gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Gerçek turkuaz taşı nasıl anlaşılır kızlar ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Burcumun taşı turkuazmış, ben de bir turkuaz taş almak istiyorum üstümde taşımak için ama her yerde turkuaz taşı diye taşlar satılıyor. Fiyatlar ise farklı farklı.Ben gerçek turkuaz taşını nasıl ayıracağım ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Oldukça değerli ve pahalı bir taştır. Bu sebeple piyasada sahte ve taklitleri aynı isim altında satılır. Sıkıştırılmış firuze sıkça satılır. Gerçeğine göre daha koyu mavidir var gerçeğinde görülen doğal damarlar bunda görülmez daha homojen bir dağılım gösterir. Gerçek firuze maviyle yeşil arası bir renge sahiptir. En değerlileri gök mavisi ve iç damarsız olanıdır.

Turkuazın Kimyasal Özellikleri:

Sertlik Derecesi : 5 - 6
    Kimyasal Yapısı : CuAl6(PO4)4(OH)8•4H2O
    Özgül Ağırlığı : 2,6 - 2,8
    Burçlar : Boğa, Yay
    Çakralar : Boğaz

Firuzenin ve Turkuazın Hastalıklarda Kullanım Alanları:
    Sindirim sorunları için; kemer tokası, bileklik ya da yüzük olarak kullanılabilir.
    Tansiyonu düzenler ve kalp hastalıklarına iyi gelir.

Turkuazın metafiziksel ve psikolojik etkileri

Takı olarak, hergün kullanılabilecek bir taştır. Özellikle gümüş içine gömüldüğünde etkisi artar ve dengeyi sağlar.
    Nazara karşı etkilidir.
    Cinsel cazibeyi ve kadınlık özelliklerini artırır.
    Kaygıyı teskin eder.
    Hüzünlü insanların kederlerini gidermede, ya da bir olayın şokunu yaşayan kişileri o halden kurtarmada faydalıdır.
    Onlara, bu durumdaki kişilerin ihtiyacı olan huzur duygusunu verir.
    Kendisini taşıyan kişilerin iyileştirici güçlerini artırır ve bilgeliklerini artırmalarına yardımcı olur.

Gerçek turkuaz taşı nasıl anlaşılır kızlar ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gerçek dost nasıl anlaşılır ?

Gerçek dost nasıl anlaşılır ?

Hep birisinin benim gerçek dostum olup olmadığını merak eder dururum. Hani eskiler " kavgada anlarsın " yada " darda kalda gör " gibi cümleler kurup duruyorlar kızlar. Bir kişinin gerçek dostum olup olmadığını tam olarak günümüz şartlarıda göz önünde bulundurulduğunda nasıl anlarım. Ne yapayım nasıl deneyeyim. Teşekkür ediyorum kolay gelsin.
  2. Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Bal Nasıl Anlaşılır?

Hakiki bal nasıl anlaşılır Hakiki balı nasıl anlarız Kahvaltı sofralarından eksik edilmemesi gereken bal ne yazık ki ticaretin kurbanı oluyor ve katkı maddeleriyle yapılarak marketlerde ki yerini alıyor melekler . Bizim yapmamız gereken ise bal üreticilerinin hakiki balı nasıl ayırt edebileceğimiz konusunda bizlere verdikleri bilgilere dikkat etmek. İşte hakiki balı sahtesinden ayırt...
  3. Gerçek Ve Yalancı Doğum Sancısı Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Ve Yalancı Doğum Sancısı Nasıl Anlaşılır?

yalancı doğum sancısı nedir,yalancı doğum sancısı nasıl olur,doğum sancısı nedir,doğum sancısı nasıl olur,doğum yapacağımı nasıl anlarım,doğum sancıları hakkında bilgiler Doğum yapma tarihiniz yaklaştıkça, hamileliğin ortalarından beri hissediyor olabileceğiniz acısız ve sık olmayan sancıları bazen daha sık, birbirine oldukça yakın aralıklarla ve ağrı vererek sizi doğumun başladığı...
  4. Apandisit Ağrısı Nasıl Anlaşılır?

Apandisit Ağrısı Nasıl Anlaşılır?

apandisit ağrısı nasıl olur, apandisit ağrısı nasıl anlaşılır,apandisit nasıl fark edilir,apandisit ağrısı neden olur, apandisit ağrısı hakkında bilgiler, Apandist, hem erken hem de kadınlarda bulunan bir organdır. Organın asıl adı Apandis (Appendix vermiformis) olarak isimlendirilmekte ve apandisit terimi ise apandisin iltihaplanması durumunda kullanılmaktadır. Apandis konum olarak karın...
  5. Gerçek doğum sancısı nasıl anlaşılır ?

Gerçek doğum sancısı nasıl anlaşılır ?

Bir anne adayının heyecanla beklediği gündür. Kimi zaman korkar doğumdan ama minik bebeğini eline almak ister. Anne adayları bebeklerini dokuz ay on gün boyunca içlerinde muhafaza eder ve doğacağı günü sabırsızlıkla beklemektedir. Dokuz ay boyunca anne doktorun belirlediği tarihler arasında muayenelere gitmektedir. Doğum günü bizzat doktor tarafından belirlenir ve muayeneler sıklıkla kontrol...

Sayfayı Paylaş