gitar hakkında kısa bilgi

Konu, 'Müzik Aletleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. gitar hakkında kısa bilgi gitar ile ilgili bilgiler ile ilgili kısa bilgi hakkında bilgiler
  Günümüzde gitar, tüm dünyada ve ülkemizde en çok ilgi gören çalgılardan birisidir. Oldukça uzun bir geçmişe sahip olan gitar, tarih boyunca çeşitli coğrafya ve uygarlıklarda çok değişik şekillerde kendisini göstermiş, zaman içerisinde çalgı yapısı, tel, akord sistemi, çalma teknikleri açısından gelişmesini sürdürerek günümüzün modern gitarına ulaşılmıştır. Günümüzde değişik model gitarlar klasik, geleneksel ve popüler tüm müzik türlerinde kullanılmaktadır. Kendine özgü ses renginin etkileyiciliği, pratik ve kolay taşınabilir çoksesli çalgı olması da ona duyulan ilgiyi çok daha arttırmaktadır.
  Ülkemiz konservatuvarlarında klasik gitar eğitiminin tarihi, standart bir orkestra çalgısı olmamasının da etkisiyle diğer çalgılara nazaran daha kısadır. Konservatuvarımızda klasik gitar eğitimi 1998-1999 öğretim yılı ile başlamıştır. Klasik Gitar Sanat Dalı eğitim süresi; l yıl hazırlık, 3 yıl lise ve 4 yıl lisans devresi olmak üzere toplam 8 yıldır. Klasik gitar icracılığını meslek edinebilme özelliklerine sahip olup genel ve çalgıya yönelik yetenek sınavlarında başarılı olmuş adaylar bu programa devam edebilirler.
  Eğitim süresince çalgı dersleri bireysel olarak yapılmaktadır. Ortak görülen tüm meslek ve kültür derslerinin yanısıra sanat dalımızda Oda Müziği, Gitar Edebiyatı, Eşlik(şan-Çalgı), Deşifre ve Gitar Çözümlemeli Armoni dersleri de ilgili yıllarda bu programa devam eden öğrencilere verilmektedir. Mezuniyet aşamasına gelmiş öğrencilerin uluslararası ölçülerde birer icracı olmaları hedeflenmektedir. Mezunlarımız ayrıca konservatuvarlar ve diğer tüm müzik okullarında eğitimci olarak görev alabilmektedirler.
 2. gitar

  çok tşk ederim tam aradığım gibi
  Son düzenleme: 27 Kasım 2010
 3. teşekürle çok işime yaradı
 4. konu

  herkese ii akşamlar gençler ben ecem uzun tanıyan tanır neyse ewet gitar çok güzel bir çalgı aletidir ve herkes bu aleti çalmaya meraklıdır tıpkı ben gibi neyse size ii akşamlar tekrar saygılarımla ...
 5. Coq İsime Yaradı Tesekkurler...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. gitar hakkında bilgi