gebe
  1. nilözgül

nilözgül Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Glange 850 mg Kullanan Var mı?

Konu, 'Sağlık Soru Cevap' kısmında nilözgül tarafından paylaşıldı.

Arkadaşlar aranızda Glange 850 mg Kullanan Var mı? Ben kullanıyorum ama ne işe yaradığını çözemedim...

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ; GLANGE oral antidiyabetikler (biguanidler) olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir. Bu tür ilaçlar şeker hastalığını (diyabet) tedavi etmede kullanılırlar. İnsülin pankreas tarafindan üretilen ve dolaşıma verilen bir hormon olup vücudunuzun kandaki glukozu (şeker) almasını sağlar. Vücudunuz glukozu enerji üretmek için kullanır veya ileride kullanmak için depolar.

Eğer şeker hastalığınız varsa, pankreasınız yeterli insülini üretmiyor veya vücudunuz üretilen insülini düzenli kullanamıyordur. Bu durum kanınızda yüksek düzeyde glukoz

bulunmasına neden olur. GLANGE kanınızdaki glukoz düzeyini mümkün olduğunca normal düzeye düşürmeye yardımcı olur.

GLANGE, tek başına diyet ve egzersizin kan şekeri düzeyini kontrol etmede yetersiz kaldığı özellikle fazla kilolu tip 2 diyabetli hastalan (bir tür şeker hastalığı) tedavi etmede kullanılır.

erişkinler, GLANGE 'ı tek başına veya şeker hastalığını tedavi etmede kullanılan diğer ilaçlarla (ağızdan alınan ilaçlar veya insülin) birlikte kullanabilir.

10 yaş ve üzeri çocuklar ve ergenler GLANGE 'ı tek başına veya insülinle birlikte kullanabilir.

Glange 850 mg Kullanan Var mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. cyclo_progynova kullanan var mı?

cyclo_progynova kullanan var mı?

cylo prognova ile hamile kalınırmı cyclo progynova kullananlar yardim lütfen cyclo progynova faydaları hamile kalınırmı kullanırken kızlar ben doktora gittim benim kanam durmuyo ve erken erken adet oluyorum herşey normal sadece pko var oda böyle yapmaz diyo.bu ay bi ap verdi adet düzenleyici işte cyclo diye.biraz araştırdım kimisi çocuk olursa sağlıksız olur diyo kimisi çok kilo aldım...
  2. preseed kullanan var mı ?

preseed kullanan var mı ?

preseed kullananlar preseedle hamile kalanlar orgametril kullanırken hamile kalınırmı merhaba arkadaşlar ben bu sıtenın yenı uyesıyım sızlere sormak ıstedıgım preseed jel kullanan var mı aranızda bu jelın hamıle kalmaya yardımcı oldugunu duydum eger kullanan varsa sonuclarını yazarsanız sevınırım:hmm::hmm::hmm::hmm:
  3. Airfryer Kullanan Var Mı?

Airfryer Kullanan Var Mı?

philips airfryer kullananlar philips airfryer kullanan yorum Kızlar philips sıfır yağla patates kızartan fritöz yapmış dün bi mağazada gördüm de pek inanamadım var mı böyle bir şey gerçekten? Kullanan var mı ?
  4. Marincap Kullanan Var Mı??

Marincap Kullanan Var Mı??

Merhaba, 8 haftalık hamileyim. Doktorum destek olarak marincap'ı önerdi. Daha önce kullanan, fayda ve zararları hakkında bilgi verebilecek olan var mı???
  5. progestan kullanan var mı

progestan kullanan var mı

progestan kullanan var mı? bel agrısı yapıyor mu cvp yazın lutfen

Sayfayı Paylaş