gebe
 1. BEYZA21

  BEYZA21 Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  13.904
  Beğenilen Mesajlar:
  1.949
  Ödül Puanları:
  113

  Geri Çekilme Yöntemi Hamilelikten Korurmu?

  Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

  geri çekilme yöntemi nedir,geri çekilme yöntemi gebelikten korurmu,geri çekilme yöntemi hamilelikten korurmu,geri çekilme yöntemi hakkında bilgiler gg.jpg

  Dışarı boşalma nedir?
  Dışarı boşalma veya tıp dilinde “coitus interruptus” denilen yöntem özellikle genç çiftler arasında çok emniyetli bir yöntem olmamasına rağmen hala sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Geri çekme yöntemi olarak da bilinir.
  2008 yılında Avrupa’da yapılan bir araştırmaya göre hala çiftlerin %4 ü tarafından ana doğum kontrol yöntemi olarak kullanıldığı tespit edilmiştir. Kendi gözlemlerimize göre bu oran Türkiye’de çok daha fazladır.

  Burada amaç kadın vaginası içine meninin iletilmesinin engellenmesidir. Bu nedenle “dışarı boşalma” yerine “geri çekme” belki olayı daha iyi izah eden bir terim olabilir. Burada amaç erkeğin ejekulasyonu, yani meninin gelme anından önce durumu anlayıp, penisi vagen dışına çekmesidir. Dışarda boşalma olabilir veya olmayabilir. Tamamı ile güvenli bir metod değildir, ancak başka hiçbir metodun uygulanmasının mümkün olmadığı durumlarda hiçbir korunma olmamasından daha iyidir.
  Eğer kısa süre içinde yeniden ilişki olacak ise ve yeniden “geri çekme” yöntemi uygulanacak ise, erkeğin tuvalete gitmesi ve idrar kanalı içinde bulunabilecek meninin atılmasını sağlaması şarttır. Gene penisi ve etrafını yıkamak gerekir. Kadın eğer üzerinde ve özellikle cinsel bölgeler çevresinde meni bulaşması olmuş ise mutlaka yıkanıp temizlenmelidir. sperm şaşılacak kadar dayanıklı bir hücredir. Bazen bu bulaşıklardan bile gebelik olabilir. Bakire olup, hiç tam cinsel ilişkiye girmemiş pekçok kadın istemeden gebe kalabilmektedir.

  Sorunlar
  Bir doğum kontrol yöntemi olarak güvenilir değildir. Hiçbir şey yapamıyorsanız, hiç yoktan iyidir mantığı ile uygulanabilir.
  Pekçok erkek için ejekulasyon (boşalma) zamanını kestirip, zamanında geri çekilmek kolay değildir.
  Asıl boşalma öncesinden penis ucuna kadar gelen az miktarda sıvıda da kadını gebe bırakabilecek kadar sperm olabilir.
  **** tam ortasında kesintiye uğrar ve bundan çift rahatsızlık duyabilir. Bu nedenle düzenli kullanılmaya müsait bir kontrol yöntemi değildir.

   
Geri Çekilme Yöntemi Hamilelikten Korurmu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Geri çekilme yöntemi ile hamile kalma riski kaçtır hamile kalınırmı?

  Geri çekilme yöntemi ile hamile kalma riski kaçtır hamile kalınırmı?

  Geri çekilem yöntemi ile hamile kalınırmı kalma riski yüzde kaçtır arkadaşlar
 2. Geri çekilme kaç ay koruma sağlar

  Geri çekilme kaç ay koruma sağlar

  Geri çekilme yöntemi kaç ay koruma sağlar.
 3. GEri çekilme yöntemi ile hamilelik yaşayanlar

  GEri çekilme yöntemi ile hamilelik yaşayanlar

  kızlar ben mayıs 12 de adet oldum 15ınde temzlendm 17sınde esımle gerı cekme yontemıyle ılıskıye gırdık esım bosalmadgnı soyluyor bnmde 2 gundr kasıklarmda batma gıbı hafıf bı agrı var ama baska belırtısı yok hamıle olabılırmıyım
 4. İlişkide geri çekme yöntemi

  İlişkide geri çekme yöntemi

  ilişkide geri çekme yöntemi nedir,ilişkide geri çekme yöntemiyle hamile kalınırmı,ilişkide geri çekme yöntemiyle hamile kalanlar,geri çekme yöntemiyle kazayla hamile kalanlar,geri çekme yöntemi ve gebelik hakkında bilgiler En eski aile planlaması yöntemidir. İlişki sırasında erkek boşalmadan önce penisi vajinadan çıkarıp dışarıya boşalmaktadır. İstenmeyen gebeliklerin büyük kısmı bu...
 5. Geri çekilme yöntemiyle hamile kalınırmı?

  Geri çekilme yöntemiyle hamile kalınırmı?

  geri çekilme yöntemi nedir,geri çekilme yöntemi gebelikten korurmu,geri çekilme yöntemiyle hamile kalanlar,geri çekilme yöntemi ve gebelik hakkında bilgiler Geri çekme yönteminin kontrolü erkeklerdedir. Güvenilir olması; erkeğin kontrollü olması, cinsel ilişkideki tecrübesi yani penis vajinanın içindeyken boşalmamasına bağlı olmaktadır. Erkek için de bu yöntem zordur. Çünkü boşalma...

Sayfayı Paylaş