gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Geleceksin Değil Mi?..

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

Kimsenin yokluğu bu kadar korkutmadı beni. Kendimi zor günlerin insanı gördüm ya, hiçbir güçlüğün beni bırak yıkmayı, sendeletmeyeceğini bile düşünürdüm. Oysa şimdi yarımım. Ve sen böylesine uzakken benden hiçbir zaman tam olamayacağımı da biliyorum. "Tasalanma" diyeceksin. Tasalanmayayım ama kendime bakıyorumda birkaç umut kırıntısı dışında hiçbir şey göremiyorum. Nerede olduğunu bilmek yada döneceğin umuduyla yaşamakta kandırmıyor beni. Her sabaha sensiz uyanmaktan, her günün sensiz geçmesinden korkuyorum artık. Bu yüzden uyanmak istemiyorum "uyuduğum uykular" dan... Ve geceler... Ne yıldızları görüyorum ne de gecenin sesini duyabiliyorum. Saniyelerin ne kadar bitmez olduğunu görüyorum, şaşırıyorum. Zamanı bu kadar geçmez kılan sensizliğe lanet ediyorum. Bir maraton koşucusu gibiyim. Ama bitişe ulaşamıyorum bir türlü. Bildiğim bütün hasret şarkılarını ard arda ekleyip söylüyorum. Sesimi kendim bile duymuyorum. Ertesi gece bir kez daha... Her gece aynı hüzün... Senden bir iz göreceğim diye sokaklara çıkmıyorum artık. Bu kentin her yerinde sen varsın biliyorum ve hiç bir köşe başından çıkmayacaksın üstelik. Yaşamaksa yaşıyorum elbette şairin dediği gibi "senden uzak olduktan sonra nerde olsa yaşıyor insan" yokluğunu kabul etmek böylesine zorken hiç olmama ihtimalini düşünemiyorum bile. Bekleyeceğim seni, zor olacak, çok zor olacak ama bekleyeceğim.

Bu yarım yüreğin diğer yarısı yani sen... GELECEKSİN DEĞİL Mİ?

2. swetla

swetla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    duygu yüklü bir yazı

3. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

ellerine sağlık canım

4. ** Hüzün **

** Hüzün ** Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bekleyeceğim seni, zor olacak, çok zor olacak ama bekleyeceğim.

Çok güzel satırlar...Teşekkürler...

5. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
Geleceksin Değil Mi?.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. GeleceĞİ GÖrmek DeĞİl, GeleceĞe Bakmak Önemlİ!

GeleceĞİ GÖrmek DeĞİl, GeleceĞe Bakmak Önemlİ!

bakmak ve görmek ile ilgili sözler Türkiye’nin en tanınmış psikiyatrlarından Prof. Dr. Yankı Yazgan ile hayatın anlamını ‘psikolojik’ açıdan sorguladık. Yazgan, çoğumuzu zaman zaman esir alan umutsuzluk, güvensizlik, karamsarlık, mutsuz olma gibi durumlara daha olumlu yaklaşmanın yollarını anlattı. Yazgan’a göre kendine güvenmenin yolu ‘başlanan projeleri tamamlamaktan’ geçiyor. Mutluluğu...
  2. Cinler Gelecekten haber verirler mi?

Cinler Gelecekten haber verirler mi?

cinler gelecekten haber verebilirmi Cinler gaipten haber vermez. Gaip, insan hissinin ve bilgisinin idrak edemediği ve ulaşamadığı gizli şeylerdir. Kimi tarotçular, astrologlar gelecekten haber verdiklerini iddia ederler. Doğru değildir. Gaibin anahtarı sadece Allah'tadır. Müslüman cinlerle irtibat kuran kişinin şuuru, maneviyatı yerinde ise cinlerle istişaresine güvenilebilir. İstişare...
  3. Geleceği Görmek Değil, Geleceğe Bakmak

Geleceği Görmek Değil, Geleceğe Bakmak

GELECEĞİ GÖRMEK DEĞİL, GELECEĞE BAKMAK ÖNEMLİ! Yazan: Merve Yenal Türkiye’nin en tanınmış psikiyatrlarından Prof. Dr. Yankı Yazgan ile hayatın anlamını ‘psikolojik’ açıdan sorguladık. Yazgan, çoğumuzu zaman zaman esir alan umutsuzluk, güvensizlik, karamsarlık, mutsuz olma gibi durumlara daha olumlu yaklaşmanın yollarını anlattı. Yazgan’a göre kendine güvenmenin yolu ‘başlanan...
  4. Disiplinli misiniz değil misiniz?

Disiplinli misiniz değil misiniz?

disiplinlimisiniz disiplinli olmak disiplin hakkında bildikleriniz genel bilgiler disiplin hakkında düşünceleriniz bilgileriniz Hepimizin hayatta ayrı ayrı sorumlulukları,görevleri var.Peki hayatımıza sığdırdığımız tüm bu meşgalelerde yahut işlerde disiplinli miyiz,değil miyiz? Ben için değişir,işin önemine bağlıdır aslında,yeri gelince disiplin ötesi yeri gelince gevşek davranabiliri.Ama...
  5. ''Kemal'' Sezaryenle mi Gelecek Normal mi ?

''Kemal'' Sezaryenle mi Gelecek Normal mi ?

cem yılmaz cem yılmaz haberleri Bebek haberi üzerine kısa bir süre önce evlenen Cem Yılmaz Ahu Yağtu çifti heyesanla doğacak oğullarını bekliyor melekler :) Magazin basınının ilgiyle takip ettiği çiftin bebekleri Maslak Acıbadem Hastanesinde dünyaya gelecek. İşte Cem Yılmaz haberleri, haberin detayları.. :) Vatan gazetesi'nden Özlem Ülkü'nün haberine göre Ahu Yağtu’nun 12 Ağustos’ta...

Sayfayı Paylaş