gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Gine Bissau Başkenti Neresi

Konu, 'Çöplük' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Gine Bissau Başkenti Neresi arkadaşlar bu sorumun cevabını bilen varsa bu sayfaya bekliyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Gine Bissau Başkenti 'nin Adı Nedir

Gine Bissau Başkenti Bissau'dur.

Gine Bissau Cumhuriyeti, bir Batı Afrika ülkesidir.

Batısında Atlas Okyanusu vardır, Gine ile Senegal arasında yer alır ve Afrika'nın en küçük ülkelerindendir. 12 00 Kuzey enlemi,, 15 00 Batı boylamı arasında yer alır.

Eskiden Portekiz sömürgesi idi ve Portekiz Ginesi olarak biliniyordu. Verdiği silahlı mücadeleyle PAIGC önderliğinde bağımsızlığını kazandıktan sonra Gine Cumhuriyeti ile karıştırılmamak için başkenti Bissau'nun ismi eklenerek ülkenin ismi Gine Bissau oldu.

Gine Bissau Başkenti Neresi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gine Bissau

Gine Bissau

Gine Bissau Coğrafi Verileri Konum: Batı Afrika'da, Atlas Okyanusu`na bakan ülke, güney ve doğuda Gine, kuzeyde Senegal ile çevrilidir. Coğrafi konumu: 12 00 Kuzey enlemi,, 15 00 Batı boylamı Haritadaki konumu: Afrika Yüzölçümü: 36,120 km² Sınırları: toplam: 724 km sınır komşuları: Gine 386 km, Senegal 338 km Sahil şeridi: 350 km İklimi: tropikal; genellikle sıcak ve nemli; Haziran -...
  2. Norveç'in Başkenti Neresidir

Norveç'in Başkenti Neresidir

Norveç'in Başkenti Neresidir ? Kızlar Norveç'in Başkenti Neresi şayet biliyorsanız bana Norveç'in Başkentini yazın :)
  3. İtalya Başkenti Neresi

İtalya Başkenti Neresi

İtalya Başkenti Neresi lütfen biliyorsanız İtalya Başkenti Neresiyse yazın.
  4. San Marino Başkenti Neresi

San Marino Başkenti Neresi

San Marino Başkenti Neresi arkadaşlar sorumun cevabını verecek olana şimdiden tşklerimi sunuyorum.
  5. Zambiya Başkenti Neresi

Zambiya Başkenti Neresi

Zambiya Başkenti Neresi sorumun cevabını verene çok tşk ederim.

Sayfayı Paylaş