gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Gittiğin için

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Gittiğin için kızabilirdim sana, nefret edebilirdim senden. Tüm giysilerini toplayıp bir eskiciye yok pahasına verir, fotoğraflarını küvette yakabilirdim. Senden kalan, sana ait ne varsa bir kalemde yok edebilirdim hepsini. Gittin, bahçede fesleğenlerin kokusu gitti, ekmeğin tadı gitti, ömrümün yarısı gitti. Gittiğin için kızamadım sana. Haklı bir nedenin vardır, bilirim. Her gidenin geçerli bir nedeni vardır zaten. Kimi yaşamı arar, kimi ölümü, kimi aşkı. Kimi paranın peşinde koşar hayallerini kaybeder, kimi ise hayallerinin peşinden koşarken parasını. Hepsinin kendince bir nedeni vardır ama.

Kimisi arada bir hatırlatır kendini, gider ama unutulmaya katlanamaz. Geride kalanlar onsuz yaşayamasın, özlesinler onu ister. Yıkmak için gider yani. Bazısı, gidiş o gidiş, ne bir kart ne bir telefon. Zaman geçer, onsuz da yaşamaya başlanır bıraktığı yerde. O da bunu bilir, içi içini yer bitirir.

Her gidenin bir türküsü vardır, giden gider de arkasına bakmadan, kalanlar hep aynıdır nedense. Kalanlar hiç değişmezler. Kalanlar ağlar, kalanlar acı çekerler. Onlara seçme şansı verilmemiştir hiç. Onlar kalmışlardır çünkü, umutsuzca gidenleri beklemeye mahkumdurlar. Beklerler…Zaman geçer, ne giden geri gelir, ne kalan kalır olduğu yerde. Bir gün bir yerde karşılaşırlar belki. Bakışırlar birbirlerini sahiplenircesine. Oysa her şey değişmiştir. Yani giden bir başkasının kalanıdır artık, kalansa başkasının gideni. Bu sefer anlarlar birbirlerini, iş işten çoktan geçmiştir

Gittiğin için konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar gittiğinde...

Kadınlar gittiğinde...

Kadınlar gittiğinde... KADINLAR gittiklerinde arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar. Onlar bir gün çekip gittiklerinde, peşlerinde "yetim-öksüz" kalan çok olur: Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun içindeki eski düğmeler, özenle saklanmış küçülmüş giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler... Sabah karanlığında mutfaktan gelen tıkırtılar susar, yetim kalmıştır tabaklar....
  2. Bergüzar korel, tatil için gittiği çeşme’de sörf yaparken görüntülendi.

Bergüzar korel, tatil için gittiği çeşme’de sörf yaparken görüntülendi.

bergüzar korel tatil P { margin: 0px; } “Binbir Gece”nin güzel yıldızı Bergüzar Korel dizinin yaz tatiline girmesini fırsat bilerek soluğu Çeşme'de aldı. Tatilini, sevgilisi Tan Sağtürk yerine arkadaşları ile geçiren Korel Alaçatı'da tatilin keyfini çıkartıyor hem de sörf yapmayı öğreniyor.
  3. KADINLAR gittiklerinde..

KADINLAR gittiklerinde..

kadınlar gittiklerinde arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar KADINLAR gittiklerinde arkalarında daha büyük boşluklar bırakırlar. Onlar bir gün çekip gittiklerinde, peşlerinde "yetim-öksüz" kalan çok olur: Mutfaktaki dolap, perdeler, kavanozun içindeki eski düğmeler, özenle saklanmış küçülmüş giysiler, dolap diplerindeki kurdeleler... Sabah karanlığında...
  4. gittiğinden beri

gittiğinden beri

GİTTİĞİNDEN BERİ..... SEN BENDEN GİTTİĞİNDEN BERİ KARALAR BAĞLAMIŞ DİCLE AKMAM DİYOR... YAĞMUR KÜSMÜŞ TOPRAĞA YAĞMAM DİYOR NASIL BIRAKTINDA GİTTİ DİYE.... GÜNEŞ KÜSMÜŞ DÜNYAYA AYDINLATMAM DİYOR FERHAT KALDI KARANLIKTA SİZDE KALIN KARANLIKTA DİYE... ŞİMDİ BÜYÜK ŞEHİRLERİN, UZAK SEMTLERİ GİBİ OLAN GÖZLERİN GELİYOR AKLIMA... NE GÜZEL PARLIYORU İÇİNDEKİ SONSUZLUĞA İNAT. KAMBİLİR KİMİN İÇİN...

Sayfayı Paylaş