gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Geniz eti tedavisi nasıl olur

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar geniz etim olduğunu tahmin ediyorum.Dra gitmeden önce kendimce araştırma yapıyorum, eğer bu geniz etiyse nasıl tedavi olacağım, ameliyat şart mı ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bademcik ve geniz eti büyümeleri üst solunum yolunu daraltacak boyuta ulaştığında horlama ve apne dediğimiz uykuda nefessiz kalma gibi ciddi sorunlar başlatır. Bu durumlarda bir KBB uzmanı ile görüşülmesinde yarar vardır.
    Bademcik ve geniz eti ameliyatları KBB kliniklerinde sık uygulanmaktadır. İlaç tedavisinden fayda görülmediğinde cerrahi olarak bunların çıkartılmasına baş vurulmaktadır. Bu ameliyata karar vermek için kullanılan iki kriter vardır.
    Kesin ve göreceli olarak ameliyatın gerekliliği belirlenir.

Kesin ameliyatı gerektiren durumlar:

- Üst solunum yolunun bademcik ve geniz eti büyüklüğüne bağlı olarak tıkanması

- Bademcik etrafında abse (Peritonsiller abse)

- Kötü huylu tümör şüphesi

- Çene yapısını bozan geniz eti ve bademcik büyümeleri.

Geniz eti tedavisi nasıl olur konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gebelikte Diş Eti İltihabı nedenleri ve tedavisi nasıl olur

Gebelikte Diş Eti İltihabı nedenleri ve tedavisi nasıl olur

KIzlar ben 6 aylık hamileyim ve dişlerim beni delirtti daha doğrusu şu diş eti iltihabı beni kahrediyor sizce Gebelikte Diş Eti İltihabı normal bir durummudur ve Gebelikte Diş Eti İltihabı nedenleri nasıldır nasıl tedavi olmalıyım?
  2. PKO Tedavisi Nasıl Olur ?

PKO Tedavisi Nasıl Olur ?

Bu konu; pko tedavisi hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, nedeni tam olarak bilinmeyen ve kadınlarda en sık rastlanan hormon bozukluğu polikistik over sendromudur. Genelde genç kızlarda ve ergenlik döneminde görülen bu rahatsızlığın, kız çocuğunun anne karnında olduğu dönemden itibaren beyindeki hormonların birtakım faktörler nedeni ile yanlış programlanması sonucunda ortaya...
  3. Çıban Tedavisi Nasıl Olur ?

Çıban Tedavisi Nasıl Olur ?

çıban nasıl geçer,çıban nasıl iyileşir,çıban tedavisi nasıl olur,çıban nasıl giderilir,çıban en hızlı nasıl geçer,çıban hakkında bilgiler Kişi çıbanını hem doğal drenaj yapmak hem ağrıyı dindirmek için sıcak kompres uygulayarak evde kolayca tedavi edebilir. Çıbanlar iki haftadan kısa sürede kendiliğinden iyileşir. Çıbanın üzerine nemli ve sıcak bez koyulması, çıbanın içindeki iltihabın...
  4. Konka ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Konka ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler

Koku alma gibi yaptığı pek çok görev yanında solunan havayı filtre eder tozlardan ve mikroplardan arındırır, ısıtır vücut sıcaklığına getirir, nemlendirir ve sonuçta akciğerlere tertemiz ideal havayı gönderir. Bu kadar işlemi saniyeler içinde ve ortamın sıcaklığına, kirliliğine ve nemine göre vaziyet alarak yapar. Burun solunumu vücudun rahat etmesi için gereklidir. Burun içinde konka...
  5. Geniz Yanması Neden Olur?

Geniz Yanması Neden Olur?

Burun arkasında kendini belli eden geniz yanması hissi; çoğunlukla burun tıkanıklığı, burun akıntısı, kaşıntı ve hapşırma ile birlikte görülür. Genizde yanma, genelde alerjiler nedeniyle ortaya çıkar. Alerji Soluma yolu ile bünyeye alınan herhangi bir madde alerjik tepkiye yol açarak geniz yanmasına neden olabilir. Parfümler, polen, küf ve burun spreyi gibi maddelerin sık sık alerjik etki...

Sayfayı Paylaş