Geleceğinizi Yaratmanın Sırrı!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Geleceğinizi Yaratmanın Sırrı!
Bu gece bir mucize gerçekleşseydi ve uyandığınızda yaşamınızdaki her şey mükemmele dönüşseydi, bir mucizenin gerçekleştiğini nasıl anlardınız? Mucizenin farkına varmak için ne görür, duyar, hisseder ve düşünürdünüz?
İşlerini bir sonraki basamağa nasıl taşıyacaklarını öğrenmek isteyen başarılı bir hizmet şirketinin yönetim kuruluyla bir gün geçirdim. Komik olan ise bu müşteriyle daha önce çalışmış olmamdı. Dört buçuk yıl önce aynı amaçla onlarla yine bir gün geçirmiştim. O toplantı (ve herkesin gösterdiği kayda değer çaba) sonucunda işlerini büyütebilmişler ve cirolarını dörde katlamışlar, karlarını çok iyi oranlarda arttırmışlardı. Şimdi de aynı süreci tekrarlamak üzere beni davet etmişlerdi. İşlerindeki bu büyük sıçramanın sırrı neydi? Büyük bir adım gibi görünen bir şey başarıldığında fark yaratmış olan şeyin aynısı: vizyon.
Vizyon hayatın her alanında güçlü bir anahtardır. Bunlar arasında;

• Sağlık
• Ekonomi
• İlişkiler
• Mesleki yaşam
• İş
• Öğrenme ve Geliştirme
• Boş zaman, eğlence ve macera vb.
vardır.

Hakkında düşündüğümüz şeye dönüşürüz – Neye odaklanırsanız, o yükselişe geçer
Deneyimlerimizde de görebileceğimiz üzere dikkatimizi neye odaklarsak yükselişe geçme eğilimi gösterecektir. Hayatında neyin ön plana çıktığına bakarak bir insanın dikkatini neye yönlendirdiğini söyleyebilirsiniz.

1) Hayatında mutluluk duymadığı bir şeyi olan birini düşünün (Örneğin borç, kilo, sigara kullanımı, çok çalışma). Konu ne olursa olsun odaklandıkları şey budur.
• Fazla kilosu olan kişi yemeğe, kiloya ya da egzersiz yapmamaya odaklanmıştır.
• Borçlu olan kişi yokluğa odaklanmıştır.
• Sigara kullanan biri de sigara içmeye odaklanmıştır.

Odaklanma ile neyi kastediyorum? Dikkat ve duyguların kombinasyonu. Yukarıdaki olumsuz örneklerle ilgili olarak söz konusu duygular tipik olarak endişe, kaygı ya da bir çeşit korkudur.

Bu iyi ya da kötü meselesi değildir; sadece zihnin ve vücudun nasıl çalıştığı ile ilgilidir.
Elde ettiğiniz sonuçları değiştirmek istiyorsanız odaklandığınız şeyleri değiştirin. Bunu yapmanın en güçlü ve zorlayıcı yollarından biri de vizyon yaratmaktır. (işiniz için bir vizyon, sağlığınız için bir vizyon ya da tüm yaşamınız için bir vizyon)
• Wright kardeşler ilk uçağı icat etmeyi nasıl başardılar?
• Bill Gates Microsoft’u yaratmayı nasıl başardı?
• Abraham Lincoln Amerika’da köleliği yasaklamayı nasıl başardı?

Vizyon. Hepsinin bir vizyonu vardı.

Tabi ki bunlar ilgili insanlar için önemli olan dikkate değer başarılardır. Her birimiz için önemli olan şeyler kendi kişisel vizyonumuzla ilgilidir.
• Sağlığınızın nasıl olmasını istersiniz?
• Hayatınızda ne tür ilişkiler olmasını istersiniz?
• Mali durumunuzun nasıl olmasını istersiniz?
• Zamanınızı nasıl harcamak istersiniz?

2) Hayatınızda önemli olan bir alan düşünün. (örneğin sağlık, para, kişisel gelişim, iş, boş zaman, ilişkiler vb) kendinize “Yaşamımın bu parçasının nasıl olmasını isterdim?” diye sorun. Bilmiyorsanız tahmin edin. Cevaplarınızı olumlu cümleler olarak verdiğinizden emin olun (örneğin “Fakir olmak istemiyorum” yerine “Zengin olmak istiyorum” deyin)
Mucize soru, bu soruya cevap almak için harika bir yoldur – kendinize şunu sorun:
“Bu gece bir mucize olsaydı ve ertesi gün uyandığınızda [yaşamınızın / işinizin/ çalışmanızın / işinizin o alanındaki] her şey olmasını istediğiniz şekilde olsaydı bir mucizenin gerçekleştiğini nasıl anlardınız? Olduğunu anlamanız için ne görür, duyar, hisseder ve düşünürdünüz?”

İşte bu mucize soru ve birisi ne istediğini bilmediğinde ya da problemin çözülebileceğini hayal edemediğinde gerçekten çok güçlü bir etkisi var. Mucize fikri kişinin daha önce kısıtlamalar içinde tuttuğu zihnini özgürleştirir.

3) Bu sorulara verdiğiniz cevapları yazın ve bu cevapları mümkün olduğunca sık düşünün.
Odaklandığınız şeyler artışa geçer; bu yüzden hedeflerinizi ve elde etmek istediklerinizi düzenli olarak düşünürseniz istekleriniz bilinçaltınızı etkiler. Bazı şeylerin nasıl olmasını istediğinizi düşündüğünüzde mutluluk, minnet ve huzur gibi hoşunuza giden duyguları da hatırınıza getirin.

Hedeflediklerinizi düzenli olarak düşündüğünüzde ve bununla ilgili olarak eyleme geçtiğinizde ne kadar ilerleme kaydettiğinize siz de şaşıracaksınız.

Cevap: Geleceğinizi Yaratmanın Sırrı!

hayatta hic bisey mucize yada tesadüf deildir olayları kendimiz yaratırız istedikten sonra basarırız

Geri