gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

gerçek dost

Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

İnsanlar nedense hep kusur bulmak için varlar sanki... Gerçek dostsa zor bulunuyor..

Sokrates bir ev yaptirmis nasilsa;
    Es dost baslamis kusur bulmaya:
    Kimi icini begenmemis:
    Kizmayin ama demis;
    Saniniza layik degil odalari.
    Kimi cephesine catmis:
    Karsidan gorunus berbatmis.
    Hepsine gore de cok darmis bu ev.
    Kim sigarmis bu kulubeye?
    Koca Filozof: Ah, demis, keske bu evin
    alabilecegi kadar
    Gercek dostum olsa !
    Sokrates'in sozu yerinde;
    Bir ev dolusu gercek dost nerede?
    Sozde herkes dost, ama gel de inan.
    Dosttan bol sey de yok dunyada,
    Dosttan az sey de.

La Fontaine

gerçek dost konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. dost

dost

Dost dediğin radikal olmalı; Sevilecek biri olmadığın zamanlarda bile seni sevmeli... Sarılanacak biri olmadığın zamanlarda bile sana sarılmalı... Dayanılmaz olduğun zamanlarda bile sana dayanmalı... Dost dediğin fanatik olmalı; Bütün dünya seni üzdüğünde sana moral vermeli, Güzel haberler aldığında seninle dans etmeli, Ve ağladığında, seninle ağlamalı... Ama hepsinden daha çok...
  2. Gerçek dost bu

Gerçek dost bu

Gerçek Dostluk Bu Günün birinde iki dost varmış her ikisi de çok iyiymiş ama biri saf diğeri ise kurnaz ve açık gözlüymüş.Açık gözlü olan dostun şirketi batmış ve dostundan para istemiş bana borç para verir misin dostu ne demek sen benim en iyi dostumsun demiş ve bütün servetini vermiş.Aradan günler geçmiş açık göz olan işlerini büyütmüş işlerinde ilerlemiş ve dostunun yanına gitmiş senden...
  3. **gerçek dost**

**gerçek dost**

gerçek dost ile ilgili söyleşi gerçek dostluk ile ilgili söyleşi dostluk resimleri söyleşiler Mevlana ve bir öğrencisi, dostluğun ve arkadaşlığın konu edildiği bir söyleşiden çıkmışlar, yolda birlikte yürüyorlardı. Biraz ileride yolun kenarında, iki köpeğin koyun koyuna sokulmuşlar, birlikte uyumakta olduklarını gördüler. Öğrencisi, biraz önceki söyleşinin de etkisi altında kalarak, bu...
  4. Gerçek dost nasıl anlaşılır ?

Gerçek dost nasıl anlaşılır ?

Hep birisinin benim gerçek dostum olup olmadığını merak eder dururum. Hani eskiler " kavgada anlarsın " yada " darda kalda gör " gibi cümleler kurup duruyorlar kızlar. Bir kişinin gerçek dostum olup olmadığını tam olarak günümüz şartlarıda göz önünde bulundurulduğunda nasıl anlarım. Ne yapayım nasıl deneyeyim. Teşekkür ediyorum kolay gelsin.

Sayfayı Paylaş