gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Global Borsaların Morali Bozuldu

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

ABD’de açıklanan rakamlar ve İngiltere’de son 8 yılın en yüksek işsizlik verisi global borsaların moralini bozdu. Krizin reel ekonomiye sıçradığı yönündeki söylemlerle birlikte ABD borsaları açılışı aşağı yönlü yaparken, Avrupa borsalarında da yüzde 4’ü aşan kayıplar gündeme geldi. Güne yüzde 1 kayıpla başlayan İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) ise kapanışta yüzde 3.58 oranında değer kaybetti. ABD’de eylül ayı ÜFE beklentilere paralel, çekirdek ÜFE beklentilerin üzerinde açıklandı. Bu ilk olumsuzluğun hemen ardından açıklanan eylül ayı perakende ve oto hariç satışlar da moral bozdu. Perakende satışlar yüzde - 1.2, oto hariç satışlar ise yüzde - 0.6 oldu. Bu verilerin ardından borsalarda satışlar hız kazandı. İMKB Ulusal 100 Endeksi ikinci seansta hızlı satışlara sahne oldu ve kapanışı yüzde 3.58 değer kaybıyla 29.443 puandan yaptı. Döviz piyasasında ise Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın (TCMB) Döviz Depo Piyasası aracılığıyla döviz likiditesi akışkanlığının artırılmasına ilave olarak, Türk bankalarının likidite durumlarını daha da güçlendirmek amacıyla, bugünden başlamak üzere döviz alım ihalelerine ara verileceğini açıkladı. Bu haberin ardından dolar 1.4250 YTL’yi aştı.

Hurriyet

Global Borsaların Morali Bozuldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Global Gitaristler

Global Gitaristler

Global Gitaristler Al Di Meola Alex Skolnick Andres Segovia Andrew York Andy Timmons Barney Kessel Batuhan Mutlugil B. B. King Ben Harper Brian May Buckethead Carlos Santana Charles Hedger Charlie Christian Chet Atkins Chuck Schuldiner Cem Köksal Cseh Tamas Costas Cotsiolis Dave Murray David Gilmour Eddie Lang Eddie Van Halen Eric Clapton Eric Johnson Ferhat İmam...
  2. Morali bozuk nickler

Morali bozuk nickler

morali bozuk nickler keyifli nickler dokunan morali bozuk sözler moral sözler ѕαηкi вiяαz ραяçαℓı вυℓυтℓυ giвi * яαнαтѕız є∂iℓмєк iѕтємiуσ...вiяαz нυzυя..υzαααα!!! уєηi уüzℓєя тαηıмαк iѕтємiуσ нαуαтıη∂αкiℓєя σηα уєтєя..* ∂üηуα υмяυη∂α ∂iiℓ.. Güneş varsa en uçTa... Morali bozuk nickler , moralsiz msn nickleri GözLerimde bir yoL varsa bitmiyor tükenmiyorsa Eğer, bi cennet varsa en uçta...
  3. Araları Bozuldu

Araları Bozuldu

ünlü şarkıcı Demet Akalın dostu Alişan ile arasına karakedi mi girdi.... 'DEMET'LE BİR DAHA GÖRÜŞMEYECEĞİM!' ALİŞAN 'MEGA MAGAZİN' KAMERALARINA YAPTIĞI ÖZEL AÇIKLAMADA, ESKİDEN ARALARINDAN SU SIZMAYAN DEMET AKALIN'LA BİR DAHA GÖRÜŞMEYECEĞİNİ AÇIKLADI. Yaz aylarında önce beach'te kebap yedi diye Demet Akalın tarafından çekilen telefon mesajında 'sen ne biçim bir hayvansın' yazdığı ortaya...
  4. Dünya BORSALARI

Dünya BORSALARI

dünya borsalarının isimleri dünya borsaları isimleri borsa ülkelerin borsa Amerika - Avustralya ABD - Dow Jones ABD - Nasdaq ABD - Standard and Poor's 500 Index Arjantin - MerVal Brezilya - Bovespa Meksika - IPC Avustralya - All Ordinaries Avrupa Borsaları Avusturya - ATX Belçika - BEL-20 Fransa - CAC 40 Almanya - XETRA DAX İtalya - MIBTel...
  5. Psikolojim bozuldu :(

Psikolojim bozuldu :(

merhaba ben 20 yaşındayım. Üniversitede okuyorum ve cinselliği tanıyorum. Ancak anne ve babamı küçüklüğümden beri her cinsel birleşmelerine şahit oluyorum yani hep seslerini duyuyorum. Gizli yapma konusunda biraz özensiz davranıyolar ama daha çok benim ani uyanmalarım etkili oluyo.Ama bu son olay beni gerçekten sarstı ailemin yanına tatile geldim ve gece henüz kardeşim ve ben uyumadan...

Sayfayı Paylaş