gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Gilaburu ve Safra Kesesi

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Gilaburunun Safra Kesesine faydaları, Gilaburu Safra Kesesi yararları

Ülkemizde pek fazla bilinmeyen şifalı bitkilerden gilaburu meyvesinin safra kesesine faydaları hakkında ki bilgilerimiz şöyle melekler :)

Gilaburu meyvesi safra kesesi hastalıkları ile bazı karaciğer hastalıklarına da iyi gelmektedir.

Gilaboru meyvesi, halk arasında böbrek hastalıklarının tedavisinde ve böbrek taşının düşürülmesinde yaygın olarak kullanılır. Böbrek taşlarının bütün cinsleri asılları itibarıyla suda çözünmeyen kalsiyum tuzu olup bu tuz oluşumunu yerinde eritecek bir ilaç bulunmadığından dolayı lazer, ses dalgası vs. gibi yollarla böbrek taşı fiziksel olarak parçalanıp yerinden oynatılarak düşürülmeye çalışılmaktadır (diğer bir yöntem açık operasyondur). Ve bu yöntemler hastaya aşırı ağrı- sancı vermenin yanında kalıcı yan tesirleri olan yöntemlerdir. Gilaboru ise böbrek taşını, diğer usullerde ( lazer. vs. ) olduğu gibi; fiziksel parçalama yöntemi ile değil kimyasal çözünme ile yok ettiğinden dolayı ne taş çözünürken nede idrar ile birlikte atılırken hasta ağrı sancı hissetmez. Taşın oluşum süreci tersine işleyerek, taş tamamen erir ve idrar ile birlikte kimyasal madde olarak atılır. 1 kür (8 kg ) gilaboru 1 hafta içerisinde 6 - 8 mm böbrek taşı eritebilmektedir. Taş 8 mm den büyük ise her 8 mm için bir kür düşünülmelidir. Gilaboru ayrıca böbrek tembelliğine ve bazı cins böbrek kistlerine de iyi gelmektedir.

Gilaburu ve Safra Kesesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. safra kesesi hastalıklarında diyet ve beslenme

safra kesesi hastalıklarında diyet ve beslenme

safra kesesi ameliyatı sonrası diyet safra kesesi alındıktan sonra beslenme ameliyatı sonrası beslenme dikkat edilmesi gerekenler nasıl olmalı Karaciğer hastalarıyla safrakesesi hastaları genellikle kanştırılır. Birbirine benzemekle birlikte, karaciğer hastalıkları ile safrakesesi hastalıkları ayırt edilmelidir. Öncelikle, bu hastalıkların nedenleri farklıdır. Buna ek olarak, hastalıklann ilaç...
  2. Gebelik ve safra kesesi taşları

Gebelik ve safra kesesi taşları

arkadaşlar dün doktordan safra kesesi icinde cok sayıda taş varmış amaliyat olmamı söyledi ama ben olmak ıstemıyom korkuyorum bırde sezeryan olan daha once acık amalıyat olurmuş bılgınız varmı doğal yolla eritmek istıyom şimdı sahra kesesinde taş olunca hamile kalırsam ne olur taşı olupta hamıle olan arkadaşlar lutfen yardımcı olun doğalyolla nasıl eritilir acaba boyle raatsızlığı olan...
  3. safra kesesi tasi ve iltihabi

safra kesesi tasi ve iltihabi

merhaba ben su anda kuveyt te yasiyorum.bana yardimci olursaniz cok sevinirim buradaki saglik kurumlari cok randimanli calismiyo oyuzden ben ve esim ozel bir hastanede ultrason cektirdik bunun sonucunda safra kesemde tas ve cok yogun enfeksiyon oldugunu soylediler.daha sonra bu sonuclari buradaki devlet hastanesinin dahiliye ve uroloji doktoruna gosterdik o da agumentin 1000 mg lik verdi 14...
  4. Safra kesesi olmadan yaşanırmı?

Safra kesesi olmadan yaşanırmı?

Safra kesesi, ana safra kanalının yanında bir kesedir. Ortalama 7-10 cm uzunluğunda, 30-50 ml. safra içerecek büyüklükte bir organdır. Ancak tıkandığında bunun üzerinde bir büyüklüğe ulaşabiliyor. Safra kesesi içi boş bir torba şeklindedir ve karaciğerin hemen altında yer alır. Sindirim açısından önem taşıyan bir organdır. Safra kesesi yaşam kalitesini yükselten, ancak yaşamı sürdürmek için...
  5. Safra kesesi taşının yol açtığı tıkanmalar

Safra kesesi taşının yol açtığı tıkanmalar

Safra kesesi, ana safra kanalının yanında bir kese. Ortalama 7-10 cm uzunluğunda, 30-50 ml. safra içerecek büyüklükte bir organ. Ancak tıkandığında bunun üzerinde bir büyüklüğe ulaşabiliyor. Dolayısıyla alınması vücutta bir eksikliğe de yol açmıyor değil mi? Evet, ama tabii ki bir hastalık varsa ve bir soruna neden oluyorsa alınmasında bir sakınca yok. Yoksa durup dururken bazı organlar...

Sayfayı Paylaş