gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Gelecek Yıl 2,3 Trilyon Sms Gönderilecek..

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Teknoloji araştırma kuruluşu Gartner'a göre, bu yıl sonunda tüm dünyada gönderilen SMS miktarı 1,9 trilyonu bulacak. Gelecek yıl dünyada gönderilecek SMS sayısı ise yaklaşık 2,3 trilyon olacak.

2006'da yayınladığı araştırmasında, 2,3 trilyon SMS sayısına 2010'da ulaşılmasını öngören Gartner şirketinden yapılan açıklamada, bu yıl gönderilen kısa mesajların cep telefonu operatörlerine 52 milyar dolar kazandıracağı, gelecek yıl da 60,2 milyar dolar kazandırmasının beklendiği belirtildi.

SMS trafiğinin birçok ülkede büyük artış göstermeye devam edeceğini ve operatörlerin kısa mesaj rekabeti ile pazarın doygunluğu konusunda marjlarını genişletmek zorunda kalacaklarını belirten araştırma kuruluşu, bu yıl tüm dünyada gönderilen SMS'lerin 1,5 trilyonunun Asya-Pasifik ülkelerine ait olduğunu, gelecek yıl bu bölgedeki kısa mesaj sayının ise 1,7 trilyona ulaşacağını kaydetti. Asya-Pasifik ülkelerinde fotoğraf eklenerek gönderilen mesaj sayısınında da büyük artış olduğu bildirildi.

Gartner şirketi Kuzey Amerika'da bu yıl gönderilen kısa mesaj sayısının 189 milyarı, Doğu Avrupa'da da 202 milyarı bulacağını belirtti.

Araştırma kuruluşu, mobil e-mail ve mobil anında mesaj kullanımın da giderek artmakta olduğunu kaydetti.

Gelecek Yıl 2,3 Trilyon Sms Gönderilecek.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Links 2-3-4

Links 2-3-4

Links 2-3-4 Sol 2-3-4Kann man Herzen brechen können Herzen sprechen kann man Herzen quälen kann man Herzen stehlen Sie wollen mein Herz am rechten Fleck doch seh ich dann nach unten weg da schlägt es links Können Herzen singen kann ein Herz zerspringen können Herzen rein sein kann ein Herz aus Stein sein Sie wollen mein Herz am rechten Fleck doch seh ich dann nach unten weg da...
  2. Mali çalkantı olabilir, 2-3 yıl riskten kaçının

Mali çalkantı olabilir, 2-3 yıl riskten kaçının

The Conference Board Başkan Yardımcısı Fosler, dünya ve Türkiye tahminlerini açıkladı. Fosler 'Türkiye ekonomisi muazzam büyüme döneminde ancak risklere dikkat etmek gerek' dedi ABD'nin "en iyi" ekonomik tahmin yapan ekonomisti olarak tanınan, The Conference Board Başkan Yardımcısı ve Başekonomisti Gail Fosler dünya ekonomisinde önümüzdeki dönemde risklerin fevkalade yüksek olduğunu...
  3. 3 trilyon dolarlık savaş

3 trilyon dolarlık savaş

ABD 2017'ye kadar Irak'ta kalacak ve savaşın aylık maliyeti 12 milyar dolara ulaşacak. Irak savaşının 6'ıncı yılına girildiği 2008'de, bu ülkede harcanan aylık para miktarı geçen yıllara göre üç kat artış gösterecek. Nobel ödüllü ekonomist Joseph E. Stiglitz, Linda J. Bilmes'in katkısıyla yazdığı yeni kitabında, Irak savaşının maliyetine dair olası istatistiklere yer verdi. "3...
  4. 2-3 yaş gelişimi

2-3 yaş gelişimi

3 yaş gelişim raporu 2 3 yaş,2 3 yaş gelişim özellikleri,2 3 yaş gelişim raporu,2 3 yaş bebek gelişimi,,aile - Çocuk bu dönemde dışkılama ve işeme kasları üzerinde egemenlik kurar. - Çocuk ayağının tümünü kullanarak sağlam adımlarla güvenlik içinde koşar, kolaylıkla durup yine koşmaya başlayabilir ve engellerden sakınır. - Dengesini yitirmeden çömelebilir ve ellerini kullanmadan yeniden...
  5. büşraşit<3 hayallerim..geleceğim..herşeyim!

büşraşit<3 hayallerim..geleceğim..herşeyim!

olamazdı..hayaldi sadece,rüyaydı;seninle olmak,biz olmak..elni tutmak senin,seni yaşamak doyasıya..9 aylık hikayemizde bana ömürler yaşattın birtanem! beni ben yaptın,beni sen yaptın! ağladık kaç kere göz göze..doyamadık sarıldık sarıldık saatlerce birbirmize..bağırdık tartıştık yıprandık..herşeyin stresini birlikte tattık..dost olduk anne olduk baba olduk birbirimize..hayallerimiz var...

Sayfayı Paylaş