gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Gelmeyişlerin Eksiltir ßeni...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

Gelmeyişlerin tek kötü kaderiydi yalnızlığımın. Bir alın yazgısı, kara bir dua gibi... Tüm hücrelerime sen yazılmıştın yar. Çoğalıyordun... Bu çoğalışı durdurmak için yavaş yavaş öldürüyordum kendimi.

Sonra..

Sonrası mı? Aklıma her düşüşünde seninle birlikte yeni hücreler doğurdu bedenim. Ölüm gecikti, sen çoğaldın, ben varoluşa tutundum... Yine, yeniden seni çizdim vücudumun her karesine...

Yorgunum...

Sokakların ihmale uğramış köşelerine yasladım sırtımı. Önümden yaralanmış yürekler geçiyor ağır ağır. Gözleri kanlı bakıyor sokak çocuklarının, sokak kan kokuyor, ben içten içe kanıyorum...

Viran evlere sakladım ruhumu, beni vareden toprağa gömdüm aşkımı; yeşermesi için baharı bekledim; gelmedi. Seni yeniden yaşamak için bahar oldum...
    Yıllardır bu köhne yaşama hapsolmuş gibiyim, yıllardır bilmediğim suretinin hayalini çiziyorum semaya. Bu labirentin çıkışları sana değil miydi sevdiğim?

Gelmedin..

Gelmeyişlerin gelişlerini anlamsız kıldı. Ne büyük yanılgıymış yıllarca seni beklemek...

Ağlamaklı gülüşler gelip yerleşti dudağımın kenarına. Bir kahkaha atsam gözlerim boşaltacak yüklerini biliyorum, bir yaş seli seni gözlerimden alıp tekrar tekrar yüreğime taşıyacak...

Sensizliğe giden seferin son neferiyim,yangın yeri çöllere sürgünüm; açlığa, sefalete mahkumum, sana susuzum...

Bir antik kent yalnızlığı benimkisi, bir ortaçağ haraplığı, bir karanlık dönem, bir illet; gelip beynime yerleşmiş. Sensizliğe oynadığım tek kişilik bir oyun hayatım, sana söylediğim makamsız bir şarkı aşkım, uyaksız şiirimsin sen, parlak ciltli kitaplarım, kalemlerim, kağıtlarım...

Putlaşmış yazgılarını devirip hayatın sana koşuyorum. Ulaşılmazım oluyorsun; sevgim isyana dönüşüyor. Çığlıklarım sardı bu kenti duyuyor musun?

GELMEYİŞLERİN EKSİLTİR BENİ

Gelmeyişlerin Eksiltir ßeni... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gelmeyişin ölümümün sebebiydi...

gelmeyişin ölümümün sebebiydi...

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Sevme ßeni...

Sevme ßeni...

Ben'li cumleler kurma...yazilarina dusmesin karanligim...icimdesin kaniyorum...beyaz sayfalarina bulasmasin kirli kanim...sevdim seni...kendime bile itiraf etmekten korkacak kadar sevdim...bu yuzdendi senli cumlelerimi en derine hapsedisim...bu yuzdendi uzanan elini gormezden gelislerim .....bu yuzdendi "gel" deyislerini duymamazlik edislerim... Sevdim...
  3. ßenim Dünya'mM ... hoşqeLdiniz .. :)

ßenim Dünya'mM ... hoşqeLdiniz .. :)

Merhabalar... Bu köşemde güzel sözler kısa şiirler paylaşmak istedim. çorbada tuzum olsun istedim.. hepinizin yarar fayda görmeniz dileğiyle...:bai: [FONT="Comic Sans MS"]herkes mi kusursuz ? hiç kimsenin yarası yok mu sarıLacak? herkes mi güçLü ; kimse ağLamaz mı düşünce? kendine uzanacak bi eL aramaz mı ? ben güçsüzüm düşerim ağLarım canım acır yaraLarım ve...
  4. İçimizden Eksildi

İçimizden Eksildi

. . . . . . . . . . . . . . . . . ' bir yerlerde beklediğini sandığımız büyük rüyalar galiba artık heyecanlandırmıyor kimseyi nicedir eksildi içimizden o çekip gitme duygusu eski neşesine bir türlü kavuşamayan kalbim saçıp savurdu buraya gelene kadar içindeki şarkıları şimdi gündelik hayatın sade gürültüsü, kuru düzeni kuşatırken sessizliğimi ardına saklandığım...
  5. ``Sen``de sakLa ßeni..

``Sen``de sakLa ßeni..

gözlerinde sakla beni şehir gözlüm gözlerinde sakla beni şehir gözlüm sözleri O uğruna canımı adadığım kahve gözlerini özledim. Baharlar doğacak birazdan karakışın kalktığı topraktan. Gülen orkideler filizlenecek taze dalların arasında.Kış uykusundaki yüreğimi gülen kahverengi gözlerinle uyandır. Her yerde sen varsın. Nereye baksam o gözlerin..Bıkmadan usanmadan hep aynı gözlere dalıp...

Sayfayı Paylaş