gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

German Shepherd (Alman Kurt Köpeği)

Konu, 'Kedi ve Köpek Bakımı' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

alman kurtları alman kurt köpekleri kurt köpekleri köpeği köpeği [​IMG] German Shepherd (Alman Kurt Köpeği), dünyada en çok ilgi gören ve en çok beslenen bir cinstir. Bunun başlıca nedenleri, eğitiminin kolaylığı, zeki ve uysal oluşudur. Çok uzak ataları arasında kurtların da bulunması nedeniyle A.Kurt Köpeği denen bu köpekler, koyun sürülerinde, çoban köpeği olarak uzun yıllar hizmet etmiştir. Özellikle Alman ordusunun çeşitli bölümlerinde yararlanıldı. İkinci Dünya Savaşı sonrası askerler tarafından Amerika ve İngiltere'ye götürülerek buradan tüm dünyaya yayıldı. Bugünse özellikle suç vakalarında ne kadar önemli bir görev yerine getirebildiği kanıtlanmış durumdadır. Sık, kısa ve sert tüylüdür. Siyah, siyah-sarı hareli, gri rengi vardır. Yüksekliği erkeklerde 60-65 cm., dişilerde 55-60 cm.dir. Ağırlık 30-35 kg.ı bulur.

German Shepherd (Alman Kurt Köpeği) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. evinize köpek almadan önce..

evinize köpek almadan önce..

Köpek almadan önce aşağıdaki sorulara olumlu yanıtlar verebilmelisiniz, bu sorulara olumlu yanıtlar vermediğiniz, sonuçları üzerinde şüpheye düştüğünüz sürece köpeğinizi elden çıkarma olasılığınız her an bulunmaktadır, kendinizden emin değilseniz böyle bir durumda kalmamak için lütfen köpek almayın ve köpeğin sahip değiştirmesinin onun hayatı boyunca başına gelebilecek en kötü şey olduğunu...
  2. Yakışıklı Alman Kurdumla çiftleşecek dişi kurt arıyorum.

Yakışıklı Alman Kurdumla çiftleşecek dişi kurt arıyorum.

eşek çiftleşiyor kurt çiftleşmeleri kurt çiftleşmesi kurtların çiftleşmesi Merhaba arkadaşlar, Bir alman kurdum var iki buçuk yasında. uzun zamandır çiftleşmek istiyor ve ben ona bir eş bulamadım. kısırlaştırmaya da çok karşıyım. lütfen bana yardımcı olun.. yakınınızda,arkadaşlarınızda dişi alman kurdu varsa ve çiftleştirmek isterlerse yazın bana lütfen.
  3. Alman Çoban Köpeği

Alman Çoban Köpeği

alman çoban köpeği özellikleri alman çoban köpeği bakımı temel ÖzellikleriAlman çoban Köpeği, Alsatian diye de tanınır. Gösterişli, dengeli ve çok güçlü bir köpektir. Kararlı, vefalı, efendisi ve çocuklara karşı sevgi duyan, öteki hayvanlara karşı hoşgörülü, yabancılara karşı uyanık ve kolay eğitilebilir bir ırktır. Neler Yapar? ---cög---unlukla iş köpeği olarak kullanılan Alman çoban köpeği...
  4. Alman çoban köpeği

Alman çoban köpeği

çobanköpekleri Alman çoban köpeği... Alman Çoban Köpeği'nin ırk oluşumu 1899 yılında Max Emil Friedrich Von Stephanitz adlı süvari subayı ile başlar. 19.yy Almanya'nın kırsal bölgelerinde ve çiftliklerde farklı tipte çoban köpekleri kullanılıyordu. Ancak bu ırklardan ikisi bugünkü Alman Çoban Köpeği'nin ortaya çıkışında ve geliştirilmesinde etkin rol oynamıştır. Bunlardan birisi Thuringia'nın...
  5. Alman Çoban Köpeği

Alman Çoban Köpeği

Temel Özellikleri Alman çoban Köpeği, Alsatian diye de tanınır. Gösterişli, dengeli ve çok güçlü bir köpektir. Kararlı, vefalı, efendisi ve çocuklara karşı sevgi duyan, öteki hayvanlara karşı hoşgörülü, yabancılara karşı uyanık ve kolay eğitilebilir bir ırktır. Neler Yapar? ---cög---unlukla iş köpeği olarak kullanılan Alman çoban köpeği korkusuz, dikkatli ve zekidir. Cesur, neşeli,...

Sayfayı Paylaş