gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Genetik mühendisliği

Konu, 'Biyoloji bilimi' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Genetik mühendisliği, bilim adamlarının genleri bir organizmadan alıp diğerine aktarmalarına imkân veren bir teknolojidir. Genetik mühendisliği bir meslek veya mühendislik dalı olmayıp genlerle yapılabilen manipülasyonlar anlamına gelmektedir.Gregor Mengel kurucusu olarak kabul edilip bazı yerlerde "Genetiğin Babası" olarak anılmaktadır.Genetik mühendisliği DNAlar hakkında araştırmalar yapar.Hastalıkları bulur ve hastalıklara tedavi yöntemleri üretir.

Genetik mühendisliği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gıda Mühendisliği

Gıda Mühendisliği

Gıda hammaddelerinin değerlendirilmesi ve gıda kaynaklarının nitelik olarak korunması, artıklarından yeni besinler oluşturulması, hammaddelerinden çok yönlü yararlanılması, böylece sağlıklı gıda çeşitlerinin artırılması konusunda araştırma ve eğitim yapar. Tarım, Orman, Sağlık, Maliye ve Gümrük, Sanayi ve Ticaret Bakanlıklarında, belediyelerde ve özel sektörde proje mühendisi, işletme...
  2. İşletme Mühendisliği

İşletme Mühendisliği

İşletmelerin teknik kadroları ile sosyal bilimler eğitimi görmüş işletmeci kadroları ile sosyal bilimler eğitimi görmüş işletmeci kadrolar arasındaki bağı kurabilecek yönetim elemanları yetiştirme amacına yönelik eğitim ve araştırma yapılır. Kamu İktisadi teşekkürlere bağlı büyük işletmelerde özel sektörün büyük fabrikalarında üretim faaliyetleri ile işletme faliyetlerinin koordinasyonunu...
  3. Genetik Mühendisliği

Genetik Mühendisliği

Son zamanlarda yayınlanan birçok araştırmada gen mühendisliğinin önemi ve gücü belirtilmeye başlanmıştır. Birçok kişi artık zararlı genleri bireylerin haklarını kısıtlayarak yok etme yerine, zararlı genleri özel yöntemlerle normal ya da üstün gen niteliğine çevirmenin yollarını aramaya başlamıştır. Bu konudaki girişimler büyük bir coşkuyla karşılanmakta ve yorumlamalar gittikçe aşırıya varan...
  4. Genetik Mühendisliği Taban Puanları

Genetik Mühendisliği Taban Puanları

Kızım Genetim Mühendisliğinde okuyacak meleklerim acaba Taban puanları hakkında bir bilginiz var mı = Lütfen paylaşın bu bizim için çok önemli. tşk.
  5. Genetik Mühendisliği Taban Puanları 2011

Genetik Mühendisliği Taban Puanları 2011

genetik mühendisliği puanları genetik mühendisliği taban puanları 2011 mühendislik taban 2011 mühendislik Genetik Mühendisliği Taban Puanları 2011, nedir, hakkında detaylı bilgiler burada arkadaşlar Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu makalemizde, ilgili arkadaşalrımız için ve misafirlerimiz için Genetik Mühendisliği Taban Puanları 2011 hakkında, merak edilen tüm bilgileri, sizlerle...

Sayfayı Paylaş