gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Gingko Biloba ilacı hakkında bilgi verirmisiniz

Konu, 'K.B.B Tedavisi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ginko globa ginkgo biloba ilac ginkgo biloba ilacı gingo globa gıngo bloba Cevap 22: Tinnitusu etkin olarak bastıran ve anlamlı bir yan etkisi olmayan ideal bir ilacın bulunması için araştırmalar sürüyor. Denenen birçok madde arasında bir Çin ağacının ekstresi, Gingko Biloba Ekstresi dikkat çekmektedir. Ülkemizde bu ilaç “Tebokan” ve “Craton” adları altında tablet ve damla biçimlerinde üretilmektedir. Bu ilacın Tinnitus üzerine etkisini bildiren çeşitli yazılar değişik ülkelerde yayınlanmıştır. Bu yazıların sonuçları, ilacın tinnitusu : a. Hiç etkilemediği
    b. Çoğalttığı
    c. Daha tahammül edilir biçime getirdiği
    d. Azalttığı
    e. Tamamen yok ettiği
    şeklinde farklılıklar göstermektedir.
    Gingko’nun tinnitusu etkileme mekanizmaları bilinmemektedir.
    Hayvanlar üzerinde yapılmış deneyler Gingko’nun işitme sisteminde :):):):)boik aktiviteyi azalttığını göstermiştir. Tinnitusun, işitme sistemindeki yerel bir :):):):)bolik aktivite artışıyla birlikte olduğu yönünde görüşler vardır. Gingko, :):):):)bolik aktiviteyi azaltırken tinnitusun azalmasına da yardımcı olabilir.
    Gingko, kalsiyum homeostazını da artırır. P. Jastreboff’a göre kalsiyum homeostazı da tinnitusunun oluşmasında rol aldığı için Gingko’nun bu yönden etkili olabileceği düşünülebilir. P. Jastreboff, düzenlediği hayvan deneylerinde salisilat ile tinnitus oluşturmuş ve Gingko’nun dozuna bağlı bir tinnitus azalması yapabileceğini ileri sürmüştür.
    J.Vernon, yürüttükleri çalışmaların sonucunda Gingko Biloba’nın kronik tinnitus üzerinde hiç etkisi olmadığını bildirmiştir.
    Bizim hastalarımız arasında da, tinnitus tedavisi için hekimlerce verilen bu ilacı aylarca kullandıktan sonra yararlandığını belirten bir kişi bile yoktur.
    Günümüzde, tinnitusun tedavisinde yararlı olduğu gösterilmedikçe, hiç bir ilacın tinnitus tedavisi için kullanılmaması en doğru davranıştır.

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Gingko Biloba ilacı hakkında bilgi verirmisiniz
    emeğine sağlık canım

Gingko Biloba ilacı hakkında bilgi verirmisiniz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Japon Eriğinin Faydaları (Gingko Biloba)

Japon Eriğinin Faydaları (Gingko Biloba)

Japon Eriği (Ginkgo Biloba) yararları ginkgo biloba faydaları japon eriğinin yararları Yurdumuzda pek fazla tanınmayan bir meyveden bahsedeceğiz sizlere melekler ; Japon eriği (Gingko Biloba). Bakalım bu meyvenin faydları nelermiş ? :tik: Devamlı dikkat gerektiren veyayoğun ve stresli işlerde çalışanların; dikkat, enerji ve performansını arttırmak için önerilmektedir. Stresten veya yoğun...
  2. evernote hakkında bilgi verirmisiniz

evernote hakkında bilgi verirmisiniz

Selamlar. Akıllı telefonlarda kullanılabilen evernote uygulaması hakkında bilgiler arıyorum yardım edecek biri var mı?
  3. Veda haccı hakkında bilgi verirmisiniz

Veda haccı hakkında bilgi verirmisiniz

Selamlar. Ben Peygamber Efendimizin veda haccıyla ilgili bilgi alamk istiyorum forumunuzda varsa.. Teşekkürler şimdiden :)
  4. Nevruz hakkında bilgi verirmisiniz

Nevruz hakkında bilgi verirmisiniz

Nevruz nedir? Neden kutlanır? Ne bayramıdır? Hiç fikrim yok bilgi verirseniz sevinirim..
  5. cumhurbaşkanının görevleri hakkında bilgi verirmisiniz?

cumhurbaşkanının görevleri hakkında bilgi verirmisiniz?

Merhaba.Ben cumhurbaşkanının görevlerini araştırıyorum, hoca ödev verdi.Bu sayfaya yazabilirmisiniz ? Lütfen :)

Sayfayı Paylaş