gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Gişelerde direnişin galibi OGS ve KGS

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Hükümetin yüzde 4’lük zam teklifine karşılık en düşük memur maaşının 1000 YTL’ye yükseltilmesini isteyerek masadan kalkan Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Yapı Yol-Sen üyeleri, dün Kurtköy ve Mahmutbey gişeleri ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde iş yavaşlatma eylemi yaptı. 12.00-14.00 saatleri arasında 9 adet nakit gişesinin bulunduğu Mahmutbey Gişeler’de yapılan eylem, 5 adet OGS ve 5 adet KGS gişesi nedeniyle etkili olamadı. 5 gişenin açık olduğu eylem süresince normalde 10 saniyede bir aracın geçtiği gişelerden 40 saniyede bir araç geçti. Sekiz saatlik çalışma sırasında 400-600 araç sürücüsünden 3-12 bin YTL para toplayan gişe memuru aylık 650 YTL maaş ve 120 YTL ek ödeme alıyor. Günlük ortalama 127 bin YTL para toplanan Mahmutbey Gişesi’nde, giriş gişeleriyle birlikte toplam 32 gişe bulunuyor.

Hürriyet

Gişelerde direnişin galibi OGS ve KGS konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İlk ßaş Kaldırış, İlk Direniş!!

İlk ßaş Kaldırış, İlk Direniş!!

İlk ßaş Kaldırış, İlk Direniş!! Kadın hareketinde 1987 yılının ayrı bir önemi var. Türkiye’de kadınların erkek şiddetine karşı ilk başkaldırısı bir grup feminist tarafından bu yıl içinde örgütlendi. Çankırı’da bir yargıç, “kadının sırtından sopayı, karnından sıpayı eksik etmemek gerekir” diyerek bir kadının boşanma talebini reddetmişti. Bu karar bir dizi eylemin de başlangıcı oldu. Dayağa...
  2. OGS kullananlar dikkat

OGS kullananlar dikkat

ogs ödeme noktaları ogs çeşitleri ceza yatırma ödeme yerleri ceza yerleri Karayolları, hesap bakiyesi yetersiz araç sahiplerinin OGS’lerini duyuru yapmadan iptal ediyor. Karayolları, hesap bakiyesi yetersiz araç sahiplerinin OGS’lerini duyuru yapmadan iptal etme uygulamasını başlattı. Cihazı iptal edilen araçlar kaçak geçmiş sayılıyor, ücretin 11 katını bulan ceza kesiliyor. 3.25 TL olan...
  3. Galiba

Galiba

Uzun zamandır görüşmüyorduk.aradım. Mutsuzluktan kalınlaşmış bir sesle açtı telefonu. Her zamanki hali, her zamanki sesidir diye düşündüm. Geç kalkmıştır, gece çok gülmüşlerdir falan ... " bir kayboluyosunuz ortalıktan, bir daha bulabilene aşk olsun!" dedim. Güldü yine şen şakrak. " hadi bu akşam gelin, susamlı simit yaparım, gevrek, mozaik pasta yaparım , sonr apatatesli börek...
  4. avatar gişede rekor kırdı

Meleklerim ben gidicem benden önce gidenler yazsın ben gidince size yorumlarımı sunacağım ama beğenileceğe benziyor. Sinemanın ödül avcısı yönetmenlerinden James Cameron'ın üzerinde yıllardır çalıştığı proje seyirciyle buluşuyor. Gerçek oyuncularla sanal kahramanları kusursuz bir şekilde buluşturmayı amaçlayan film, dünyalılar ile başka bir gezegende kendi kurallarına göre yaşayan Na'vi...
  5. KGS Kalkıyor Yerine HGS Geliyor !

KGS Kalkıyor Yerine HGS Geliyor !

hgs nedir kgs nedir Sevgili melekler, köprü ve otoyol geçişlerinde trafiği yavaşlatan unsurlardan biri olan KGS (kartlı geçiş sistemi ) artık kaldırılıyor ve yerine HGS (hızlı geçiş sistemi) getiriliyor. Konuyla ilgili detaylar şöyle... 8 milyon KGS kartın yerini HGS kartlar alacak. 5 liraya satılacak etiketler, binlerce PTT şubesinden alınabilecek. Büfelerde, marketlerde benzin...

Sayfayı Paylaş