gebe
  1. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!

Gittin ya Gül Yüzlü Sevgili.. MUHAMMED..

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında *LavinyA* tarafından paylaşıldı.

sevgili muhammedim sevgili muhammed gül yüzlü muhammed ilahisi gül yüzlü
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Sevgili....[/FONT] [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Ben Veysel’im Kenan ilinde hasretini soluyan[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Hırkana bürünürüm karanlıkta kaybolduğumda[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Dört taraftan vururlar beni[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Vururlarda söyletemezler sensizliği [/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Sümeyye gibi develer ayırır bedenimi[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Hamza’yım Ey Sevgili,[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Uhud’dayım tam önündeyim[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Vahşinin mızrağı deler geçer yüreğimi[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Gelde okşa ne olur oyulmuş kalbimi[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Hint değil hasretin acıtır onu[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif][/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Gittin ya Gül Yüzlü Sevgili[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Kırıldım gittiğinden beri[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Kırıldıkça yandı canım[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Çarmıha gerilen benim bedenim,[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif] benim ellerim, benim ayaklarım[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Harami sofralarda sergilenen benim başım,[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Beni bir ağaca kıstırdılar [/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Kör bir testereyle biçildim[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Ve Ağladım, kurudu gözpınarlarım[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Ağladım, hasretine türkü yaktım[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Ağladım, gel diye Ey Sevgili…[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif][/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Ey Sevgili… Kırıldı mı dişin[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Dikenler acıttı mı ayaklarını[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Deve işkembeleri kirletti mi elbiselerini?[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Medine yolların da yoruldun mu?[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Taif’te taşlar kanattı mı gül yanağını?[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Kırıldı mı kalbin bize, kırgın mısın Ey Sevgili?[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Şimdi bir şarkı düşer dilimize[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Bir Aşk iner yüreğimize[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Bir al tutar elimizden[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Bir af fermanı gelir ötelerden [/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Bir sen gelirsin, Bir sen gelirsin[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Biz bin seviniriz; Sevgilim MUHAMMED diye[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Sevgilim MUHAMMED diye [/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif]Meleklerle yarış ederiz;[/FONT]
    [FONT=Arial Black, Geneva, Arial, Sans-serif] Sevgilim MUHAMMED diye[/FONT]
    (alıntı)

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Gittin ya Gül Yüzlü Sevgili.. MUHAMMED..
    emeğine sağlık

Gittin ya Gül Yüzlü Sevgili.. MUHAMMED.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nisan Yüzlü Sevgilim

Nisan Yüzlü Sevgilim

Sana söyleyecek bir şeyim kalmadı. Artık hiçbir cümleyi tamamlayacak gücüm yok. Belki utanç, belki yılgınlık bütün kelimelerimi alıp götürüyor. Böyle zamanlarda hayat, saçları kökünden kazınmış müntehir bir travestinin bileklerinden sızan sırnsıcak kandır, kimsenin el süremediği. Şimdi ucuz bir otel odasının küçücük tuvaletine sıkışmış bir hayatın eşiğinde duruyorum ve sana söyleyecek hiçbir...
  2. git sevgili

git sevgili

git sevgili “Hiçbir kelime senin adın kadar yer tutmadı dudaklarımda.. Hiçbir kadın senin kadar yakışmadı alın yazgıma..Ama başaramadık bu sevdayı yaşatmayı.. Başaramadık işte..” Biz seninle hiçbir zaman aynı cümlenin içinde bile anılmadık.. Ne ben acılarını sırtlamış cümlenin yüklemi olabildim ne de sen mutluluklarımın gizli öznesi olabildin..Biz sadece hasrete prangalı iki yürek...
  3. Ey Sevgili Muhammed

Ey Sevgili Muhammed

ey sevgili muhammet ey sevgili muhammed muhammed Ey Sevgili Gelir misin rüyama bir kez göreyim cemalini Engelliyor günahlarım gül yüzünü görmeyi Arzum ahirette cennete seninle girmeyi Ne olur biraz gül bana Resul-ü Kibriya Ne olur ümmetinden eyle Muhammed Mustafa Sensiz dünya zilletle boğuluyor Asr-ı saadet günleri hasretle...
  4. Ya Muhammed

Ya Muhammed

YA MUHAMMED GÖNLÜM, MAHBUBUNU ARADI BULDU. HİCRAN DOLU KALBİM KAVRULDU. BEDENİM YANDI, KÜL OLDU SAVRULDU. YA MUHAMMED, SENİN HASRETİNDEN! AKLIM AKIL SAYILMAZKİ. SENSİZ REYYANA VARILMAZKİ. KALBİM BUNA DAYANMAZKİ. YA MUHAMMED, SENİN HASRETİNDEN! YOKLUĞUN İÇİMİ PARÇALARKEN! SEN ÜMMETİM, ÜMMETİM DERKEN. ÜMMETİN ŞEFEATİNİ BEKLERKEN. YA MUHAMMED, SENİN HASRETİNDEN! SABIRMI KALMADI BENDE NE...
  5. Gittin ya...

Gittin ya...

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Gittin Ya Ardından Senin Gibi Olabilmeyi İstemedim Bende!... Gitmek İstedim Yokluğuna Boyalı Bu Soğuk Şehirden!... Sırf Yokluğuna Şahit Olmamak İçin Gitmek!... Oysa, Yağmurun Nemini Taşıyan Sokak Kaldırımlarında Kayboldu, . . .HER DEFASINDA ÜRKEK ADIMLARIM. . . alintidir

Sayfayı Paylaş