gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Gelin Evden Çıkarken Yapılacak Dua

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

gelin evden çıkarken yapılan dua gelin evden cikarken okunacak dua çıkarken okunacak cıkarken Kızlar herşey dua ile yapılır...Gelin baba evinden çıkarkende yapılacak bir dua var...Bilmeyenler için o duayı paylaşıyorum sizlerle...
    Örf ve adetlerimize göre; Gelin Baba evinden uğurlanırken bir dua yapılması yerinde bir davranış olur Şu şekilde bir dua yapılabilir;

بسم الله الرحمن الرحيم
    اَ لْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ لْعأَ لَمِينَ
    و لصَّلأ ةُ و ا لسَّلأمُ علىَ رَ سؤُ لِنأَ مُحَمَّدِ وَ عَلَى األٍهِ وَ صَحْبِهِ اَجْمَعِىنَ

“Ey Rabbimiz! Bu evliliği Hayırlı ve mübarek eyle
    Allah'ım! Eşi ile birbirlerini ,Peygamberimiz hz Muhammed ile Hz Hatice validemizin birbirlerini sevdikleri gibi sevmeyi nasip eyle
    Kendilerine Hz Adem ile Havva validemizin arasına koyduğun sevgi gibi sevgi var eyle
    Hz Ali Efendimiz ile Fatıma validemiz gibi birbirlerini sevdir,Birbirlerine karşı kalplerini ısındır ve onları fitneden,fesattan,nefretten ve düşmanlıktan muhafaza eyle
    Allah'ım Kendisine takva ,iffet,sıhhat, ve ihtiyaç duyduğu her türlü güzellikleri nasip eyle
    Onu yardımından mahrum bırakma,Ona bol ve helal rızık ver Verdiğin rızkı hakkında bereketli eyle Onu kanaatkâr eyle
    Allah'ım Ona anne olmayı ve anne şefkatini nasip et Tertemiz bir nesil lutfeyle
    Allah'ım Ona,İffetini muhafaza ederek yaşamayı,namazını kılan ,orucunu tutan ve sana itaat eden bir kul olmayı nasip et
    Evini;kur'an okunan ,islam konuşulan ve meleklerin ziyaret ettiği bir yuva olmasını nasip eyle Eşini kendine bağlı ve vefalı eyle
    Eşiyle birlikte senin rızana uygun olarak hareket etmeyi nasip eyle
    Kötü arkadaş ve kötü komşudan uzak eyle Kötü insanların şerrinden,fitnesinden ,iftira ve kıskançlıktan muhafaza eyle
    Allah'ım!Onu,sıkıntıdan,üzüntüden,aizlikten,tembel likten,korkaklıktan cimrilikten,kalp katılığından,gafletten zilletten ve meskenetten muhafaza eyle
    Allah'ım! Verdiğin güzellikleri,nimetleri ve yetenekleri ondan çekip alma,Bundan sonraki her gününü bundan önceki günlerinden daha mutlu ve huzurlu geçirmeyi nasip eyle
    Allah'ım! Kendilerine uzun ömür,geniş rızık,salih evlatlar ihsan eyle
    AMİN
    Tekbir ve Salât ü Selâm getirilerek duaya son verilir

2. B.Candan

B.Candan Forum Okuru

Tesekkur ederiz ceyiz cikarken hoca nazi cekmeden kendimiz yaptik duayi Allah razi olsun :)

Gelin Evden Çıkarken Yapılacak Dua konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocuklar eve gelince okul kıyafetlerini hemen çıkarsın

Çocuklar eve gelince okul kıyafetlerini hemen çıkarsın

1- Tüm aile bireylerinin hijyene büyük önem vermesi gerekli. 2- Tüm ailenin grip aşısı olmasını tavsiye ediyoruz. Hamileler ve yumurtaya alerjisi olanlar hariç. 3- Ebeveynler sık sık ellerini ve yüzlerini yıkamalı. 4- Ev, sabah ve akşam mutlaka havalandırılmalı. 5- Eve varır varmaz dışarıda giyilen kıyafetler çıkarılıp, havalandırılmalı. 6- Beslenme düzenine ailece çok...
  2. Eve girerken ve evden çıkarken okunacak dua.

Eve girerken ve evden çıkarken okunacak dua.

gelin evden çıkarken yapılan dua gelin çıkarken okunacak dua evden cıkarken okunacak Resûlullah Efendimiz'in (s.a.v.) Hâne-i Saâdet'inden çıkarken okuduğu duâsı şöyledir: "Bismillâh. Tevekkeltü alellah. Allahümme innî eûzü en udille ev udalle. Ev ezille, ev üzelle. Ev ezlime, ev uzleme. Ev echele, ev yüchele aleyye." "Allah'ın ism-i şerifini zikrederek evimden...
  3. Peygamberimiz Hz.Muhammed'in Evden Çıkarken Okuduğu Duayı Biliyor musunuz ?

Peygamberimiz Hz.Muhammed'in Evden Çıkarken Okuduğu Duayı Biliyor musunuz ?

Hazreti Muhammedin Evden Çıkarken Okuduğu Dua Evden Çıkarken Okunması Gereken Dualar Sevgili melekler, ettiğimiz dualar üzerimizde bir nevi kalkan vazifesi görür. Allah (C.C.)'ın adını anmak, tesbihatlarda bulunmak bela ve musibetlerden korumaya yardımcı olur. Daha önce paylaştığımız pek çok dua konumuza ilaveten bu kez evden çıkarken okunması gereken dualar hakkında sizlere bilgiler...
  4. Peygamberimizin evden çıkarken okuduğu dua nedir acaba

Peygamberimizin evden çıkarken okuduğu dua nedir acaba

Selamün aleyküm, ben birşey öğrenmek istiyorum, Peygamber efendimizin evden çıkarken okuduğu duayı merak ediyorum paylaşırmısınız acaba? Peygamberimizin evden çıkarken okuduğu dua, çok teşekkürler
  5. Evden Çıkarken Hangi Duayı Okumalıyız?

Evden Çıkarken Hangi Duayı Okumalıyız?

bu konu evden çıkarken okunması gereken dua ve anlamına yer vermektedir. Evden dışarı çıkarken yer gök dua üzerine olduğunu hatırlatarak sizi her türlü kötülükten ve kazadan koruyacak dua ve anlamını paylaşıyoruz. “Bismillahi tevekkeltü ala’llahi, velâ havle velâ kuvvete illâ billahil Aliyil Azim” “Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla. Allah’a güvendim. Kuvvet ve kudret O’ndandır, yüce ve...

Sayfayı Paylaş