gebe
  1. melek plus

melek plus Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    8

Giresun melekleri

Konu, 'Memleket Melekleri' kısmında melek plus tarafından paylaşıldı.

Giresun lu arkadaşlarımız varmı acaba onlar la tanışmak konuşmak isterim bende bir giresun lu olarak [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG]

2. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Giresunluyumm :D

3. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
  4. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
  5. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    cok güzel fotoğraflar ellerinize sağlık :)

6. melek plus

melek plus Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    sağolun arkadaşlar sizleri tanımakta ayrı bir güzellik yinede bekliyorum giresun lu arkadaşlarımı benim içinde yer ayrımı yok AuSSie-AnGeL hoş geldin sefa geldin sayfama ilkimsu sana da teşekkürler sende hoşgeldin

7. melek plus

melek plus Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    benim memleketim mahallem [​IMG][​IMG]

8. melek plus

melek plus Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    [​IMG][​IMG]
    OKULUN TARİHÇESİ :
    Okulumuz 1950 yılında Giresun Merkez Osmaniye Köyü’nde tek derslikli olarak Eğitim öğretime açılmıştır. Zamanla öğrenci sayısının artması nedeniyle 1974 yılında mevcut binaya alt katı bodrum olarak kullanılmak üzere iki dershane daha açılmış ve eğitim öğretime bir süre böyle devam edilmiştir. İlerleyen zamanlarda köy nüfusunun artmasına paralel olarak öğrenci sayısı da artmış ve bodrum olarak kullanılan iki bölümden 1992 yılına kadar sınıf olarak yararlanılmıştır.Bu tarihten sonra bölgedeki göç ve standart kadro uygulaması nedeniyle bir süre okulumuzda eğitim öğretim üç şube olarak devam etmiştir.

1993 yılında merkez Osmaniye, Gedikli ve Melikli Köyleri birleşerek ‘Çaldağ’ adı altında belediye kurmaları sonucu okulumuzun adı da 1995 yılında ‘Çaldağ İlköğretim Okulu’ olarak değiştirilmiştir.O günün Belediye Başkanı Nejdet YİĞİT ve yöre halkının gayretleri ile kısa sürede okulumuzun yeni binası yapılmış ve 1995-1996 Eğitim Öğretim yılında dönemin Giresun Valisi İsmail GÜNİNDİ ve Milli Eğitim Müdürü Adil AKGÜN tarafından eğitim-öğretime açılmıştır.

burasıda benim okulumdu orta okulumu burada okudum ve diyer 3 kardeşim burada okudum mezun oldular şimdi bir erkek kardeşim okuyo burada

Son düzenleme: 26 Eylül 2010
  9. melek plus

melek plus Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    giresun gazi caddesi en çok gezdiğim yer
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

dilek kalmak bunu beğendi.
  10. melek plus

melek plus Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    yer çileği [​IMG]

bir arkadaşım merak ediyodu ekledim canım resmini bakarsın burada

11. melek plus

melek plus Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    bu da giresun'un yöresel yemekleri kimi arkadaşlarımıza değişik gelebilir

12. melek derya

melek derya Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    bende gıresunluyum ve cok ozledım memleketımı 4 aydır gurbetteyım muglada ama gıresun ıcın bıtıyorum cok sevıyorum bır nebzede resımlerle gıderdım hasretımı

Giresun melekleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Giresun!

Giresun!

giresunun ünlüleri giresun ünlüleri giresun doğumlu ünlüler karadeniz bölgesinin halk oyunları
  2. Giresun Üniversitesi

Giresun Üniversitesi

Üniversitemizin temeli 1962 yılında Kız Öğretmen Okuluyla atılmıştır. 1976 yılında Eğitim Enstitüsüne dönüştürülmüş, 1982 yılında iki yıllık Eğitim Yüksekokulu olarak KTÜ Fatih Eğitim Fakültesine bağlanmıştır. 1992 yılında da Eğitim Fakültesi halini almıştır. 1976 yılında MEB’na bağlı olarak açılan Meslek Yüksekokulu, 1982 yılında KTÜ Rektörlüğüne bağlanmıştır. Sağlık Yüksekokulu 1992...
  3. Giresun Karşılaması

Giresun Karşılaması

davul zurna giresun karşılaması giresun davul zurna karadeniz karşılama çandır karşılaması oyunu Karadeniz Bölgesi halk oyunları bazı ince ayrıntı farklılıkları dışında genelde birbirine benzerler. Bölge halkı kıyısında yaşadığı deniz gibi hareketli ve coşkundur.Oyun ve türküleri de kendilerine uygundur.Giresun oyunları içinde en önemlisi Giresun Karşılaması ve horondur. Horonu erkekler yine...
  4. Giresun Tarihi

Giresun Tarihi

Denize doğru uzanan ve karşısında Doğu Karadenizin yegâne adasının (Giresun adası, Aretias, Ares, Areos Nesos, Puga) bulunduğu bir yarımadanın üzerinde yer alır. Yarımadadaki kale yerleşmenin çekirdeğini oluşturmuştur. Eski adı Kerasus olup bugünkü adı da bu kelimeye dayanır. Kerasusun civarda bol miktarda yetişen kirazdan geldiği rivayet edilir. Bir başka kaynağa göre bu isim, yarımadanın...
  5. giresunda yaşayan melek yokmu aranıza ?

giresunda yaşayan melek yokmu aranıza ?

ben aslen erzincanlıyım ama burda yaşadığım için buralı oldum artık aranıza varsa görüşmek isterim..

Sayfayı Paylaş