gebe
?

Genelde Ne Tür Rüyalar Görürsünüz?

1. Olacaklarin habercisi

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Günün yansimasi

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Bilincalti

oy sayısı 3
    100,0%
  1. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Genelde Ne Tür Rüyalar Görürsünüz?

Konu, 'Anket : 100 kişiye sorduk' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

Arkadaslar ben hep farkli diyorum, güzel rüya görürsem gerceklesecek diyorum, kötü oluncada bilincalti canim gercek ile alakasi yok diyorum :D Sizce?

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: Sizce rüya nedir?
    bence bilinç altıdır saol

3. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Günün yansıması ve bilinçaltı dediğimiz şıklar ikisi birlikte Psikofizyolojik rüyalara girerler arkadaşlar. Bunlar herhangi bir büyük mesaj taşımayan alelade rüyalardır. Psikolojik olanlar, her türlü taşıdığımız duygudan gelirler. Öfke, aşk, sinir, kıskançlık, nefret gibi yoğun duygular bu rüyaları görmemize neden olurlar. Fizyolojik olanlar çektiğimiz bedensel rahatsızlıklar, vücuda verilen uyarılar gibi fiziksel uyarılar nedeniyle beynin bu uyarıları farklı koşullarda yorumlamasıdır, siz uyurken yanınızda çıkan küçük bir sesi rüyanızda beyniniz farklı bir ortamda koşullar.

Olacakların habercisi şıkkında verilen rüya, bilimsel terminolojide Parapsikolojik, Metapsişik, Paranormal olarak nitelendirilir.

Mesela Clairvoyance diye bir çeşidi vardır parapsikolojik rüyaların. Bu da insanın uyurken kendisinden uzakta olan başka bir insanı algılayabildiği, onun varlığını hissedebildiği rüyalardır. Başka bir parapsikolojik rüyada insan astral seyahat ettiğini görebilir bu da astral seyahat rüyalarıdır.

Haberci rüyalar tam olarak kaynağı bilimsel açıdan açıklanamasa da belirli bir üst kaynaktan gelen ve insan ruhunda gerçekten tuhaf izler bırakan rüyalardır. Haberci rüyaların içine uyarıcı rüyalar da girer, sizi bazı konularda uyaran, dikkat etmenizi söyleyen.

Olacakları haber veren diye yukarıda şıkkı verilen rüya prekognitif rüyalardır. Haberci rüyalar kategorisine girerler. Bazı şeyleri önceden insana bildirirler.

Kısa bir bilgi vereyim dedim, bir de şunu demek istedim, bütün bunların hepsi ama hepsi rüyanın tanımıdır, rüya çok çeşitli bir kavramdır, sadece psikolojik ya da sadece metapsişik olamaz.

Rüya yukarıda verilen şıkların hepsidir.

Sevgilerimle :)

4. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Bilge adminime teşekkürler..gerekli bilgileri aldık:)

5. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Bir fikrim var, konuyu şu şekilde düşünelim, "Siz en çok ne tür rüyalar görürsünüz?" olsun sorumuz.

6. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Olur adminim :)

7. Bilge Gökçen

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Genelde Ne Tür Rüyalar Görürsünüz?
    Tamamdır, anket düzenlendi :)

8. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

genelde kabus görürüm eşimin başkasıyla evlendğini görürüm:hhh:bu arada Bilge adminime çok teşekkür ederiz verdiği bilgiler için:)

9. ecege

ecege Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

pek rüya görmem gördümmüde hep kötü şeyler göüyorum..

10. göknur

göknur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

ben en iyisi söylemeyim:minik:

11. ρємвє_мєℓєк

ρємвє_мєℓєк Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

bazen bilinç altı bazen günün yansıması değişiyor:Dteşekkürler

12. aSqimSin

aSqimSin Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

Bilinçaltı.. Genelde yaşadığım kötü şeyleri görürüm ben hiç iyi şeyleri görmem. Rüyalarımı hatırlamam hatırladıklarım da zaten hep korktuklarım olur.
    ama arada ''Olacaklarin habercisi'' türü rüyalarda görüyorum.

Genelde Ne Tür Rüyalar Görürsünüz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Rüya Türleri

Rüya Türleri

Rüya Türleri Uzmanlara göre uyku birkaç devreden oluşmaktadır. Uykusu gelen insan yatağına yatar ve gözlerini kapatır. Kısa süre sonra göz kapakları belli belirsiz titremeye başlar. İnsan o sırada uykuya dalmıştır ve rüya görmektedir. Bazen doktorlar, hastalarına belirli ilaçlar verirler. Bu ilaçlar uykuyu derinleştirebilir ve rüyaları da etkileyebilir. Bu durumda rüya...
  2. Çocuklar neden kabus görürler

Çocuklar neden kabus görürler

bebeklerde korkarak uyanma gece korkarak uyanmak uykuda korkan bebek çocuklarda uykuda korku bebeklerin uyanması Kabus bozukluğu her yaşta ortaya çıkabilen, ancak en yaygın olarak 3-5 yaşları arasında görülen ve genellikle rüya uykusu denilen dönemde ve uykunun ikinci yarısında ortaya çıkan ve herhangi bir dış etken olmadan korkutucu rüyaların görülmesi sonucu uyanmaya yol açan bir...
  3. Hayvanlar Rüya Görür mü?

Hayvanlar Rüya Görür mü?

hayvanlar, rüya görür mü, nasıl görür, araştırmalar, açıklamalar, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Şimdiye kadar iki kere köpek besleme girişiminde bulundum ama ikisi de fiyaskoyla sonuçlandı ne yazık ki..Çok müthiş bir şey hayvan beslemek ama kesinlikle ve kesinlikle uygun ortamın tam anlamıyla sağlanması gerekiyor. En sevdiğim şey köpeğim uyurken...
  4. Neden rüya görürüz?

Neden rüya görürüz?

Rüya görmek. Biyolojik içeriği, işleyişi ve amaçları henüz tam olarak anlaşılmamış olan rüyalarımız neredeyse insanlığın var oluşundan bu yana bilim adamlarının da, din adamlarının da ilgi alanında yer alıyor. Rüyalar hakkında deneyler, araştırmalar yapılıyor, dini öğretilerde ve kitaplarda açıklamalar aranıyor vs.. İnsanlık tarihi boyunca rüya yorumları ilgi uyandırmış, insanlar bir mesajı...
  5. Neden rüya görürüz?

Neden rüya görürüz?

Bir çok bilim adamı yıllardır araştırmalarına rağmen bir türlü çözüme kavuşturamamış olsa da, rüyanın varlığı hala sırrını korumaktadır ve keşfedilmeyi beklemektedir. Günümüzde, rüyalarla ilgili günlük hayatta yaşadığımız hadiseler ile alakalı yorumlar çok kez tevil hatalarının yapıldığı görülmektedir. Çünkü: rüyalar ve hadislerin lisanı içinde yaşıyor olduğumuz alemin dilinden çok daha...

Sayfayı Paylaş