Gelin dertleşelim.

Bu dünyadan fayda yok
Bu dünyadan fayda yok
ÖTEKİDA ŞÜPHELİ oooy ötekidaa şüpelii :D:D

Parçasında aslında bu dünyadaki işlerin boş olduğunu ne güzelde söylemiş Volkan Konak :)
Bu dunyadan ne kadar fayda olmasa da,obur dunyaya da bu dunyada yaptiklarimiz ile gidecegiz...Iste bunlari da dusununce insan kimseyi kirmamayi tercih ediyor,hani derler ya,iyilik yap denize at,balik bilmezse,Halik bilir diye..bu dunyadaki islerde biraz oyle iste..iyilik yap denize at.Bilen bilir zaten,bilmeyenlerde bizden uzak olsun...

Bu dunyadan ne kadar fayda olmasa da,obur dunyaya da bu dunyada yaptiklarimiz ile gidecegiz...Iste bunlari da dusununce insan kimseyi kirmamayi tercih ediyor,hani derler ya,iyilik yap denize at,balik bilmezse,Halik bilir diye..bu dunyadaki islerde biraz oyle iste..iyilik yap denize at.Bilen bilir zaten,bilmeyenlerde bizden uzak olsun...
evet ben karar verdim hep denize atacam
yoksa karada bilen yok vallaaaaaaaaaa
her gün yaptığım iyilikleri sayıyorum, çevremdekileri mutlu edebilecek en ufak ayrıntıları bile sayıyorum, dün 7 kişi yi mutlu etmişim, saydım
keşke benim içinde böyle düşünen birileri olsa diyorum bazen

valla bak isterseniz sayıyım, dün ben,
yeğenime bir tayt alıp hediye ettim.
arkadaşıma kendi kullanmadığım fularımı hediye ettim.
bir cenaze evini ziyaret ettim.
hacca giden yengemi ziyaret ettim.
geline gidip dertleştik, çay içtik.belki oda mutlu olmuştur.
işte dünkü güzelliklerim bunlar.
HADİ HER GÜN YAPTIĞIMIZ GÜZELLİKLERİ YAZALIM.
AKLIMA BİR FİKİR GELDİ , NE DERSİNİZ

Kesinlikle yazdıklarımı demesi kolay diye düşünmeyin...

Dikkat ettim hep yaptığınız iyilikleri yazmışsınız.. Acaba hiçmi hata yapmazsınız??
Elbette yapıyorum belki dediğinizi duyar gibiyim...

Bir psikologla dertleşirken bana şu cümleyi kurmuştu... Herkes Karşısındakinin hatasını görür, kendi hatalarını görmez.... Sonra düşündümde bu cümle kötü niyetli söylenmemişti bana. Evet ben kendimi yargılamaya başladım önce... Nerelerde hatalarım olduğunu düşündüm...

Kesinlikle birşey yaparken karşılığını düşünme.. Unut gitsin...
Yapılan kötülüklere gelince, onur ve hassasiyetinle oynanmadığı sürece yapıcı rol oyna... Emin ol her işte bir hayr vardır. Öyle bir zaman gelecekki kafalarına tak edecek.. Ha ben o günlerin ümidiyle yaşamıyorum açıkcası... Yapan yapsın yapmayanında canı sağ olsunnn...

Canım yaaa, hayata tekrarmı geleceğiz.. Önemli olan sağlığımız.. Biz sağlıklı olmasak nasıl onlara gidip geleceğiz, biz hasta olsak nasıl mutlu edeceğiz onları?... Sağlık gibisi yok. Ben bu hayatta olmadıktan sonra hiç ama hiçbirşeyin kıymeti yokkk...

Gerisi vız gelir....

Çok doğru Handanca, ben de katlıyorum söylediklerine. Her zaman ilk önce kendimi yargılamaya çalışırım tarafsız bir şekilde. İnsanlara karşı hep pozitifim ve onlar ne yaparsa yapsın karşılığında onlara hep kucak açarım inanın bana bir zaman geliyor ve karşındaki kişi düşünmeye başlıyor kafası dağılıyor nasıl bu kadar iyi olabiliyor herşeye ramen diye.

öncelikle aramıza hoşgeldin tatlım.bizde cok hata yapıyoruz ama farknda olmuyoruz o an belki o anki düşncelerimz yada şartlar işte hep bişeyler sona yaklaşnca bitince yada o zman aklımz başımıza gelio.hayat bu ne olursa olsun yaşamya devm ediyoruz.evet insann cok bnldıgı cekip gidesi geldigi anlar oluo ama yok yapamıyoruz arkada kalnlar var bizi bekleyenler.insanı en cok üzün karşndakine sen ii ilk yap onn yannda ol ama o senn yannda olmuo en kötü annda.insanlar nankör tabi hepsi deil.bi kere hayt kötü gitmeye başladımı hep kötü gidio zaten.tam düzülüo diyosun bu kez mutluluk beni buldu diyosun ama geri herşey bozuluo.yine hüzün gözyaşı..19 yaşndaym cognuza küçk geleblr ama haytla cok erkn yaşta taniştim.cok acı şeyler yaşadım dayanmaya caliştm. suan burdayım yaşıyorum hayt bu yapck başkada bişey yok zatn.şimdye kadar kimseden karşlik beklmedim beklemmde.bana zarr veren insanlara bile bi karşılık vermedim.hep içime kapandım sustum.kimseyi üzmedim.hata yaptım yapmadım demiyorum.herkz hata yapr.önmli oln ders cıkarmak.ama insanlar cok acımsz.herkzn bi derdi var yazmk istedgim yazamdgm cok cok şey var.herşey anlatamıo insan işte.allah herkeze yardım etsin.kimseyi darda zorda bırkmasın.yine yazarım belki.

hep telaş hep üzüntü obana bunu dedi bu bana niye bakmadı.
ne kadarda boşşşş..

ancak ölüm gelip çaldığında kapımızı anlıycaz oyun oynadığımızı...

üzülmee !! bir yandan korku bir yandan ümidin varsa iki kanatlı oLursun..Tek kanatla uçamazsınn zaten..Üzülme !!sopayLa Kilime vuranın gayesi,kilimi dövmek değİl Tozu almaktır..Allah sana sıkıntı vermekLe tozunu,kirini alır,Niye kederlenirsin?..Üzülme !! taş taşlıktan geçmedikçe parmaklara yüzük olamaz.Yüzük olmayı dileyen taş ezilmeyi yontulmayı göze almalıdır..(MEVLANA)
arkadaşlar
bu sözü çok sevdim
konumuzla yakından ilgili sanki değilmi​

merhabalar..evet doğru şeyler söylemişsiniz yani yalnış yapsakta doğru olanı demeniz ne güzel..
bu hayatta mutlu olmanın gerçekten çok yolları var bulmaya çalışsak belkide daha az üzülecez..
hele bide yüce allahın rızasını kazanmksa...
bende öncelikle insanları oldukları gibi kabul etmeye başladım yoksa olmuyor.hele birde öteki tarafı düşünüp bu geçer dersek ne mutlu bize.
rabbiz herşeye kederlenmeyenlerden eylesin inş

Geri