gebe
  1. burçemm

burçemm Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    1.816
    Ödül Puanları:
    0

gelin olmak zor meslekkkkkk

Konu, 'Dert Köşesi' kısmında burçemm tarafından paylaşıldı.

evvet melekler şimdi sölermisiniz bana neden yabancı diyardan gelen gelinler dişlanırrr bende bir yabancı gelin olark bunu sizlere sormak istiyormmmm...gelin olmak zaten zordurr ama geldiğiniz memleketin , evin yerine kültürüne adetine yabancıysanız ve özellikle benim gb doğuluysanız inanın dahada bi zorlaşiyorrr...

siyahinci50, emral ve CeMoŞ bunu beğendi.
  2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    farklı kültürler, inançlar, davranışlar, adetler hepsi birbirini etkiliyor. Evlendiğin kişi nereli çok mu zıtsınız, anlaşamıyormusunuz? yoksa ailesimi seninle anlaşamıyor ya da uyuşmuyorsunuz? Ama en kötüsü farklı din ve ırktan olmak. Bir yabancıyla evlendiğinizi düşünün cocuk doğduktan sonra bir sürü sorun cıkabilir. Dinler çatışabilir, isimler vb. Ne demişler davul bile dengi dengine. Ama eşini seviyorsan ve siz anlaşıyorsanız gerisi pek önemli değil, sadece anlaşmaya anlamaya çalışacaksın

serrasudan bunu beğendi.
  3. yaren888

yaren888 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kendisini doğurup büyüttüğü gerekçesiyle sözünün sürekli geçmesini isteyen annesiyle, kendinden sevgi, saygı, destek bekleyen eşi arasında kalan kocanın durumu gerçekten müşkil.

AuSSie-AnGeL bunu beğendi.
  4. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Evet mağlesefki... bu çok yaşanan bir olay ne kimsenin örfü nede adeti bir diğerine uyuyor.. Herkes farklı yaratılmış ve farklı yetiştirilmiş.. Bence buna en iyi çözüm karşılıklı anlayış..

gelin olmak zor meslekkkkkk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dişi Kuş Olmak Zor

Dişi Kuş Olmak Zor

DİŞİ KUŞ OLMAK ZOR Kadın olmak ne zor hiç düşündünüz mü? Kadın olmanın dayanılmaz ağırlığını bilmeyenler kadın olmak konusunda ahkam kesenler keşke bir gün bile olsa onların yerinde olabilselerdi. Doğuştan başlayalım. Eğer ilk çocuk kız olarak dünyaya gelmişseniz. Önce babanın daha sonra dede ve diğerlerinin ufak da olsa buruk bakışları ile karşıla bilirsiniz. Anne o her daim şefkat dolu...
  2. SeniN Gibİ OlmaK ZoR Geldİ BizE

SeniN Gibİ OlmaK ZoR Geldİ BizE

Senin gibi olmak zor geldi bize ya Rasul! Senin gibi anlamak, senin gibi ağlamak, senin gibi olmak zor geldi bize... Neler yapmadık ki, neleri atmadık ki hayatımızdan, düşünmeden, anlamadan geçen nice zamanlarımız oldu... Neler demedik düşünmeden... Hep biz olmalıydık, dedik Her şeyi ben bilir ben yaparım, dedik Herkes bana bakmalı, benimle ilgilenmeli, benim olduğum yerde başkası...
  3. Dişi kuş olmak zor....

Dişi kuş olmak zor....

DİŞİ KUŞ OLMAK ZOR Kadın olmak ne zor hiç düşündünüz mü? Kadın olmanın dayanılmaz ağırlığını bilmeyenler kadın olmak konusunda ahkam kesenler keşke bir gün bile olsa onların yerinde olabilselerdi. Doğuştan başlayalım. Eğer ilk çocuk kız olarak dünyaya gelmişseniz. Önce babanın daha sonra dede ve diğerlerinin ufak da olsa buruk bakışları ile karşıla bilirsiniz. Anne o her daim şefkat dolu...
  4. kadın olmak zor zanaat

kadın olmak zor zanaat

kadın olmak zor zanaat zor zanaat ne demek Kadın nedir diye bir soru sorulsa; acaba nasıl bir cevap verilirdi; akıla hemen “Anne” geliyor. öyle değilmi, Annelerin hakkı ödenir mi? Bilemiyorum.. Herhalde ödenmez! Onlar o kadar merhametli, o kadar şefkatli, o kadar nazenin, ince ve zarif yaratılmışlar ki.. Sormayın gitsin. Araştırırsanız; Nefsin Vahidetin’e kadar yol alabilirsiniz.. Hacer...
  5. Böyle olmak zorunda degildi

Böyle olmak zorunda degildi

Selam kızlar nerden başlasam nasıl anlatsam bilmiyorum. 3 gün önce tam 11 ay olmuştu.Ben bu kadar kısa sürebilecegini sanmıyordum, biliyordum kolay bir ilişki olmayacagını, bugüne de cok zor gelmiştik. Sevdigim insanla bir çok kez tartışmıştık, bana güvenmiyordu. Hayatıma girdi ve tüm her şey degişti, telefn numaram arkadaşlarım aile hayatım tüm her şey. Herkesten kıskanıyordu. Ufacık bir...

Sayfayı Paylaş