gitar hakkında kısa bilgi

Konu, 'Müzik Aletleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

1. Misafir

Misafir Forum Okuru

gitar hakkında kısa bilgi gitar ile ilgili bilgiler ile ilgili kısa bilgi hakkında bilgiler Günümüzde gitar, tüm dünyada ve ülkemizde en çok ilgi gören çalgılardan birisidir. Oldukça uzun bir geçmişe sahip olan gitar, tarih boyunca çeşitli coğrafya ve uygarlıklarda çok değişik şekillerde kendisini göstermiş, zaman içerisinde çalgı yapısı, tel, akord sistemi, çalma teknikleri açısından gelişmesini sürdürerek günümüzün modern gitarına ulaşılmıştır. Günümüzde değişik model gitarlar klasik, geleneksel ve popüler tüm müzik türlerinde kullanılmaktadır. Kendine özgü ses renginin etkileyiciliği, pratik ve kolay taşınabilir çoksesli çalgı olması da ona duyulan ilgiyi çok daha arttırmaktadır.
    Ülkemiz konservatuvarlarında klasik gitar eğitiminin tarihi, standart bir orkestra çalgısı olmamasının da etkisiyle diğer çalgılara nazaran daha kısadır. Konservatuvarımızda klasik gitar eğitimi 1998-1999 öğretim yılı ile başlamıştır. Klasik Gitar Sanat Dalı eğitim süresi; l yıl hazırlık, 3 yıl lise ve 4 yıl lisans devresi olmak üzere toplam 8 yıldır. Klasik gitar icracılığını meslek edinebilme özelliklerine sahip olup genel ve çalgıya yönelik yetenek sınavlarında başarılı olmuş adaylar bu programa devam edebilirler.
    Eğitim süresince çalgı dersleri bireysel olarak yapılmaktadır. Ortak görülen tüm meslek ve kültür derslerinin yanısıra sanat dalımızda Oda Müziği, Gitar Edebiyatı, Eşlik(şan-Çalgı), Deşifre ve Gitar Çözümlemeli Armoni dersleri de ilgili yıllarda bu programa devam eden öğrencilere verilmektedir. Mezuniyet aşamasına gelmiş öğrencilerin uluslararası ölçülerde birer icracı olmaları hedeflenmektedir. Mezunlarımız ayrıca konservatuvarlar ve diğer tüm müzik okullarında eğitimci olarak görev alabilmektedirler.

2. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

gitar
    çok tşk ederim tam aradığım gibi

Son düzenleme: 27 Kasım 2010
  3. Misafir Melek

Misafir Melek Forum Okuru

teşekürle çok işime yaradı

4. ece uzun ..

ece uzun .. Forum Okuru

konu
    herkese ii akşamlar gençler ben ecem uzun tanıyan tanır neyse ewet gitar çok güzel bir çalgı aletidir ve herkes bu aleti çalmaya meraklıdır tıpkı ben gibi neyse size ii akşamlar tekrar saygılarımla ...

5. Thermiq51

Thermiq51 Forum Okuru

Coq İsime Yaradı Tesekkurler...

6. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Saolun ama ben bakınca pek kkısa gelmedi çok tırsıyorum nası yazcam:)

7. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

aynı dert bendede var zor yaaaa ne bizim bu çektigimiz

8. Dokılan

Dokılan Forum Okuru

Bu bana çok kısa gelmedi.Kısaltıyorum belki yazamam ama yazamassam oğretmenim bana neder tırsıyorum:D

9. ilyasvural10

ilyasvural10 Forum Okuru

cok güzel tam istedigim gibi

10. selam janım

selam janım Forum Okuru

biraz ddaha kısa olabilirdi :D

11. serra irem

serra irem Forum Okuru

]Bu bana çok kısa gelmedi.Kısaltıyorum belki yazamam ama yazamassam oğretmenim bana neder tırsıyorum:D[/QUOTE]

12. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

daha kısa olsaydı neyse

13. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

yaa bu gitarların ankara -antalya falan bunlara ne denio akor veya başka bişi

14. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

güzel tam aradıgım gibi ama ben sadece kısa ve öz istemiştim.yazarkan ellerim agrıdı.

15. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çok saqolun ama bunun gitarın kendisiile ne alakası var,çok merak ediyorum :D

gitar hakkında kısa bilgi konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Atletizm Hakkında Kısa Bilgi

atletizm hakkında bilgi atletizm kısa bilgi hakkında kısa ile ilgili bilgiler genel Atletizm Nedir? ATLETİZM, farklı aktivitelerden oluşan, geniş kapsamlı bir spor alanıdır. Çeşitli ve karmaşık özellikler taşır, faaliyetleri yıl boyu sürer. Küresel bir spor’dur. Kökleri insanlığın en eski dönemlerine dayanır, tüm kıtalarda yaygındır. İnsanlar Medeniyetlerin ilk çağlarından beri...
  2. Gen Hakkında Kısa Bilgi

GEN HAKKıNDA KıSA BILGI [14 Sayfa] Gen üzerine kısa bilgi: DNA nın canlıların genetik şifresi olduğunu sıklıkla duyarız.Belgesellerde, dergilerde gazetelerde vs. Fakat genlerle ilgili olarak her zaman kafamızda soru işaretleri kalır. DNA ne demek?, genler insanın neresinde bulunur veya genlerle nasıl oynarlar gibi sorulardır bunlar. Aslında pekte bahsedildiği kadar karmaşık bir konu...
  3. Erezyon hakkında kısa bilgi

Lütfen bana erezyon nedir zararları nelerdir bunun hakkında kısa bir bilgi içeren makale verir misiniz.
  4. Hz Harun Hakkında Kısa Bilgi

Hz Harun Hakkında Hz Harun Hakkında Kısa Bilgi Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda Hz Harun hakkında bilgi edinmek isteyen siz üyelerimiz ve diğer tüm misafirlerimiz için Hz Harun hakkında bilgiler aktarıyoruz. Hz. Harûn (a.s), İsrailoğulları peygamberlerinden, Hz. Musa (a.s)'ın kardeşi. Hz. Yusuf'un vefatından sonra Mısır'da yaşayan İsrailoğulları ve diğer insanlar, bir müddet...
  5. Akustik Gitar Hakkında Bilgi

Akustik Gitar Hakkında Bilgi Selam millet dün akustik gitar resimlerini paylaşmıştınız gördüm ama bilgisini görmedim bende sizden Akustik Gitar Hakkında Bilgi istiyorum
  6. Umrenin Fazileti Hakkında Kısa Bilgi

Umrenin Fazileti Nedir Umrenin Fazileti Hakkında Kısa Bilgi Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda Umre'nin faziletleri hakkında bilinmesi gereken bilgileri konu alıyor ve konuyla ilgili tüm misafirlerimizi bu sayfamıza davet ediyoruz. Farz olan Hac İbadetinden başka, Kâbe'yi ziyaretle ilgili ibadetlerden biri de "umre"dir. Umre, ihrama girerek tavaf ve sa‘y yapmak, sonra da...
  7. 1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgi istiyorum

Merhaba arkadaşlar ben sizden tarih konusunda bilginize var ise 1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgi vermenizi rica ediyorum. Şimdiden 1. Abdülhamit Hakkında Kısa Bilgiler için çok tşkler.
  8. Kefaret orucu hakkında kısa ve öz bilgi

Slmmm Din Dersinde Kefaret orucu Hakkında Kısa Öz Bilgi Soruldu, Yarın Yazıp Götürecez, Yazabilirmisiniz ?
  9. Keman hakkında kısa bilgi var mı

Arkadaşlarım bana acil olarak Keman hakkında kısa bilgi lazım. Yani tarihçesi ilk ne zaman kimin tarafından yapılmıştır. İlk kim çalmıştır kemanı gibi kısa bilgiler gerekmekte. Birde bu çalgı nereye özgü bir çalgıdır.
Tags: Add Tags

Sayfayı Paylaş