gebe
  1. cns_01

cns_01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    95
    Ödül Puanları:
    0

Genclere Ögütler (bence hepimiz icin gecerli..)

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında cns_01 tarafından paylaşıldı.

ögüt, nasihat, davranislarimiz, genclere, öfkeli iken, ile ilgili tüm bilgileri burada bulabilirsiniz

Genclere Ögütler

• Babana riayet et ki oğlunda sana riayet etsin.

• Bir işi yapıp yapmamakta kararsızlığa düştüğün vakit, iki şıktan her birinin fayda ve zararlarını

• iyice sapta, faydası çok zararı az olan şıkkı tercih et.

• Bir işe öfkeli ve sinirli iken karar verme. Bekle öfken geçsin. Zira öfke ile kalkan zararla oturur.

• Çok konuşma yerinde ve özlü konuş. Kıymet ve tesir çok sözde değil yerinde ve özlü sözdedir.

• Dilini tut ve bil ki; Dil yarası bıçak yarasından daha vahimdir.

• Kimsenin yüzüne karşı söylemediğini, arkasından söyleme.

• Ve bil ki; Arkadan konuşma korkaklığın en iğrenç şeklidir.

• Yalan söyleme. Yalan söyleyen tutulmak korkusu içinde yaşayan hırsız gibidir.

• Bir kimseye söz vermeden evvel iyi düşün. Fakat verdiğin sözden dönme.

• Sözden dönmek yalacılığın en çirkinidir.

• Dost kazanmak için cömert ol. Bil ki hasisin dostu yoktur.

• Gençliğinde iyi arkadaş kazan. Yaşlılıkta kazanılan arkadaşlık sağlam olmaz. Zira paslı teneke lehim tutmaz.

• En yakın arkadaşlarına bile şakaların zarif olsun. Kaba şakadan hayvan bile hoşlanmaz.

• Büyüklere hürmet et. Büyüdüğün zaman sende küçüklerden hürmet görürsün.

• Kadınlara hürmet et. Düşün ki, kadınlık insanlığın anasıdır.

• Ana-baba ahı alma. Ana-baba ahının zehirini içen kurtulmaz.

• Kendine iyilik yapılmasını istersen, başkasına iyilik yap.

Genclere Ögütler (bence hepimiz icin gecerli..) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sivrisinekler neden hep beni ısırıyor

Sivrisinekler neden hep beni ısırıyor

sivrisinek kimi ısırır sivrisinekler kimi ısırır sivrisinek kimleri sivrisinekler kimleri daha çok Sivrisineklerin de damak tatları ve tercihleri var; bazılarının kanını diğerlerinden daha çok seviyorlar. Her on kişiden biri sivrisinekler tarafından daha çok tercih ediliyor. Bazı insanlar sivrisinekler için oldukça popülerken bazı insanlar sineklere hiç de çekici gelmiyor, ama neden?...
  2. yasam için ögütler

yasam için ögütler

Hayata bir de bu pencereden bakin hayatinizin değiştiğini fark edeceksiniz. Okuduklarınız kural değil yasam için öğütlerdir. Size hizmet etmelerine veya sizi terk etmelerine yine siz karar vereceksiniz. Sevgiyle ve hoşça kalın, YAŞAM İÇİN ÖĞÜTLER 1. Büyük asklar ve büyük kazanımların büyük risk taşıdığını hesaba katin. 2. Kaybettiğinizde, aldığınız dersi de kaybetmeyin. 3. Üç 'S'yi hep...
  3. "erkekler beni hep kullanıyor"...

"erkekler beni hep kullanıyor"...

şebnem schaefer Şebnem Schaefer, özel hayatına dair ilginç bir itirafta bulundu. "Cumhuriyet Kadınları" gösterisinde ilk hemşire Esma Deniz kimliğiyle sahneye çıkan Şebnem Schaefer, özel hayatına dair ilginç bir itirafta bulundu:"Erkeklere güvenim kalmadı. Önce bana yanaşıyor, sonra da benimle reklam yapmak istiyor ve beni kullanıyorlar. Erkek arkadaşlarımdan yediğim...
  4. hep genç kalmak için!!!!

hep genç kalmak için!!!!

E vitamini cilt hücrelerini yeniler, cildi güneşten korur ve genç kalmasını sağlar. Genç kalmak için bu yazıyı okuyun... E vitamini bağışıklık sisteminin güçlenmesi açısından gerekli bir vitamin. İçeriğinde bulunan antioksidan etkisi de özellikle cildimiz için yaşlanmayı önleme, zararlı dış etkenlerden koruma gibi önemli özeliklere sahip. Bu nedenle içeriğinde E vitamini bulunan cilt...
  5. ailem hep beni dışlıyorr

ailem hep beni dışlıyorr

Bakın meleklerim,abim benim bazen evde iş yapar bana gel yardım et der.Gidip yardım ederim.Annem gelincede abim beyza hiç iş yamadı der(beyza benim ismim).Yada annem bana bağırdığında babamda bağırır ordan abimde bağırdığında iş çığrından çıkar çünkü abim benim suçumu üsteler daha çok abartır kızıncada özür diler bana yardım edin abim geld, bb yorumlarını bekliyorum meleklerimm muckss.:tomato:

Sayfayı Paylaş