gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

gerçek yakamozu biliyormuydunuz?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Yakamoz buymuş, önceden bilen var mıydı?

Ben hayatimda ilk kez bir YAKAMOZ resmi goruyorum.
    Sizlerin de ayni resmi gormek isteyebileceginizi dusundum... Nedense herkes yanlis bilir, Yakamoz Ayin isiginin suya, denize vuran savki degildir. Onun adi ayin savkidir.Yakamoz aksine Ay olan gecelerde olmaz.. Yakamoz bir canlidir, latince ismi Noctiluca Milliaris olan bu canli ayni bir ates böceginin denizde yasayan versiyonudur.

gerçek yakamozu biliyormuydunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yakamoz

yakamoz

Genellikle yanlış bilinen "Yakamoz" ayışığının suya, denize vuran yansıması değildir. Yakamoz bir canlıdır, latince ismi Noctiluca Milliaris olan bu canlı, bir biçimde ateş böceğinin denizde yaşayan versiyonudur. Luminisens maddesini vücudunda barındıran bu canlıya dokunulduğunda bir ışık saçar. Bu canlı bir planktondur, yani milimetrik boyutlarda bir canlıdır. Bunlardan...
  2. Biliyormusunuz...?...

Biliyormusunuz...?...

Biliyormusunuz...?... » Arıların bazı çiçeklerden yaptığı balların zehirli olduğunu,bu zehrin arıları etkilemediği için arıların bu çiçeklerden de nektar topladıklarını, ancak yaptıkları balın insanları zehirlediğini ve bu zehirli bala deli bal dendiğini, » Çiftçilere zarar veren böceklerden bugün bilinen bir milyon civarında böcek türü olduğunu, tüm böcek türlerinin sayısının ise 10...
  3. Yakamoz

Yakamoz

Su içinde ışık biriktirebilen tekhücrelilerin total yansıma halınde ışıldaması Biolumunicence
  4. yakamozlar

yakamozlar

Denizler ülkesinde bir kadın yaşarmış,denizin dalgalarını her seyrettiğinde dünyanın tam olması gerektiği yerinde olduğunu düşünürmüş. Küçük dünyasında mutluymuş kendine göre… Tutkunmuş maviye birde martılara… Yeşil ve mavi iç içe çıplak ayak gezermiş kumsalda… Ovalar ülkesinde bir adam yaşarmış. Toprak yanığı yüzü güldüğünde gözlerinin içi gülermiş. Ovalar ülkesinden çıkmak zorunda kalmış...
  5. Ünlülerin Gerçek Yaşlarını Biliyormusunuz

Ünlülerin Gerçek Yaşlarını Biliyormusunuz

yusuf güney resimleri yusuf güneyin fotoğrafları güney fotoğrafları oya germen gönül yazar Ünlülerin yaşları hiç ilerlemez özellikle bayanların :D:D Ama benden kaçmaz bütün ünlülerin gerçek yaşlarını araştırdım buldum ve sizlerinde öğrenmesi için ekliyorum arkadaşlarım.. Seda Sayan'dan Hülya Avşar'a, Sezen Aksu'dan Nilüfer'e, genç kızların yeni gözdesi Murat Dalkılıç'tan Polat Alemdar'a...

Sayfayı Paylaş