gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

gel çocuk

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

İşte karşımdasın?! Niçin eğik boynun önüne? Niçin? Söyle ! Ne zamandır bakamıyor yüzün yüzüme? Ne zamandır kaçmakta gözlerin yüreğimden?!! Söyle!.. Ağlama dedim sana! Kaldır kafanı ve bak yüzüme Konuş benimle ! Bak görüyor musun ellerimin halini? Yalancı b...aharların takılıp ardına savursan kendini Ben yetişebilir miyim? Ellerim eski ellerim mi.. Gözlerim… Daha ne kadar dayanabilirim sanıyorsun? Daha ne kadar yapacaksın bana bunu söyle.. Yazdan kalma kırmızı yanaklarım emanetimdi sana.. Bak ne hale getirmişsin.. Yüzüm sürgün ettiğin kalbin gölgesinde süzgün.. Neden… ne yaptı sana? Nerede neşeyle bakan gözlerim? Niye buğulu her şey?? Neden yapıyorsun bunu bana? Yine Eylül geldi oysa O gelmedi diye değil mi.. Gelmeyecek artık…. Neden anlamıyorsun çocuk.. O gelmeyecek.. Gel buraya.. Haklı çıkmış olmanın içinde açtığı yaraları baş başa saracağız seninle.. Gel çocuk.. Sana sarılmama izin ver.. Kızgın değilim de sana.. Üzülme.. Seninkinden çok daha çabuk iyileşir yaralarım.. Ama lütfen aldanma artık yalancı baharlara Hayatımda tek bir eylül dahi olsa düşmesin yapraklarım.. Lütfen… Ben her bir dalımda o yaprakları açtırmak için çok mücadele ettim çocuk.. Lütfen artık hoyratça koparma beni.. Kanatmayalım birbirimizi… Hadi bak yüzüme Aferin.. işte böyle.. Birlikte başaracağız yine göreceksin.. Sadece birlikte.. Yeter ki şu aynanın yansıttığı yüzümle, aynı dili konuşuyor olsun yüreğim.. yine başaracağız göreceksin.. Baş başa birlikte.. Hadi… Sarıl bana..

gel çocuk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tatil Geldi, Bütün Velilere ve Çocuklara Hayırlı Olsun

Tatil Geldi, Bütün Velilere ve Çocuklara Hayırlı Olsun

Bugün bütün lköğretim ve ortaöğretim kurumlarında öğrencilerimiz karnelerini aldılar. Bütün velilerimize ve çocuklarımıza hayırlı olsun diyorum. Umarım sitemizdeki velilerimiz de gelen karnelerden memnun olmuşlardır. Lakin çok başarılı olamayan çocuklarımızın da üzerine fazla gitmeyelim :) Çözüm arayalım. Karneler nasıl geldi paylaşmak isteyenler buyursunlar ayrıca :)
  2. Çocuklar eve gelince okul kıyafetlerini hemen çıkarsın

Çocuklar eve gelince okul kıyafetlerini hemen çıkarsın

1- Tüm aile bireylerinin hijyene büyük önem vermesi gerekli. 2- Tüm ailenin grip aşısı olmasını tavsiye ediyoruz. Hamileler ve yumurtaya alerjisi olanlar hariç. 3- Ebeveynler sık sık ellerini ve yüzlerini yıkamalı. 4- Ev, sabah ve akşam mutlaka havalandırılmalı. 5- Eve varır varmaz dışarıda giyilen kıyafetler çıkarılıp, havalandırılmalı. 6- Beslenme düzenine ailece çok...
  3. Gel

Gel

Gel... Kalma orada Tenin olmasa da Canın burada. Şivesi köpük köpük beyaz kokar hasretin Ve formülü yoktur sağanağı bir damlaya hapsedebilmenin Yine de bir damla yaşa hapistir içinin okyanusları, sevenin... Süzülen her yaş muştudur, içinde yaşayan, uzaktan gelenin. Gel, rüzgarları teninin rengine boyayayım Gel, rüzgarları saçlarına takayım. Sabah mahmurluğuna gözlerini açtığın anı düşünüyorum...
  4. Çocuk Gelinlerin İntiharı

Çocuk Gelinlerin İntiharı

Güler 13 yaşında kendini astı. 15’indeki Ülkü silahla canına kıydı. 19 yaşındaki Elfesiye fare zehiri içti. Hepsi de evliydi Gazete ve televizyonlar, önceki gün Muş’un Bulanık İlçesi’nde imam nikahlı eşiyle yaşadığı evin yatak odasında kendisini asarak intihar eden 14 yaşındaki H.Ü’nün haberine yer verdi. Kendisinden beş yaş büyük biri ile iki ay önce evlendirilen H.Ü’nün yaşıtları gibi...
  5. Yaz geldi çocuklarda ishale dikkat

Yaz geldi çocuklarda ishale dikkat

ishal,ishal neye iyi gelir,ishal nasıl geçer,ishal tedavisi,ishal nedenleri,ishal yapan yiycekler Süt ve süt ürünlerini tüketirken çok daha dikkatli davranın. Üretim ve son kullanma tarihleri ile saklama koşullarına bakın. Hijyen koşullarından emin olmadığınız yerlerde yemek yemeyin. Dikkat edilmesi gereken noktalar: Ailelerin dikkat etmesi gereken nokta çocuk halsizleşmeye başlamışsa ve...

Sayfayı Paylaş