gebe
  1. Monera

Monera Forum Okuru

Genco Arı " Wızart " 2008 Albüm Tanıtımı

Konu, 'Çöplük' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

9 yaşında İ.Ü. Devlet Konservatuarı'na kabul edilen, altı ayda altı sınıf birden atlayarak lisans programına geçen ve 14 yaşındayken artık kendi bestelerini çalmaya başlamış bir müzik dahisi, kompozitör, aranjör ve piyanist Genco ARI, 2003'te katıldığı Quartet Muartet adlı grubuyla, müziklerine de imzasını attığı iki moderncaz albümünden sonra, Mess Production'la anlaşarak cazseverlere WIZART adında yepyeni bir albüm hazırladı...

Aslında yıllardır birlikte çaldığı arkadaşlarıyla hazırlamayı düşündüğü bu albüm, İstanbul Jazz Center'ın kurucusu ve Mess Production'ın sahibi Süha KURULTAY'ın sunduğu imkânlarla, genç müzisyeni, düşlerindeki dünya çapında isimlerle buluşturdu.

Davulcu Dave WECKL, basçı Anthony JACKSON , elektrik gitarcı Mike STERN ve saksafoncu Bob FRANCESCHINI ile birlikte yapılan kayıtlar, Genco için hayatı boyunca unutamayacağı bir deneyim niteliği taşıyor.

Albümdeki 7 bestenin 6'sı Genco ARI'ya ait. Power-jazz tarzındaki Corners (Köşeler)' ın bestecisi ise, genç kuşağın en yetenekli jazz gitaristlerinden biri olan Sarp MADEN. Ünlü gitarist, aynı zamanda parçanın kayıtlarına da eşlik etti.

Albümdeki tüm parça isimlerinin ayrı bir hikayesi var. Bunların arasında ilginç sayılabilecek bir tanesi Turkish Pizza. Stüdyodaki birliktelikten son derece keyif alan müzisyenler, zaten kısıtlı olan değerli zamanları dışarıda yemek yemekle harcamamak için 2 gün süren kayıtlar sırasında stüdyoya sürekli lahmacun sipariş etmişler. Yaşamlarında ilk defa yedikleri "Türk Pizzası", stüdyo sahibi dışında herkesin çok hoşuna gittiği için henüz isimsiz olan ilk kaydettikleri parçaya da bu adı vermişler.

25 yaşında olmasına rağmen, iki katı yaşanmışlığı olan genç bir müzisyenin, olağanüstü yeteneği ile süslediği ve çok özel anılarının saklı olduğu WIZART, tüm müzik marketlerde...

Genco Arı " Wızart " 2008 Albüm Tanıtımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Birkiüç - 2008 Albüm Tanıtımı

Birkiüç - 2008 Albüm Tanıtımı

01 - İlimoni Ektim Taşa 02:59 02 - Niksarın Fidanları 03:07 03 - Kütahya'nın Pınarları 04:16 04 - Evreşe Yolları Dar 02:15 05 - Zühtü 03:28 06 - Çarşambayı Sel Aldı 04:39 07 - Pınarbaşı 03:22 08 - Dere Geliyor Dere 02:42 09 - Gesi Bağları 04:27 10 - Çayelin'den Öteye 03:59 11 - Manda Yuva Yapmış Söğüt Dalına 03:18 12 - Çemberimde Gül Oya 03:12
  2. Alişan " Sevgilerimle " 2008 Albüm Tanıtımı

Alişan " Sevgilerimle " 2008 Albüm Tanıtımı

ALBÜMDEKİ PARÇALAR: 01- Sevgilerimle 02- Aşkın Vurduğu Yerde Çiçekler Açar 03- Gidebilen Hiç Olmadım 04- Sordun Mu 05- İnanmadın Ki 06- Yeminliyim Tövbesi Yok 07- Söyleyemedim 08- Cane Cane 09- Gözün Aydın 10- Bıktım 11- Vay Gülüm
  3. CLub Base 2008 Albüm Tanıtımı

CLub Base 2008 Albüm Tanıtımı

01. Fragma – Toca`s Miracle 2008 (Inpetto Radio Mix) 02. 2-4 Grooves - Writing On The Wall (St. Elmo`s Fire) 03. De-Grees Vs. The Real Booty Babes - Apologize (Ti-Mo Vs. Stefano Rio Radio Mix) 04. Andrew Spencer Meets Blue Nature - I Need A Hero (Andrew Spencer Mix) 05. Freddy Fader & Rico NL - The Riddle (Jump Radio Mix) 06. SIA - The Girl You Lost To Cocaine (Jens O Remix) 07. Salty...
  4. UEFA Euro 2008 albüm tanıtımı

UEFA Euro 2008 albüm tanıtımı

01.boys noize - don’t believe the hype 02.carolina liar - i’m not over 03.crystal castles - air war 04.datarock - i used to dance with my daddy 05.ejectorseat - attack, attack, attack 06.infected mushroom - becoming insane 07.junkie xl feat. electrocute - mad pursuit 08.karoshi bros - love the world 09.look see proof - casualty 10.magic numbers - take a chance 11.mendetz - the boola...
  5. kızlar 2008 albüm tanıtım

kızlar 2008 albüm tanıtım

kızlar kızlar resimleri 01. Şeker Kız Söz: Pınar Andı Müzik-Düzenleme: Ozan Çolakoğlu 02. I-Ih Söz-Müzik: Oktay Yurdatapan Düzenleme: Mehmet Andiçen 03. Şeker Kız (Remix) Düzenleme: Mehmet Andiçen

Sayfayı Paylaş