gelişimi hızlı bir bebek için yeşil mercimek | Melekler Mekanı FORUM - 31 Ağustos 2016

gelişimi hızlı bir bebek için yeşil mercimek

Konu, '* Bebeklere Özel Menü' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

bebeklere yeşil mercimek gebelikte yeşil mercimek hamilelikte bebek bebeklere verilirmi
    Yeşil Mercimek

Malzemeler

1 yemek kaşığı kıyma 1 tatlı kaşığı sıvıyağ
    1çay bardağı yeşil mercimek
    1 adet küçük soğan

1 tatlı kaşığı salça Tuz

Hazırlanışı
    Kıymayı bir tencereye koyup, soğan ve sıvıyağ ilave edin. Orta hararetli ateşe koyup, soğanlar hafif sararıncaya ve kıyma kendi bıraktığı suyu çekinceye kadar kavurun. Sulandırılmış salçayı ilave edip karıştırın. 1 Su bardağı su koyup, akşamdan ıslanmış veya haşlanmış mercimekleri yıkayıp ilave edin. Orta hararetli ateşte, mercimekler iyice yumuşayıncaya kadar pişirin. İnmesene yakın, tuzu atıp 1-2 taşım daha kaynatın.

2. minta

minta Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: gelişimi hızlı bir bebek için yeşil mercimek
    ben bu malzemeleri düdüklü tencereye koyuyorum.ses çıkardığında yarım ateşe alıyor 10dak.sonra kapatıyorum.hem zamandan hem tüpten tasarruf.hemde daha besleyici oluyor.birde geceden suda bekletmiyorum.öncedende haşlamıyorum ki vitamini gitmesin.

3. mehtap bulut

mehtap bulut Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yeşil mercimek demir deposu kansızlık problemi olanlar da obl bol tüketmeli

gelişimi hızlı bir bebek için yeşil mercimek konusuna benzer içeriklerimiz
  1. yeşil mercimek

rüyada yeşil mercimek görmek rüyada yeşil mercimek yemeği görmek çorbası kırmızı İçindekiler Ölçü-miktar Yeşil mercimek 2/3 su bardağı Su 6 su bardağı Soğan 1 orta boy Margarin veya tereyağı 4 yemek kaşığı Un 2 yemek kaşığı Pirinç 1/4 çay kaşığı Tuz 2 tatlı kaşığı Yumurta 1 adet Süt 1 su bardağı Ekmek (bayat) 2 ince dilim Kırmızıbiber 1/4 tatlı kaşığı Yapılışı Mercimeği yıka,1 su bardağı su...
  2. bebeğinizin gelişimi için yoğurt tarifi

bebeğime nasıl yoğurt yapabilirim bebeklere yoğurt nasıl mayalanır Yoğurt Nasıl Yapılır? Yoğurt yapılışında önemli nokta sütün sıcaklığı. Süte parmağınızı sokup yediye kadar saydığınızda eliniz sütün sıcaklığına dayanacak bir ısıda olmalı. Sütün çok ılık olması yoğurdun mayalanmasını engelliyor.Sütü mayalanmaya...
  3. bebeğiniz için mercimek çorba çeşitleri

bebek çorba çeşitleri mercimek çorbası çeşitleri çorba resimli bebekler için Mercimek Çorbası-1- İçindekiler 1 yemek kaşığı kırmızı mercimek 1 su bardağı su 1 çay kaşığı sıvı yağ Yapılışı Mercimek ayıklanır, yıkanır ve kaynamakta olan suya salınır....
  4. Erişteli yeşil mercimek yemeği

mercimek yemeği erişteli yeşil mercimek yemeği yeşil yemekleri yesil yemegi Nefis bir tarif bu arkadaşlarım biz ailecek çok seviyoruz.. Malzemeler; 2 Su bardağı haşlanmış yeşil mercimek 1 Su bardağı erişte 2 Adet kuru soğan 2 Yemek kaşığı sıvı yağ 1 Yemek kaşığı salça 1 Tatlı kaşığı tuzot Yapılışı; Yağ soğan ve salça kavurulur, üzerine haşlanmış yeşil mercimekler eklenir. Kaynar su...
  5. Yeşil Mercimeğin Faydaları

yeşil mercimeğin faydaları yeşil mercimeğin faydaları nelerdir Kuru soğanın en yakın arkadaşı, nam-ı diğer kara şimşek yani yeşil mercimeğin faydaları hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz melekler :) Yeşil mercimek müthiş bir protein deposu olmakla birlikte etin yerini dolduran en iyi besindir. Yapacağınız yağsız mercimek çorbası kürü, en az enginar kadar kolestrolü düşürücü etkiye...

Sayfayı Paylaş