gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

gizli numaraları engelleyin

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

artık cep telefonlarından yapılabilen yönlendirmeyle gizli numara çağrıları engellenebiliyor. 1 Ocak 2008 tarihi itibariyle GSM operatörleri üzerinden gizli numarayla arama dönemi sona erdi. Ancak, yine gizli numarayla arama yapılabiliyor. İşte bu sorundan kurtulmak çok basit bir işlemle mümkün olabiliyor. Ancak, cep telefonlarından yapılabilen basit bir işlemle gizli numaralar deşifre edilebiliyor.
    işlem çok basit
    Hangi GSM numarasını kullanıyor olursanız olun telefonunuzla "yıldız 253 kare" tuşlarına basıp arama yapın. Bağlı olduğunuz GSM operatörü size sesli cevap vererek gizli numaradan aranamayacağınızı bildirecek. Böylece, gizli numarayla sizi aramak isteyenler engellenmiş olacak. Yapılan bu işlemden sonra numarasını gizleyerek sizi arayan abonelere bağlı oldukları GSM operatöründen (Numaranızı gizlediğiniz için arama yapamıyorsunuz) mesajı iletilecek. İlgili abone gizleme işlemini iptal etmediği sürece de sizi arayamayacak.

alıntıdır

gizli numaraları engelleyin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Nokia için ( gizli numaralar artık yok )

Nokia için ( gizli numaralar artık yok )

6600 vb telefonlar için geçerlidir.telefon posta kutusundan kullanıcı erişim noktası hat seçilir.e posta adresi girilir.giden e posta adresine telefon numaranız yazılır.kendime gönder seçeneği aktif hale getirilir.posta kutusu türü pop3 seçilerek güvenlik kapatılır. (güvenliği kapatma kısmı çok önemli) ve sonra kurbanın araması beklenir.aradığında hiç açmadan sonuna kadar bekliyorsunuz.arama...
  2. Numaram gizli numaralara kapalı olduğu halde..

Numaram gizli numaralara kapalı olduğu halde..

Kızlar Şubat ayında sevgililer günü dolayısıyla alınan telefonu kullanmaya başladığımdan beri .Numaram özel numaralara kapalı olduğu halde numaramı özelden birisi arıyor sürekli bi kaç kere açtım.Hiç ses yok yani birii arasa konuşmasa bile bi uğultu vs. olur bunda hiç bişey yok.Tuzaktır dedim faturama yansır diye açmadım.Açmayınca 1 cevapsız arama flanda yazmıyor.Yani tel. onu çağrı olarak ta...
  3. 2012 avea gizli numaralara kapatma

2012 avea gizli numaralara kapatma

avea gizli numaralara kapatma 2012 avea gizli numaralara kapatma Avea kullanıyorsanız ve hattınızı gizli numaralara karşı kapatmak mı istiyorsunuz ve ne yapacağınızıda bilmiyor musunuz? O halde aşağiıda ki önerilerimizi adım adım takip edin ve uygulayın melek'ler. Avea aboneleri hatlarını gizli numaraya kapatmak için cep telefonlarından *253#’yi tuşlayıp arama tuşuna basmaları...
  4. Turkcell İçin Gizli Numaralara Kapatma 2012 Nasıl Yapılıyor ?

Turkcell İçin Gizli Numaralara Kapatma 2012 Nasıl Yapılıyor ?

Turkcell Gizli Numaralara Kapatma 2012 Turkcellde Gizliye Kapatma 2012 Sevgili melekler, Turkcell telefon hattını kullanan meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Turkcell Gizli Numaralara Kapatma 2012 bilgilerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.( Turkcell faturalı hat dakika sorgulama için tıklayınız ).. Gizli bir numaradan aranmak istemiyorsanız hattınızı gizli çağrılara...
  5. Turkcell İçin Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır Bilgiler Burada

Turkcell İçin Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır Bilgiler Burada

Turkcell Özel Numara İle Nasıl Aranır Gizli Numara İle Nasıl Aranır Turkcell Sevgili melekler, Turkcell gizli numara engeli nasıl kaldırılır bilgilerinin ardından bu sayfamızda da Gizli Numara İle Nasıl Aranır Turkcell bilgileri bu sayfamızdan sizlerle paylaşıyoruz... Gzili numara ile aramak yapmak istiyorsanız; Telefonunuzun ayarlar bölümüne girin. Arama ayarları...

Sayfayı Paylaş