gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Genelkurmay, kadınları da unutmadı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Genelkurmay Başkanlığı, 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle 3 afiş hazırlattı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle yer verilen afişlerin ilkinde, Ulu Önder Atatürk'ün annesinin resmi ve Atatürk'ün çağdaş giyimli kadınlarla yürürken görüntüleri yeraldı.

Afişin üzerinde, "Nu mutlu Atatürk yetiştiren Türk Kadınına", "8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun" ifadeleri yeraldı.

İkinci afişte ise Türk Bayrağı'nın lale figürlerinin üzerinde cepheye mermi taşıyan köylü kadın ve yine milli mücadele sırasında üretim yapan köylü kadınlarının resimlerinin yanısıra Atatürk'ün şu ifadelerine yer verildi:

"Türkiye Cumhuriyeti anlamınca kadın, bütün Türk tarihinde olduğu gibi bugün de en muhterem mevkide, her şeyin üstünde yüksek ve şerefli bir varlıktır."

"8 Mart Dünya Kadınlar Günü" ibaresinin yer aldığı üçüncü afişte de yine Atatürk'ün, "Dünya yüzünde gördüğünüz herşey kadının eseridir" sözleri bulunuyor.

Genelkurmay, kadınları da unutmadı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nalan - Unutmadım

Nalan - Unutmadım

Git, Hadi git Yüreğin yanmadan Adımı anmadan Sabah yaklaşmadan Gideceksen git unut beni... Git, hadi git İçin sızlamadan Pişmanlık duymadan Vakit geç olmadan gideceksen git Unut beni... Bir haber yolla arasıra allah aşkına Bir gün değil bir an bile unutmadım anlasana Bu kadar mı büyük sevdan Bu kadar mı yanar kalan Çok gidenler gördüm ardından Bir tek seni unutmam
  2. Kadınlar da bazen

Kadınlar da bazen

Çok güzel ve anlamlı bir yazı meleklerim.Fazla söze gerek yok buyrunuz okuyunuz....:) Anlatamıyorum ki, kadınlar da nara atar bazen. Teni soğumuş, düşleri kırgın, hayalleri kaybolmuş kadınlar, sarhoş olurlar ayın gölgesinden. Duvara asılı kalmış bir gülüşü çalıp, koyunlarında saklarlar.Yanık türkülerin dile geldiği yürekler, ağıt yakarlar ardından aşkın. Boş bir çabadır aslında hepsi, bir...
  3. Kadınlar da 'Bakire' İstiyor!

Kadınlar da 'Bakire' İstiyor!

İnsan, kendine istediği eşin özelliklerini kendisi de taşımalı, kendisi eğri ise doğru birini aramamalı, ilk önce kendine bakmalı nasıl biri diye sonra karşısındakine... ve eğer doğru biriyse burda ki örnek de gibi yani bekar ise, çok normal bir şey bekar birini istemesi... ama herşey de sadece iki bacak arasında bitmiyor tabi, yeter ki insanın gönlü ruhu fahişe olmasın! Yargıtay'ın,...
  4. Kadınlar erkekleri bazı konular da geçer

Kadınlar erkekleri bazı konular da geçer

Yıllardan beri süren kadın-erkek çatışmalarına gün geçtikçe yenileri ekleniyor.Erkek kadından üstün müdür?,kadınlar erkeklerin yaptıklarını yapamaz,erkekler kadınları her konu da geçer vs...Bir çok konu bazı çatışmalar var.Ama en son söylediğim şey tam tersine.Erkekler kadınları değil kadınlar erkekleri bazı konular da geçiyor.Bu konular aynen şöyle; 1-YATIRIM Mal sahibi olmakta üzerlerine...

Sayfayı Paylaş