gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Genelkurmay'dan basın açıklaması

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nca sürdürülen soruşturma ile Ergenekon bağlantısıyla ilglili yer alan haberlere Genelkurmay internet sitesinden cevap verdi. Genelkurmay'ın internet sitesinde yer açılama şöyle:

18 Temmuz 2008 tarihinde bir günlük gazetede, Hava Kuvvetleri Komutanlığında uzun süredir devam eden bir soruşturma, yeni bir olay gibi kamuoyuna yansıtılmıştır. Bu soruşturmanın, basın organında iddia edildiği gibi halen Türkiye'nin gündemindeki soruşturma ile bir ilgisi yoktur.

2. Türk Silahlı Kuvvetleri, personelinin karıştığı her türlü disiplinsizlik olayını büyük bir duyarlılıkla inceler ve kanunların kendisine verdiği yetki çerçevesinde gereğini yerine getirir.

3. Üç sene önce vuku bulan bir olayda mahkeme kararıyla ordudan ilişiği kesilen bir personelin durumu dahi, bazı basın ve yayın organlarında yeni bir olay olarak kamuoyuna duyurulmaktadır.

4. Bu tür yayınlarda kasıt aramamak mümkün değildir.

5. Her fırsatta Türk Silahlı Kuvvetlerini ve onun mensuplarını olayların içine çekme gayretinde bulunan ve görünüşte özgürlük ve demokrasi savunucusu olduklarını vurgulayan çevreler, Türkiye'nin istikrarını bozan odaklar haline gelmiş bulunmaktadırlar.

6. Kaynağı neresi olursa olsun; bu tür haberlerle Türk Silahlı Kuvvetlerine yöneltilen hukuk dışı saldırılara karşı yalnız Türk Silahlı Kuvvetlerinin değil, onun gerçek sahibi yüce Türk milletinin de yasal ve demokratik tepki göstermesi doğal bir beklentidir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur
    haber7.com

Genelkurmay'dan basın açıklaması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Genelkurmay'ın açıklamasındaki kritik cümle

Genelkurmay'ın açıklamasındaki kritik cümle

Akşam saatlerinde açıklama yapmak sanki Genelkurmay'ın geleneği oldu. 27 Nisan bildirisi de gece yarısına doğru internet sitesinde duyurulmuştu. Haber tüketildikten ve etkisi geçtikten sonra geldi, Genelkurmay'ın son bildirisi. Açıklamaya neden olan haber birinci sayfanın büyük bölümüne yayılmış ve şu başlıkla verilmişti: '6'sı kurmay albay 20 subaya Ergenekon sorgusu'. Devamında ise...
  2. Bülent Ersoy'un Evlilik İle İlgili Basın Açıklaması!

Bülent Ersoy'un Evlilik İle İlgili Basın Açıklaması!

bülent ersoy evlendi 2011 bülent ersoy, evleniyormu, basın açıklaması, kimle evleniyor, 2011, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Basında çıkan 18 Temmuzda evleneceği ile haberler üzerine bir basın açıklaması yapan Bülent Ersoy bakın neler söylemiş; “Kırk seneyi aşan sanat yaşamımda, bu şekilde bir çok hayali senaryolarla uğraşıp durdum… Ama hep terbiyemle; kalitemi...
  3. Teomanın Açıklaması ( müziği bırakan teomanın basın açıklaması ve yazısı )

Teomanın Açıklaması ( müziği bırakan teomanın basın açıklaması ve yazısı )

teoman ın açıklaması teomanin aciklamasi teoman basın açıklaması teomanın ''Sevgili arkadaşlar; müziği bırakıyorum. ya çok çok uzun bir süre. ya da büyük ihtimalle, hiç dönmemek üzere. 3 eylül berlin son konserimdir. anlatayım nedenini; önce küçük bir açıklama; sanatçı denilen yaratık, dünyayla çözemediği bir sorununu başkalarına saçma gelecek bir işi çok önemseyerek halletme yoluna giden...
  4. ''Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim'' Sözünün Açıklaması

''Bana Arkadaşını Söyle Sana Kim Olduğunu Söyleyeyim'' Sözünün Açıklaması

bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim sözü açıklaması manası anlamı ile ilgili bilgiler burada melekler Ünlü İspanyol romancı Saavedra Cervantes'in söylediği ''Bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim'' sözünü günlük hayatta sıkça kullanırız melekler :) Bu güzel söz arkadaşlık üstüne söylenen güzel sözlerden sadece biridir. İnsanlar arkadaşlarıyla...
  5. Rüzgar Erkoçlar'ın Son Basın Açıklaması!

Rüzgar Erkoçlar'ın Son Basın Açıklaması!

Bu konu; Rüzgar Erkoçlar'ın Son Basın Açıklaması haberi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, oyuncu Nil Erkoçlar geçtiğimiz günlerde cinsiyet değiştirerek erkek olmuş e adını Rüzgar olarak değiştirmişti. Bu olayın ardından magazin dünyası türlü söylentilerle çalkalanmaya başlandı. Erkoçlar'a katılanlar olduğu gibi katılamayanlar da vardı. En son dün Erol Köse'nin yaptığı bir...

Sayfayı Paylaş