gebe
  1. hayat_zor63

hayat_zor63 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Gelin dertleşelim.

Konu, 'Burası benim köşem...' kısmında hayat_zor63 tarafından paylaşıldı.

:ang:davranışlarımız neler olarak dönüyor bize. sözlerimizin bize geri dönüşü. aile, kaynana , eş, ve çocuklarla.
    ne yapsam yaranamıyorum , fikri hefimizin fikri.
    ama neden acaba, neden böle oluyor.
    gelin dertleşelim.

2. hayat_zor63

hayat_zor63 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bekliyorum arkadaşlar siz gelene kadar.

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Aslında malesef öyle, en azından benim içinde böyle... Ne yaparsam yapayım kimseye yaranamıyorum. Bazen kaçıp gitmek en iyisidir diye düşünüyorum, e bu seferde olmuyor.

Hayatın kendisi bu malesef hep birilerini memnun etmek için geçen zamanda ömürden gidiyor...
    Ama yinede herşeye rağmen yaşamaya değiyor. Bazen bir kuş, bazen birisine yaptığınız, dönşünün ayaklarınıza dolacağınızı bilmenize rağmen ısıtıyor içinizi :)

Hayat...

4. hayat_zor63

hayat_zor63 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bazen bende kahrederim, kadere dünyaya, insanlara
    ama balık burcuyum
    yapamam yanlız, herkezin yardımına koşarım
    ertesi gün , o iyilik bakarım nankörlük olarak döner bana
    allah bilsin bilsin diyerek yaşıyoruz işte
    ama bu dünyaya faydası yok

5. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Bu dünyadan fayda yok Bu dünyadan fayda yok
    ÖTEKİDA ŞÜPHELİ oooy ötekidaa şüpelii :D:D

Parçasında aslında bu dünyadaki işlerin boş olduğunu ne güzelde söylemiş Volkan Konak :)

6. hayat_zor63

hayat_zor63 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    zaten
    şarkılar, türküler her şeyi o kadar güzel anlatıyorki.
    dinler dinler duygulanırım

7. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle hoş geldin arkadaşım..Yaptığımız şeylerden karşılık beklersek hep hüsrana uğrarız..Çocuklarımız için yaptıklarımız kendimizi tatmin etmek için,eşimiz için yaptıklarımız sevgimizden,aile için yaptıklarımız saygımızdan,vs ..vs...Adı üstünde hayat..Menfaat için bir şey yapamayız..İçimizdekileri kendimizden başkası bilemez.Bize önemli olan başkasına boş gelir.Değilmi ki kendi fikirlerimizle bile çatışırız bazen,doğrularımız yanlış yanlışlarımız doğru olur...
    Arkadaşım mümkünse ki çok zor ben yapamıyorum halen ,yapmaya çalışıyorum BOŞ VERMEK herşeye..Dün geçmişte kalmış,yarın ise meçhul..Önemli olan bu anı yaşamak..Veya yaşayabilmek....

8. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Aramıza hoşgeldin canım:)

Öncelikle hayat zor evet ama ben yaptığım hiçbirşeyden karşılık beklemem.En iyisi herşeyi boşvermek karşılık beklemeden yaşamak..Bazen insan çekip gitmek ister ama gidemez yapamaz.Çok şey yazılabilir aslında hayata dair..

9. hayat_zor63

hayat_zor63 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sadmin
    vicdan
    tuggçe
    çok güzel şeyler yazmışsınız
    hastaydım birkaç gün , okuyamadım
    yazdıklarınız çok doğru, güzel şeyler
    ben balık burcuyum
    şahsi özelliklerim arasında insanların yardımına koşmak adetaaaa bir hobi gibi.
    aslında karşılık beklemeden yapıyorum ama
    bu düşünceli hallerime karşılık, başkalarından bir ilgisizlik bile görsem , nasıl desem
    gücüme gidiyor
    hah buldum, onların yaptıkları GÜCÜME GİDİYOR.haketmedim diyorum hep

10. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Hayatimi baskalarini mutlu etmek icin harcayamam bundan sonra,cok ugrastim olmadi ve elimi ,etegimi cektim simdi benden iyisi yok,peki ben onca seye bosuna mi katlandim.En iyisi elinden geleni,elinden geldigince yapmak,daha fazlasini yapmaya calismak insani cok yoruyor.Boyle oluncada kendi hayatina gereken ilgiyi veremiyorsun.Insaniz ,tabiki ailemizi,arkadaslarimi vs dusunecegiz fakat,iyilikten maraz dogar sozunu de unutmamaliyiz,hic kimse bizden once gelmemeli,ozel durumlar haric.

11. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Bu dunyadan ne kadar fayda olmasa da,obur dunyaya da bu dunyada yaptiklarimiz ile gidecegiz...Iste bunlari da dusununce insan kimseyi kirmamayi tercih ediyor,hani derler ya,iyilik yap denize at,balik bilmezse,Halik bilir diye..bu dunyadaki islerde biraz oyle iste..iyilik yap denize at.Bilen bilir zaten,bilmeyenlerde bizden uzak olsun...

