gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

**gerçek dost**

Konu, 'Hz Mevlana' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

gerçek dost ile ilgili söyleşi gerçek dostluk ile ilgili söyleşi dostluk resimleri söyleşiler [​IMG]

Mevlana ve bir öğrencisi, dostluğun ve arkadaşlığın konu edildiği bir söyleşiden çıkmışlar, yolda birlikte yürüyorlardı. Biraz ileride yolun
    kenarında, iki köpeğin koyun koyuna sokulmuşlar, birlikte uyumakta olduklarını gördüler. Öğrencisi, biraz önceki söyleşinin de etkisi altında
    kalarak, bu görüntü karşısında çok duygulandı ve bu duygusunu Mevlana ile paylaşmak istedi:

Efendim şu manzaraya bakın" dedi. "Ne denli yüce bir ders alınacak dostluk örneği, değil mi?"

Mevlana, öğrencisinin bu heyecanı karşısında hafifçe gülümsedi ve kişisel çıkarların nice dostlukları yakıp kül ettiğini anımsattıktan sonra ona, unutamayacağı bir ders verdi

"Evlat, sen onların arasına bir kemik atıver de, bak o zaman gör dostluklarını" dedi.

"Bir dostluk, kişisel çıkar karşısında unutulmayacak denli sağlamsa, ancak o
    durumda bir değer ifade eder ve ancak o zaman onun adına 'gerçek dostluk' denilir."

2. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: **gerçek dost**
    "Bir dostluk, kişisel çıkar karşısında unutulmayacak denli sağlamsa, ancak o
    durumda bir değer ifade eder ve ancak o zaman onun adına 'gerçek dostluk' denilir."

bu zamanda zor bulunan gerçek dostlara çok ihtiyacımız var .saol bıdenem güzel paylaşımım için

3. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

ablamm sagol canım benımm

4. yağmur_damlası

yağmur_damlası Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

emeğine sağlık çok güzel

5. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    konu hz.mevlana bölümüne taşınmıştır

6. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

begendıgıne sewındım canım sagol

7. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Paylasim icin tsk ederim, yüregine saglik

8. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

güzel bir paylaşım canım saol emeğine sağlık

9. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

emeğine sağlık

10. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

teşekkürlerrrrr paylaşımın için...

**gerçek dost** konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gerçek dost

gerçek dost

İnsanlar nedense hep kusur bulmak için varlar sanki... Gerçek dostsa zor bulunuyor.. Sokrates bir ev yaptirmis nasilsa; Es dost baslamis kusur bulmaya: Kimi icini begenmemis: Kizmayin ama demis; Saniniza layik degil odalari. Kimi cephesine catmis: Karsidan gorunus berbatmis. Hepsine gore de cok darmis bu ev. Kim sigarmis bu kulubeye? Koca Filozof: Ah, demis, keske bu evin...
  2. Site Dostluklarımızı Gerçeğe Taşıyalım mı?

Site Dostluklarımızı Gerçeğe Taşıyalım mı?

melekler benım bır etkınlık fıkrım var ama sızlerınde fıkrını almak ıstedım farklı sehırlerde yasıyan meleklerı bellı aylarda bır araya toplasak ve ogun eglensek hem bırbırımızı daha ıı tanırz hem doslugumuz sanalda kalmaz cevaplarınızı yada fıkırlerınızı beklıyorum
  3. gerçek bir dostluk hikayesi...

gerçek bir dostluk hikayesi...

GERÇEK BİR DOSTLUK HİKAYESİ Çok samimi iki dost ve arkadaşlardı. Fakat bir tanesi çok kurnaz atılgan ve hareketli, diğeri ise çok saf, dürüst ve sessizdi. Bir gün kurnaz olan arkadaş , diğer arkadaşın yanına giderek işlerinin bozulduğunu söyler ve kendisinden para ister. Samimi dostu onu hiç kırmaz ve elindeki bütün parayı arkadaşına verir. Arkadaşı bu parayla işlerini düzeltir. Bir süre...
  4. Gerçek dost nasıl anlaşılır ?

Gerçek dost nasıl anlaşılır ?

Hep birisinin benim gerçek dostum olup olmadığını merak eder dururum. Hani eskiler " kavgada anlarsın " yada " darda kalda gör " gibi cümleler kurup duruyorlar kızlar. Bir kişinin gerçek dostum olup olmadığını tam olarak günümüz şartlarıda göz önünde bulundurulduğunda nasıl anlarım. Ne yapayım nasıl deneyeyim. Teşekkür ediyorum kolay gelsin.
  5. Kadınların Gerçek Dostlukları Liseden Başlıyor...

Kadınların Gerçek Dostlukları Liseden Başlıyor...

Kadınların Gerçek Dostlukları kadınların Dost Edinmeleri Biz kadınlar arkadaşlığa dostluğa erkeklere oranla daha fazla önem veriyoruz sanırım...Dostluk bizim için hayatımızda çok önemli yere sahip...Bulduğumuz dostumuzu sırdaşımızı kaybetmek istemiyoruz...Dostlarımızı gözde arkadaşlarımızı hayatımızda bambaşka yerlere koyuyoruz....Dost Kazanmak çok zor kaybetmek ise çok kolay bişeydir...

Sayfayı Paylaş