yalan dünyâ değil misin? Muhammed-ül-Mustafâyı Alan dünyâ değil misin? Yürü hey vefâsız yürü Sensin hod bir köhne karı Nice yüzbin erden geri Kalan dünyâ değil misin? Kimisini nâlân edip Kimisini giryân edip Âhir-i kâr üryân edip Soyan dünyâ değil misin? Kasdedip halkın özüne Toprak...
  4. yalancı dünya ilahisi

yalancı dünya ilahisi

Yalancı dünyâya aldanma yâ hû Bu dernek dağılır dîvân eğlenmez. İki kapılı bir virânedir bu Bunda konan göçer konuk eğlenmez. Bakma bunun karasına ağına Gönül verme bostanına bağına Benzer hemân çocuk oyuncağına Burda aklı olan insan eğlenmez. Vârını îsâr et Mevlâ yoluna Bunda ne eylersen anda buluna Bir gün sefer düşer berzah iline Otağı kalkacak Sultan eğlenmez. Sen ey gâfil ne sandın...
  5. dünya benim okulum ilahisi

dünya benim okulum ilahisi

imam hüseyini vurdular kolunu kanadını kırdılar al kanlara boyadılar kerbelada kerbelada imam hüsyin susamıştı bir yudum su aramıştı ana yüreği yanmıştı kerbelede kerbelada imam hüseyin şehit oldu gül bahçemde güller soldu topraklar kan ilşe doldu kerbelada kerbeda

Sayfayı Paylaş