gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

Göbeğe bakarak bebeğin kilosu anlaşılır mı?

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

bebek ay gelişimi bebek kilosu

Selam kızlar
    Bence de sanılanın tersine annenin göbeği ne kadarsa bebekte ona göre büyüme gösterir tezine inanmıyorum
    Çünkü benim göbeğim pek olmadığı halde bebeğim 3.5 kilo doğdu
    tamamen beslenme ile ilgili olduğunu düşünüyorum
    Sizler için bir makale buldum

Her zaman karnın (göbeğin) büyüklüğüne bakarak bebeğin kilosunu tahmin etmek mümkün değildir. Bu yöntem çok yanıltıcı olabilir. Eski yıllarda rahmin en üst noktasının yüksekliği mezura ile ölçülerek bebeğin kilosu tahmin edilmeye çalışışırdı ancak günümüzde ultrasonografinin yaygınlaşması ile bu yöntem pek kullanılmamaktadır. Karnı çok iri olan bir anne adayı bebeğin iriliği konusunda şüphe yaratır ve ultrason ile tahmini kilo ölçülerek gerekirse doğumun sezaryenle yapılmasına karar verilir. Ancak karnı iri görünen bir anne adayının her zaman bebeği iri olmaz, bebeğin kilosu düşük de olabilir. Özellikle kilosu ve karnında yağ tabakası olan annelerin bebekleri küçük olduğu halde dışarıdan iri gibi görülebilir.

Göbeğe bakarak bebeğin kilosu anlaşılır mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğinizin kilosu

Bebeğinizin kilosu

Bebeğinizin kilosu Bebeklerin çok şişman ya da zayıf olması, anne babalar için endişe kaynağıdır. Şişman bebeğin ileride şişman olacağı, zayıf bebeğin ise sağlıksız olduğu endişesi ile anne babalar mutsuz olur. Aslında anne babaları mutlu etmek küçük bir bebek için bile zordur. Çocuklar doğumdan itibaren ayda bir, bir yaşından üç yaşına kadar da iki ayda bir tartılmalıdır. Çocuklardaki...
  2. Annenin kilo almasıyla, doğurduğu bebeğin kilosu arasında ilişki var mı?

Annenin kilo almasıyla, doğurduğu bebeğin kilosu arasında ilişki var mı?

gebelikte bebeğin kilosu anne karnındaki bebeğin kilosu anne karnındaki kilosunu hesaplama karnında bebek karnında bebek hesaplama Annenin kilo artışıyla bebeğin doğum kilosu arasında her zaman doğru bir ilişki olmaz. Hamileliği süresince 20-30 kilo aldığı halde küçük bebek dünyaya getiren anneler olduğu gibi bunun tam tersi 1-2 kilo artışı ile hamilelik süresini tamamlayan...
  3. Arkadaşlarım  bebeğimin kilosu normal mi ?

Arkadaşlarım bebeğimin kilosu normal mi ?

Kızlar bebeklerimizin kilosunun ölçüldüğü yada kriter olarak kabul edilen aralıkları gösteren bir çizl ge varmı ben ay be ay çocuğumun kilosu normalmi diye kontrol etmek istiyorum. Zannedersem ben baya takıntılıyım ya :S
  4. Göbeğin şekline  bakarak cinsiyet anlaşılır mı?

Göbeğin şekline bakarak cinsiyet anlaşılır mı?

Cinsiyet belirleme kız erkek isimleri Selam kızlar benim bebeğim doğana kadar herkes bu erkek dedi :) göbeğim top gibi olduğu için erkek olur dediler ama ilk başından beri kız olduğu belliydi öylede oldu )Karın şişliğinin ve göbeğin şekline bakarak bebeğin kız veya erkek cinsiyeti anlaşılabilir mi? Halk arasında karnın şekline, yuvarlak veya sivri olmasına bakarak bebeğin cinsiyetini tahmin...
  5. Karnın büyüklüğüne bakarak  bebeğin kilosu anlaşılır mı?

Karnın büyüklüğüne bakarak bebeğin kilosu anlaşılır mı?

karnım çok şiş bebeğim kilolumu olucak,karnım çok küçük bebeğim zayıfmı olucak,karnın büyüklüğü bebeğin kilosuylamı alakalı,karnım çok şiş bebeğim şişmanmı olucak,karın büyüklüğü ve bebeğin kilosu hakkında bilgiler Merhaba 5 aylık hamileyim karnım 9 aylık gibi duruyor acaba karnımın çok büyük olması bebeğimin kilolu olduğunumu gösterir? Her zaman karnın (göbeğin) büyüklüğüne bakarak...

Sayfayı Paylaş