12. hayat_zor63

hayat_zor63 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çok doğru yazmışsın vicdan
    öyle düşünebilsem , çok hüsrana uğramam sanırım

13. hayat_zor63

hayat_zor63 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet ben karar verdim hep denize atacam
    yoksa karada bilen yok vallaaaaaaaaaa
    her gün yaptığım iyilikleri sayıyorum, çevremdekileri mutlu edebilecek en ufak ayrıntıları bile sayıyorum, dün 7 kişi yi mutlu etmişim, saydım
    keşke benim içinde böyle düşünen birileri olsa diyorum bazen

14. hayat_zor63

hayat_zor63 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    valla bak isterseniz sayıyım, dün ben,
    yeğenime bir tayt alıp hediye ettim.
    arkadaşıma kendi kullanmadığım fularımı hediye ettim.
    bir cenaze evini ziyaret ettim.
    hacca giden yengemi ziyaret ettim.
    geline gidip dertleştik, çay içtik.belki oda mutlu olmuştur.
    işte dünkü güzelliklerim bunlar.
    HADİ HER GÜN YAPTIĞIMIZ GÜZELLİKLERİ YAZALIM.
    AKLIMA BİR FİKİR GELDİ , NE DERSİNİZ

15. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Kesinlikle yazdıklarımı demesi kolay diye düşünmeyin...

Dikkat ettim hep yaptığınız iyilikleri yazmışsınız.. Acaba hiçmi hata yapmazsınız??
    Elbette yapıyorum belki dediğinizi duyar gibiyim...

Bir psikologla dertleşirken bana şu cümleyi kurmuştu... Herkes Karşısındakinin hatasını görür, kendi hatalarını görmez.... Sonra düşündümde bu cümle kötü niyetli söylenmemişti bana. Evet ben kendimi yargılamaya başladım önce... Nerelerde hatalarım olduğunu düşündüm...

Kesinlikle birşey yaparken karşılığını düşünme.. Unut gitsin...
    Yapılan kötülüklere gelince, onur ve hassasiyetinle oynanmadığı sürece yapıcı rol oyna... Emin ol her işte bir hayr vardır. Öyle bir zaman gelecekki kafalarına tak edecek.. Ha ben o günlerin ümidiyle yaşamıyorum açıkcası... Yapan yapsın yapmayanında canı sağ olsunnn...

Canım yaaa, hayata tekrarmı geleceğiz.. Önemli olan sağlığımız.. Biz sağlıklı olmasak nasıl onlara gidip geleceğiz, biz hasta olsak nasıl mutlu edeceğiz onları?... Sağlık gibisi yok. Ben bu hayatta olmadıktan sonra hiç ama hiçbirşeyin kıymeti yokkk...

Gerisi vız gelir....

Gelin dertleşelim. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gel

gel

2. Zara - Gele Gele Geldik

Zara - Gele Gele Geldik

Gele gele geldik Bir kara taşa yazılanlar gelir Sağ olan başa emman efendim Bizi hasret koyan kavim kardaşa Bir ayrılık bir yoksulluk Bir ölüm emman efendim Nice sultanları tahttan indirir Nicesinin gül benzini soldurur emman efendim Niceleri dönmez yola gönderir Bir ayrılık bir yoksulluk Bir ölüm emman efendim __________________
  3. Gel

Gel

Gel... Kalma orada Tenin olmasa da Canın burada. Şivesi köpük köpük beyaz kokar hasretin Ve formülü yoktur sağanağı bir damlaya hapsedebilmenin Yine de bir damla yaşa hapistir içinin okyanusları, sevenin... Süzülen her yaş muştudur, içinde yaşayan, uzaktan gelenin. Gel, rüzgarları teninin rengine boyayayım Gel, rüzgarları saçlarına takayım. Sabah mahmurluğuna gözlerini açtığın anı düşünüyorum...
  4. Gelin:)))

Gelin:)))

komik sözler,komik fıkralar,komik yazılar,fıkra,fıkralar,gelin kaynana fıkraları Ailenin yeni gelini hiç iş yapmazmış. Bir gün yemekten sonra gelin...in kayınvalidesi ve kayınbabası evi süpürmek üzere süpürgeyi alırlar. Maksat gelini uyandırmaktır... Kayınpeder ile kayınvalide başlar tartışmaya; ... - O, `Ben süpüreceğim.` Diğeri; `Ben süpüreceğim.` diye... Nihayet gelin beklenen müdahaleyi...
  5. Hamile Kalmayı Çok İstiyorum Ama Olmuyor Diyenler Buyrun Buraya Dertleşelim..

Hamile Kalmayı Çok İstiyorum Ama Olmuyor Diyenler Buyrun Buraya Dertleşelim..

anne olmak,anne olmak istiyorum :nazar: Sevgili melekler biliyorumki aranızda bir çok kişi var anne olmak isteyıpte olamayan yıllarca uğraşan çabalayan..Bazen üzülen bazen yeniden umutlanan yılmadan uğraşan..Buraya gelin dertleşelim dertlerimizi anlatalım birbirimize bir umut ışığı olalım yol gösterelim..İçimizi dökelim burada içiniz çok dolu belkide ama anlatcak dertleşek sizi anlıyacak...

Sayfayı Paylaş