gebe
  1. Tutimpoyraz

Tutimpoyraz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1

Göbek bağı

Konu, 'Kadınlar' kısmında Tutimpoyraz tarafından paylaşıldı.

Merabalar. Benm sorum şu 3 gn oluyo doğm yapalı bugn oglmu yıkadm göbek bagndan bezine braz kan bulaşmş akntı yok ama o göbek bagnn mandalını kaldrnca yapşkan gbi bişi var sanki. 2.ci kez actm altnı bezinde gene vardı ama çok az öyle. Hemşireyi ardm bişi olmaz dedi ama ikinci kez de aynısı olnca korktm ben. Atesi huzursuzlgu yok. Nokur bilen varsa bişi desin Allah rızası için.hastaneye gitmeliyimiz sizce. Yoksa artmadkça sıkıntı diil mi bilemedm.

2. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba , Göbek bağına pansuman mutlaka yapıyorsunuz dur. Bakımı özenli yapılmalıdır. Göbek bağının temiz ve kuru olması sağlanmalıdır. Göbek bağı jölemsi , sıvı bir kıvam alabilir bu özellik gittikçe kurur. 1-3 hafta ya kadar göbek bağı iyleşir. Bu süreçte ısrarlı olan kanamalar olursa mutlaka hekime görünün.

3. Tutimpoyraz

Tutimpoyraz Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bgn kontrole götürdüm doktor baktı böle tutp saga sola çevirdi snra eve gelince bende yıkadım snra kan gelmiş bezine 3 tane bez değiştirdim üçüde öyleydi eşim gelsin doktra götürsem mi

4. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    İhmale gelmez hekime götürün.

Göbek bağı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yenidoğan Göbek Bakımı

Yenidoğan Göbek Bakımı

bebeklerde göbek kanaması yenidoğanda göbek kanaması yenidoğan yeni doğan yeni doğan bebeklerde Anne karnında iken bebeğin beslenmesini sağlayan göbek kordonu doğumdan sonra kesilir ve kısa süre içinde kuruyarak sert, kahverengi bir hal alır. Göbek kordonu genellikle ilk 2-3 hafta içinde düşer. Göbek kordonu bakımı için birkaç öneri; Bebeğinizin bezini değiştirirken göbeğin altında bağlamaya...
  2. bebeklerde göbek bağı bakımı nasıl yapılır kızlar ?

bebeklerde göbek bağı bakımı nasıl yapılır kızlar ?

kızlar 5 günlük bir bebişim var göbek kordonu bakımını nasıl yaparım neler kullanmam gerekiyor yanımda kimsede yok 3 güne kız kardeşim gelecek ama ben bu sürede öğrenmek istiyorum bakımın nasıl yapıldığını. Anlatırsanız sevinirim. Neler kullanmam lazım. Sağlıcakla kalın.
  3. Yenidoğan Göbek Kordonu Bakımı

Yenidoğan Göbek Kordonu Bakımı

Bu konu yenidoğan göbek kordonu bakımı hakkında bilgilere yer vermektedir. Yenidoğan bebeklerin göbek kordonu yaklaşık bir haftada düşerek göbek yeni şeklini almaya başlar. Göbek kordonu düşene kadar bu bölgenin özenle korunup dezenfekte edilmesi gerekiyor. Enfeksiyon kapmaması için mutlaka göbek kordonu bakımı hakkında bilmeniz gereken ayrıntıları sizler için paylaşıyoruz. Göbek kordonu...
  4. Bebeklerde Göbek Bağının Geç Düşmesi

Bebeklerde Göbek Bağının Geç Düşmesi

bebeğimin göbek bağı düşmesi,bebeğin göbek bağının geç düşmesi zararlımıdır,bebeğin göbek bağının geç düşmesi sakıncalımıdır,bebeklerde göbek bağının geç düşmesi hakkında bilgiler Bebeğin bağlanmış olan göbeği 5 - 10. günlerde kendiliğinden düşer. Bu süre bazen 4 haftaya kadar uzayabilir. Göbek düştükten sonra bir kaç gün, günde 1 - 2 kez göbek yarasına alkol emdirilmiş bir gazlı bez ya...
  5. Yenidoğan bebeklerde göbek bağı bakımı nasıl yapılır?

Yenidoğan bebeklerde göbek bağı bakımı nasıl yapılır?

yenidoğan bebeklerde göbek bağı bakımı,yenidoğan bebeklerde göbek bağı bakımı nasıl yapılır,yeni doğan bebeklerde göbek bağı bakımı hakkında bilgiler Göbek kordonu, hamileliğiniz boyunca bebeğinizi, size bağlayan, dolaşımını ve beslenmesini sağlayan bir bağdır. Doğumdan hemen sonra, göbek bağının kesilmesi ile birlikte bebeğiniz sizden ayrılır ve solunumun da başlamasıyla birlikte dolaşım...

Sayfayı Paylaş