Gelin dertleşelim.

hayat_zor63

Yeni Üye
Üye
Gelin dertleşelim.
:ang:davranışlarımız neler olarak dönüyor bize.
sözlerimizin bize geri dönüşü.
aile, kaynana , eş, ve çocuklarla.
ne yapsam yaranamıyorum , fikri hefimizin fikri.
ama neden acaba, neden böle oluyor.
gelin dertleşelim.

Aslında malesef öyle, en azından benim içinde böyle... Ne yaparsam yapayım kimseye yaranamıyorum. Bazen kaçıp gitmek en iyisidir diye düşünüyorum, e bu seferde olmuyor.

Hayatın kendisi bu malesef hep birilerini memnun etmek için geçen zamanda ömürden gidiyor...
Ama yinede herşeye rağmen yaşamaya değiyor. Bazen bir kuş, bazen birisine yaptığınız, dönşünün ayaklarınıza dolacağınızı bilmenize rağmen ısıtıyor içinizi :)

Hayat...

bazen bende kahrederim, kadere dünyaya, insanlara
ama balık burcuyum
yapamam yanlız, herkezin yardımına koşarım
ertesi gün , o iyilik bakarım nankörlük olarak döner bana
allah bilsin bilsin diyerek yaşıyoruz işte
ama bu dünyaya faydası yok

Bu dünyadan fayda yok
Bu dünyadan fayda yok
ÖTEKİDA ŞÜPHELİ oooy ötekidaa şüpelii :D:D

Parçasında aslında bu dünyadaki işlerin boş olduğunu ne güzelde söylemiş Volkan Konak :)

Öncelikle hoş geldin arkadaşım..Yaptığımız şeylerden karşılık beklersek hep hüsrana uğrarız..Çocuklarımız için yaptıklarımız kendimizi tatmin etmek için,eşimiz için yaptıklarımız sevgimizden,aile için yaptıklarımız saygımızdan,vs ..vs...Adı üstünde hayat..Menfaat için bir şey yapamayız..İçimizdekileri kendimizden başkası bilemez.Bize önemli olan başkasına boş gelir.Değilmi ki kendi fikirlerimizle bile çatışırız bazen,doğrularımız yanlış yanlışlarımız doğru olur...

Arkadaşım mümkünse ki çok zor ben yapamıyorum halen ,yapmaya çalışıyorum BOŞ VERMEK herşeye..Dün geçmişte kalmış,yarın ise meçhul..Önemli olan bu anı yaşamak..Veya yaşayabilmek....

Aramıza hoşgeldin canım:)

Öncelikle hayat zor evet ama ben yaptığım hiçbirşeyden karşılık beklemem.En iyisi herşeyi boşvermek karşılık beklemeden yaşamak..Bazen insan çekip gitmek ister ama gidemez yapamaz.Çok şey yazılabilir aslında hayata dair..

sadmin
vicdan
tuggçe
çok güzel şeyler yazmışsınız
hastaydım birkaç gün , okuyamadım
yazdıklarınız çok doğru, güzel şeyler
ben balık burcuyum
şahsi özelliklerim arasında insanların yardımına koşmak adetaaaa bir hobi gibi.
aslında karşılık beklemeden yapıyorum ama
bu düşünceli hallerime karşılık, başkalarından bir ilgisizlik bile görsem , nasıl desem
gücüme gidiyor
hah buldum, onların yaptıkları GÜCÜME GİDİYOR.haketmedim diyorum hep

Hayatimi baskalarini mutlu etmek icin harcayamam bundan sonra,cok ugrastim olmadi ve elimi ,etegimi cektim simdi benden iyisi yok,peki ben onca seye bosuna mi katlandim.En iyisi elinden geleni,elinden geldigince yapmak,daha fazlasini yapmaya calismak insani cok yoruyor.Boyle oluncada kendi hayatina gereken ilgiyi veremiyorsun.Insaniz ,tabiki ailemizi,arkadaslarimi vs dusunecegiz fakat,iyilikten maraz dogar sozunu de unutmamaliyiz,hic kimse bizden once gelmemeli,ozel durumlar haric.

Geri