gebe
  1. Ebrar

Ebrar Banned

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Gerçek dost bu

Konu, 'Aşk Hikayeleri' kısmında Ebrar tarafından paylaşıldı.

Gerçek Dostluk Bu Günün birinde iki dost varmış her ikisi de çok iyiymiş ama biri saf diğeri ise kurnaz ve açık gözlüymüş.Açık gözlü olan dostun şirketi batmış ve dostundan para istemiş bana borç para verir misin dostu ne demek sen benim en iyi dostumsun demiş ve bütün servetini vermiş.Aradan günler geçmiş açık göz olan işlerini büyütmüş işlerinde ilerlemiş ve dostunun yanına gitmiş senden birşey isteyeceğim senin nişanlının çok beğeniyorum bana onu verir misin demiş saf olan o benim nişanlım ama sen benim en iyi dostumsun demiş ve veririm demiş ve vermiş.aradan aylar geçmiş bu saf olan sostun bir gün işleri bozmuş ve dostunun yanına gitmiş ve ondan iş istemiş en iyi dostu ona iş vermemiş tabi bizim saf olan dostumuz biraz ezilip büzülmüş ve dışarı çıkmış yolda yaşlı bir adam oğlum çok hastayım bana şu reçetedeki ilaçları alır mısın demiş ve cebindeki son para ile adamın ilaçları almış ertesi günü bir avukat dün ilaçlarını aldınız yaşlı adam öldü ve tüm mal varlığını size bıraktı demiş çocuk şaşırmış ama bu serveti kabul etmiş çünkü ihtiyacı vardı buna. işlerini yoluna koydu ve tam arkadaşının şirketinin karşısına bir ev aldı niyeti sadece en iyi dostunu görebilmekti.

Birgün kapısına yaşlı bir teyze geldi oğlum çok acıktım bana yemek verir misin dedi adamda teyze veririm ama bir şartla benim yanımda çalışır mısın hem bana yardım edersin hem de karnın doyar teyze kabul eder aradan 3 sene geçer kadın ona oğlum artık senin evlenme çağın geldi artık sana bir eş lazım demiş çocuk bu duruma kabul etmiş tamam teyze tanıdığın biri varsa evleneyim demiş kadın bizim orda çok iyi bir aile kızı var seni onunla başgöz edelim demiş ve en iyi arkadaşına nikah davetiyesinden bir tanede ona yollar.ve düğün günü gelip çattığında çocuk mikrofonu eline alıp dostlar size bir diyeceğim var günün birinde benim en iyi dostum varda bir gün işleri battı benden para istedi bütün mal varlığımı ona verdim benden nişanlımı istedi gözümü kırpmadan ona verdim işlerim bozuldu yanına gittim iş istedim bana sana burada iş yok dedi ve diğer dost kapıdan içeri girdi misafirler size bir diyeceğim var dedi işlem battı ondan borç para istedim verdi. Ben de ona sonra parasını geri verdim nişanlısını istedin çünkü nişanlısı ona göre bir kız değildi yolda karşına bir adam çıktı ona parasını verdi.

O benim babamdı kapısa bi teyze gitti ondan yemek istedi o benim annemdi evlenmek istedi evleneceği kız da benim kız kardeşimdir şimdi siz söyleyin:
    GERÇEK DOST KİMDİR..!

Gerçek dost bu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. **gerçek dost**

**gerçek dost**

gerçek dost ile ilgili söyleşi gerçek dostluk ile ilgili söyleşi dostluk resimleri söyleşiler Mevlana ve bir öğrencisi, dostluğun ve arkadaşlığın konu edildiği bir söyleşiden çıkmışlar, yolda birlikte yürüyorlardı. Biraz ileride yolun kenarında, iki köpeğin koyun koyuna sokulmuşlar, birlikte uyumakta olduklarını gördüler. Öğrencisi, biraz önceki söyleşinin de etkisi altında kalarak, bu...
  2. Bu yazı dostlarıma ithaf edilmiştir

Bu yazı dostlarıma ithaf edilmiştir

. Hempa; omuzdaş demek, refik, dost, arkadaş demek. Bunların içinde en sevdiğim ise, arkadaş. Adı üstünde arkanda duran. Dünyanın en büyük zenginliği olan arkadaşların isminin nerden geldiğini merak ettiniz mi hiç? Bu rivayeti bana aktaran “arkadaşım İlknura teşekkür ederek, konuya girelim. Savaş döneminde siperdeki askerler sırtlarını sağlama almak ve korumak için, arkalarına taş...
  3. Dost sandıklarımın şerefinedir bu yazı

Dost sandıklarımın şerefinedir bu yazı

dostluk yazıları dost sandıklarım dost yazıları sandım sandıklarımız . Boğazınıza kadar dertleriniz varken yanınızda olan insanların kıymetini bilin. Boğazınıza kadar dertleriniz varken size uzaklardan el sallayan hatta kaçan insanları , hayatınıza bir daha asla almamak koşuluyla silin! Hayat bazen içinden tek başına çıkılamayan bir çile yumağına döndüğünde,yanında bir dost arar...
  4. gerçek dost

gerçek dost

İnsanlar nedense hep kusur bulmak için varlar sanki... Gerçek dostsa zor bulunuyor.. Sokrates bir ev yaptirmis nasilsa; Es dost baslamis kusur bulmaya: Kimi icini begenmemis: Kizmayin ama demis; Saniniza layik degil odalari. Kimi cephesine catmis: Karsidan gorunus berbatmis. Hepsine gore de cok darmis bu ev. Kim sigarmis bu kulubeye? Koca Filozof: Ah, demis, keske bu evin...
  5. Gerçek dost nasıl anlaşılır ?

Gerçek dost nasıl anlaşılır ?

Hep birisinin benim gerçek dostum olup olmadığını merak eder dururum. Hani eskiler " kavgada anlarsın " yada " darda kalda gör " gibi cümleler kurup duruyorlar kızlar. Bir kişinin gerçek dostum olup olmadığını tam olarak günümüz şartlarıda göz önünde bulundurulduğunda nasıl anlarım. Ne yapayım nasıl deneyeyim. Teşekkür ediyorum kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş